Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

Alkoholis, tabako gaminiai, grynieji pinigai

Alkoholis ir tabako gaminiai

Vykdami iš vienos ES šalies į kitą galite su savimi vežtis tabako ir alkoholio gaminių asmeninėms reikmėms, bet ne perparduoti.

Pagal ES taisykles nereikia įrodyti, kad prekės skirtos jūsų asmeninėms reikmėms, jei vežatės ne daugiau kaip:

 • 800 cigarečių,
 • 400 cigarilių,
 • 200 cigarų,
 • 1 kg tabako,
 • 10 litrų stipriųjų gėrimų,
 • 20 litrų stipraus vyno,
 • 90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno),
 • 110 litrų alaus.

ES šalys gali apriboti, kiek cigarečių galima įsivežti iš tam tikrų kitų ES šalių, kuriose dar netaikomos minimalios akcizo muitų normos. Toks apribojimas negali būti mažesnis nei 300 cigarečių. Tikslesnės informacijos prieš kelionę pasiteiraukite šalies, į kurią vyksite, muitinėje.

Jei vežatės didesnį tabako gaminių arba alkoholio kiekį nei automatiškai leidžiama įsivežti asmeninėms reikmėms, jūsų gali paprašyti:

 • įrodyti, kad jie skirti asmeninėms reikmėms,
 • pateikti pirkimo įrodymą (kvitą arba sąskaitą-faktūrą).

Jei vežatės tabako gaminių arba alkoholio ir neviršijate asmeninėms reikmėms nustatytų ribų, ES šalyje, į kurią vykstate, akcizo mokėti jums nereikės.

Šios taisyklės netaikomos jaunesniems kaip 17 metų keliautojams, kuriems apskritai neleidžiama vežtis alkoholio arba tabako gaminių. Keliautojai, vykstantys iš vienos ES šalies į kitą, negali įsigyti neapmuitintų prekių.

Grynieji pinigai

Jei keliaudami iš vienos ES šalies į kitą norite su savimi vežtis daugiau kaip 10 000 eurų grynaisiais arba atitinkamą pinigų kiekį kita valiuta, privalote pasiteirauti tų šalių, iš kurių išvykstate, į kurias įvažiuojate ir per kurias keliaujate, muitinės pareigūnų, ar privalote juos deklaruoti.

Jei ketinate įvažiuoti į ES arba iš jos išvykti veždamiesi daugiau kaip 10 000 eurų grynaisiais (arba atitinkamą sumą kita valiuta), privalote juos deklaruotifrançaisDeutschEnglish muitinės pareigūnams.

Akcizai

Atvykstant iš Europos Sąjungai nepriklausančios valstybėsfrançaisDeutschEnglish, galima įsivežti asmeninio vartojimo prekių be PVM ir akcizo mokesčių neviršijant toliau nurodytų ribų. Tokios pačios taisyklės taikomos atvykstant iš Gibraltaro, Kanarų salų, Normandijos salų ir kitų teritorijų, kuriose netaikomos Europos Sąjungos PVM ir akcizo nuostatos.

Alkoholiniai gėrimai

 • 1 litras stipriųjų gėrimų, kurių tūrinė koncentracija viršija 22 %, arba 2 litrai spirituoto arba putojančio vyno,
 • 4 litrai neputojančio vyno,
 • 16 litrų alaus.

Tabako gaminiai

Kiek tabako gaminių leidžiama įsivežti, jei atvykstate iš ES nepriklausančios šalies, priklauso nuo lankomos šalies apribojimų. Jei ES šalis nusprendžia taikyti mažiausias leistinas normas, ji gali nuspręsti jas taikyti tik sausumos ir jūrų transportu keliaujantiems asmenims (Bulgarija, Graikija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Slovakija ir Vengrija) arba visiems keliautojams (Estija ir Rumunija).

Didžiausia leistina norma

Mažiausia leistina norma

200 cigarečių arba
100 cigarilių arba
50 cigarų arba
250 g tabako

40 cigarečių arba
20 cigarilių arba
10 cigarų arba
50 g tabako

Kvepalai ir kitos prekės

Kiekvienam oro ir jūrų transportu keliaujančiam asmeniui leidžiama įsivežti ne daugiau kaip 430 EUR, o kitiems keliautojams - 300 EUR vertės kitų prekių. Kai kuriose ES valstybėse šių prekių leistina vertė jaunesniems negu 15 metų keliautojams labiau apribojama - iki 150 EUR.

Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai