Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 09/10/2014

shopping

PVN

PVN maksājiet tajā valstī, kur iepērkaties!

Ja kā privātpersona iepērkaties ES, jums jāmaksā PVN tikai vienreiz — valstī, kur iegādājaties pirkumu.

Jebkuru cituviet ES nopirkto mantu varat bez raizēm vest mājās, neapstājoties uz robežas un nedeklarējot to muitā. Vienīgais nosacījums: nopirktajiem priekšmetiem jābūt paredzētiem jūsu vai jūsu ģimenes personiskajai lietošanai, nevis tālākpārdošanai.

Izņēmums: automašīnas

Par citā ES dalībvalstī nopirktām jaunām automašīnām PVN jāmaksā valstī, kur jūs reģistrējat savu auto, t.i., jūsu dzīvesvietas valstī.

Par jaunu uzskata tādu automašīnu, kuras nobraukums ir mazāks nekā 6000 km vai kura ir jaunāka par 6 mēnešiem. Šis PVN princips attiecas arī uz citiem transportlīdzekļiem, piemēram, kuģiem un lidmašīnām.

Par lietotām automašīnām un citiem lietotiem transportlīdzekļiem, kas nopirkti no privātpersonām, PVN jau ir samaksājis pirmais pircējs pirkuma valstī.

Tāpēc jums nav jāmaksā PVN par lietotu automašīnu, ko esat nopircis no privātpersonas, — ne valstī, kur to nopirkāt, ne valstī, kur to reģistrēsit.

Par lietotu uzskata automašīnu, kura ir vecāka par 6 mēnešiem un kuras nobraukums pārsniedz 6000 km.

Gan par jaunu, gan par lietotu automašīnu jums tomēr būs jāmaksā vietējā automašīnu reģistrācijas nodeva jūsu dzīvesvietas valstī.

Noskaidrojiet sīkāk, kādas ir jūsu tiesības, pērkot automašīnu citā ES valstī.

Palīdzība un padoms

Footnote

Šajā gadījumā 27 ES dalībvalstis + Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija

Retour au texte en cours.