Naršymo kelias

Siųsti draugams 
	Skelbti „Facebook“ 
 
	„Twitter“
 
	Bendrinti „Google+“
 
	Skelbti „linkedIn“

DUK - Pirkimas užsienyje


Šiuos klausimus gavo ir į juos atsakė Europos vartotojų konsultavimo tarnyba. Turite kitų klausimų? Kreipkitės į vietos Europos vartotojų centrą. English

Valiuta ir PVM

 • Ar turiu mokėti PVM už kitose ES šalyse perkamas prekes?

  TAIP - Įsigyti neapmokestintų prekių (pavyzdžiui, oro uostuose) gali tik ne ES šalių piliečiai, keliaujantys į ES nepriklausančias šalis. ES piliečiai privalo mokėti PVM, net jei jie apsiperka kitose ES šalyse.

  Nuo PVM kartais atleidžiama kitoje ES šalyje perkant automobilį.

 • Ar visose ES šalyse galima mokėti eurais?

  NE - Šiuo metu ES yra 28 valstybės narės, bet euras naudojamas tik 18-oje šalių: Austrijoje, Belgijoje, Kipre, Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Airijoje, Italijoje, Latvija, Liuksemburge, Maltoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje ir Ispanijoje.

  Ateityje eurą numačiusios įsivesti ir kitos šalys.

Pirkinio atsisakymas

 • Gavusi iš baldų parduotuvės kvietimą, nuėjau į ją ir pasirašiau pirkimo sutartį. Bet dabar persigalvojau. Ar galiu atšaukti užsakymą?

  Tik tuo atveju, jei su tuo sutinka pardavėjas. Nors į parduotuvę buvote pakviesta paštu, sutartį pasirašėte parduotuvėje, todėl ji yra teisiškai galiojanti. Apie tai, kokiomis sąlygomis galite atšaukti užsakymą (jei tai apskritai įmanoma), parašyta sutartyje smulkiomis raidėmis.

Remontas, keitimas, pinigų grąžinimas

 • Gyvenu Jungtinėje Karalystėje, bet nusipirkau  fotoaparatą Ispanijoje. Deja, jis neveikia. Ką turėčiau daryti?

  Pagal ES taisykles dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska prekės turi būti tokios, kaip nurodyta jų apraše, tinkamos naudoti pagal jų paskirtį, būti tenkinamos kokybės ir gerai veikti.

  Jei dar turite čekį su pardavėjo duomenimis, turėtumėte su juo susisiekti, paaiškinti problemą ir paprašyti pataisyti arba pakeisti fotoaparatą. Jei to padaryti nebūtų galima, turėtumėte paprašyti grąžinti pinigus.

  Jei iš pardavėjo tenkinamo atsakymo negautumėte, galite kreiptis į savo šalies arba šalies, kurioje įsigijote prekę, Europos vartotojų centrą English.

 • Ispanijos prekiautojas, iš kurio įsigijau neveikiantį fotoaparatą, pasirengęs jį pataisyti, bet kas turėtų apmokėti prekės gabenimo išlaidas?

  Pagal ES teisę dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska per dvejų metų teisinės garantijos laikotarpį prekės su defektais turi būti pataisomos arba pakeičiamos, o vartotojui tai turi nieko nekainuoti.     Taigi, visas gabenimo išlaidas (sugedusios prekės siuntimo pardavėjui ir pataisytos prekės siuntimo jums) iš principo turėtų padengti pardavėjas.  

  Tačiau pardavėjas gali nuspręsti patikrinti, ar fotoaparatas iš tiesų buvo su defektais jo pirkimo metu. Tokiu atveju už prekės grąžinimą pardavėjui gali tekti susimokėti jums patiems. Jei pardavėjas patvirtintų, kad prekė buvo su defektais, galėsite paprašyti, kad jis kompensuotų siuntimo išlaidas.

 • Iš namuose apsilankiusio prekiautojo nusipirkau virtuvės baldų komplektą, tačiau man buvo atvežta tik jo dalis. Ką turėčiau daryti?

  Prekėms, kurias įsigyjate prekiautojui lankantis jūsų namuose, darbovietėje arba renginyje, organizuojamame ne įprastinėse prekiautojo verslo patalpose, taikomos specialios ES taisyklės dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska.

  Pirmiausia patikrinkite prekės tiekimo sąlygas – jos nurodytos jūsų sutartyje. Jei tiekimo laikotarpis pasibaigęs, pateikite prekiautojui raštišką skundą. Jei prekiautojas įsisteigęs kitoje ES šalyje, susisiekite su savo šalies Europos vartotojų centru English.

 • Neveikia mano naujas telefonas. Į ką turėčiau kreiptis – prekiautoją ar gamintoją?

  Tai priklauso nuo to, kuria iš dviejų prekės garantijų dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska norite naudotis – teisine ar prekybos.

  Pardavėjas privalo laikytis teisinės garantijos įsipareigojimų. Teisinė garantija galioja dvejus metus ES įsigytoms prekėms.

  Prekiautojas arba gamintojas taip pat jums gali suteikti prekybos garantiją. Jos naudojimo sąlygos paaiškintos jūsų sutartyje. Gamintojo prekybos garantija jums gali būti naudingesnė nei teisinė garantija. Prekybos garantija nepakeičia dvejų metų teisinės garantijos. Jei pirkdami prekę gaunate vienerių metų prekybos garantiją, turite teisę naudotis ir dvejų metų teisine garantija. Praėjus ne daugiau kaip dvejiems metams po prekės įsigijimo,  naudodamiesi teisine garantija galite reikalauti, kad prekiautojas atlygintų žalą.

 • Nusipirkau drabužių spintą, bet vienerios iš jos durų gerai neužsidaro. Išleidau daug pinigų ir norėčiau, kad pardavėjas man ją pakeistų. Tačiau jis tai padaryti atsisako ir vietoj to siūlo pataisyti durų vyrį. Ar negaliu pats pasirinkti – pataisyti spintą ar ją pakeisti?

  TAIP - Turite teisę pats pasirinkti – kad prekiautojas pataisytų prekę su defektais arba kad ją pakeistų (nebent jūsų pasirinkimas būtų neįmanomas arba neproporcingai daug kainuotų pardavėjui). Jei prekės defektas yra nedidelis – kaip šiuo atveju – pasirinkimas pataisyti prekę būtų greičiausias sprendimas.

 • Prekės, kurias nusipirkau internetu, man nebuvo pristatytos (buvo pristatytos apgadintos). Ką turėčiau daryti?

  Pirkdami prekes internetu, turite tokias pat teises kaip pirkdami parduotuvėje:          

  • jei nupirktos prekės yra netenkinamos kokybės, turite teisę reikalauti, kad jums jas pataisytų, pakeistų, grąžintų už jas pinigus arba sumažintų jų kainą – nelygu, kokios aplinkybės;
  • visa apie prekes arba paslaugas suteikta informacija turi būti tiksli ir neklaidinanti. Jei jums buvo suteikta neteisinga arba klaidinanti informacija, galite reikalauti grąžinti pinigus.

  Susipažinkite su sąlygomis ir prekių grąžinimo politika prekiautojo tinklavietėje. Susisiekite su juo, paaiškinkite problemą ir paklauskite, kaip būtų galima ją išspręsti. Jei negautumėte jus tenkinančio atsakymo, o prekiautojas įsisteigęs ES, susisiekite su savo šalies Europos vartotojų centru English.

 • Prieš keletą mėnesių nusipirkau naują odinę sofą, bet dabar ji pradėjo blukti. Pardavėjas tvirtina, kad tai dėl mano prakaito. Man tai atrodo absurdiška. Ką turėčiau daryti?

  Pagal ES teisę kiekviena nauja prekė, įsigyta iš oficialaus ES prekiautojo, turi dvejų metų garantiją dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska. Per šį dvejų metų laikotarpį pardavėjas atsakingas už bet kokį prekės defektą – turite galėti naudotis sofa be jokių trūkumų.

  Vis dėlto oda yra labai delikati medžiaga, kurią gali lengvai sugadinti prakaitas arba netinkamos valymo priemonės. Tokiais atvejais, kai perkate prekę, pardavėjas privalo jus informuoti, ar jai reikia ypatingos priežiūros.

 • Prieš tris mėnesius nusipirkau  televizorių, bet dabar jis neveikia. Nebepasitikiu jį man pardavusia parduotuve. Ar galiu reikalauti grąžinti pinigus?

  NE, NE IŠ KARTO - Pagal ES teisę prekiautojas turi pataisyti arba pakeisti jūsų televizorių, nelygu kaip pats nuspręsite. Jei to padaryti būtų neįmanoma (pavyzdžiui, jei tai labai ilgai užtruktų arba jei tai labai brangiai kainuotų pardavėjui), galite reikalauti, kad jums grąžintų pinigus.

 • Truputį daugiau kaip prieš metus nusipirkau telefoną, bet dabar jis sugedo. Prekiautojas atsisako jį sutaisyti nemokamai. Ar galiu pasinaudoti dvejų metų teisine garantija?

  Teisinė garantija galioja dvejus metus visoje ES, bet tam tikromis sąlygomis.

  Teisinė garantija galioja, jei prekė buvo su defektais jau jos tiekimo metu ir šie defektai paaiškėjo per dvejų metų laikotarpį. Vis dėlto svarbiausias yra šešių mėnesių laikotarpis po prekės įsigijimo:

  • jei per šį laikotarpį išryškėtų koks nors trūkumas, bus laikoma, kad prekė buvo su defektais jau jos tiekimo metu. Tokiu atveju prekiautojas turi nemokamai pataisyti arba pakeisti jūsų telefoną (arba grąžinti pinigus, jei pataisyti arba pakeisti neįmanoma);
  • jei šešių mėnesių laikotarpis pasibaigęs, tebegalite prekiautoją laikyti atsakingu už defektus dvejus garantinius metus. Jei prekiautojas su tuo nesutiktų, turėsite įrodyti, kad prekė turėjo defektų jau jos tiekimo metu. Tai padaryti dažnai yra sudėtinga ir jums gali tekti pasisamdyti techninį ekspertą.

Garantijos

 • Kada pradeda galioti dvejų metų teisinė garantija?

  Dvejų metų teisinės garantijos laikotarpis prasideda tą dieną, kai gaunate nusipirktą prekę. Jei iš parduotuvės išeinate su nusipirkta preke, garantinis periodas prasideda tą dieną. Jei už prekę sumokėjote, bet ji jums pristatoma vėliau, dvejų metų garantinis laikotarpis prasideda tą dieną, kai jums pristatoma prekė.

  Todėl turite išsaugoti visus pirkimo čekius ir pristatymo raštus.

 • Šiek tiek daugiau nei prieš metus pirktas mano kompiuteris jau nebeveikia. Prekiautojas pripažįsta, kad jis su defektais, bet atsisako jį pataisyti nemokamai, nes gamintojo garantija galioja tik vienerius metus. Ką turėčiau daryti?

  Jūsų prekiautojas turi omenyje jūsų kompiuterio prekybos garantiją. Ji neturi nieko bendra su teisine garantija, už kurią atsakingas prekiautojas ir kuri galioja dvejus metus.

  Jei prekiautojas pripažįsta, kad kompiuteris turi defektų, jis privalo jį nemokamai pataisyti arba pakeisti. Jis turi dėl to susitarti su gamintoju.

Paslaugų pirkimas

 • Noriu nusipirkti skalbimo mašiną Vokietijos interneto svetainėje, bet niekaip negaliu rasti prekiautojo kontaktinių duomenų. Ar tai normalu?

  NE - Pagal teisės aktus prekiautojas privalo interneto svetainėje nurodyti pagrindinę įmonės informaciją, kad jūs galėtumėte ją rasti, jei kiltų problemų. Pagrindinė informacija – tai įmonės pavadinimas, registracijos numeris, adresas (ne tik pašto dėžutė), e. pašto adresas ir telefono numeris.

Reikia daugiau pagalbos?

Reikia daugiau pagalbos?

Neradote ieškomos informacijos? Reikia išspręsti problemą?

Konsultacijos ES teisių klausimais

Kreipkitės dėl problemų, kylančių dėl viešųjų įstaigų veiksmų