Ścieżka nawigacji

Ostatnia aktualizacja : 31/01/2012

shopping

W razie problemów

Naprawa, wymiana, zwrot pieniędzy

Po dokonaniu zakupu towaru przez Internet w obrębie UE przez dwa lata masz prawo do jego nieodpłatnej naprawy lub wymiany, jeśli okaże się on wadliwy lub niezgodny z opisem – tak samo jak w przypadku towaru zakupionego bezpośrednio w sklepie.

W przypadku gdy naprawa lub wymiana w rozsądnym czasie okaże się kłopotliwa lub niemożliwa, możesz zażądać zwrotu pieniędzy lub obniżenia ceny.

Co robić w przypadku nieotrzymania towaru?

Zgodnie z przepisami UE towary kupione przez Internet powinny zostać dostarczone w ciągu 30 dni od dnia zamówienia, chyba że kupujący i sprzedający ustalą inaczej.

Jeżeli towar, za który zapłaciłeś, okaże się niedostępny, sprzedawca musi Cię o tym poinformować i dokonać zwrotu pieniędzy  w ciągu 30 dni.

Odmowa sprzedaży

Sklep internetowy, który odmawia sprzedaży towarów lub usług klientom z innego kraju UE, łamie prawo.

Na przykład, jeśli sprzedawca z UE uniemożliwia Ci zakup utworów muzycznych lub książek przez Internet lub przekierowuje połączenie internetowe do sklepu krajowego (w którym produkty lub ceny mogą być inne) wyłącznie dlatego, że pochodzisz z innego kraju UE, jego działanie jest niezgodne z prawem.

Aby uzyskać pomoc w obronie swoich praw w takich sytuacjach, zgłoś się do Europejskiego Centrum Konsumenckiego w swoim kraju.

Pomoc i porady

Footnote

W tym przypadku 27 państw UE, Islandia, Liechtenstein i Norwegia

Retour au texte en cours.