Naršymo kelias

Atnaujinta 2012-01-31

shopping

Ką daryti kilus problemoms

Prekių taisymas, pakeitimas ir už jas sumokėtų pinigų grąžinimas

Kai įsigyjate prekių iš prekiautojo internetu Europos Sąjungoje, galite dvejus metus reikalauti jas nemokamai pataisyti arba pakeisti, jei paaiškėja, kad tos prekės su defektais arba ne tokios, kaip reklamuojama. Taigi taikoma ta pati nuostata kaip ir parduotuvėse įsigytiems daiktams.

Jeigu prekė negali būti pataisyta ar pakeista per tinkamą laiką nesukeliant nepatogumų, galite reikalauti grąžinti už prekę sumokėtus pinigus arba sumažinti jos kainą.

Žalos atitaisymas, jei prekės nepristatomos

Pagal ES taisykles internetu užsakytos prekės turėtų būti pristatytos per 30 dienų nuo užsakymo, nebent su prekiautoju susitarėte kitaip.

Jei paaiškėja, kad prekės, už kurią sumokėjote, pristatyti negalima, prekiautojas privalo jums apie tai pranešti ir grąžinti sumokėtus pinigus per 30 dienų.

Atsisakymas parduoti

ES įsikūrusios internetinės parduotuvės atsisakyti parduoti prekių kitos ES šalies klientams teisiškai negali.

Pavyzdžiui, jei norite internetu nusipirkti muzikos įrašų ar knygų iš ES įsikūrusio prekiautojo internetu, bet jums neleidžiama to padaryti arba esate nukreipiamas į savo šalies internetinę parduotuvę (kurioje gali būti kitokios prekės ir kainos) tik dėl to, kad gyvenate kitoje ES šalyje, šis prekiautojas elgiasi neteisėtai.

Jei reikia pagalbos siekiant apginti savo teises tokioje situacijoje, kreipkitės į savo šalies Europos vartotojų centrą čeština dansk Deutsch français italiano Nederlands polski română svenska.

Pagalba

Pagalba

Specializuotos pagalbos tarnybos

Footnote

Šiuo atveju 27 ES valstybės narės ir Islandija, Lichtenšteinas bei Norvegija.

Retour au texte en cours.