Navigatsioonitee

Ajakohastatud : 31/01/2012

shopping

Kui asjad lähevad valesti

Parandamised, asendamised ja hüvitised

Kui ostate toote mõnelt internetimüüjalt ELis, on teil kahe aasta jooksul õigus nõuda eseme tasuta parandamist või asendamist juhul, kui ilmneb, et ese on defektne või ei vasta reklaamitule (samamoodi nagu poest ostetud toodetud puhul).

Kui toodet ei saa parandada või asendada mõistliku aja jooksul või see osutub keeruliseks, võite taotleda hüvitist või hinnaalandust.

Hüvitis kauba kohale toimetamata jätmise korral

ELi eeskirjade kohaselt tuleb internetist tellitud tooted teile kohale toimetada 30 päeva jooksul alates tellimuse tegemisest, välja arvatud juhul, kui te leppisite müüjaga kokku teisiti.

Kui teie pool makstud ese osutub kättesaamatuks, peab müüja teid sellest teavitama ning hüvitama teie tasutud summa 30 päeva jooksul.

Müügist keeldumine

ELis asuvate Internetipoodide müügist keeldumine teistest ELi liikmesriikidest pärit klientidele on ebaseaduslik.

Näiteks kui soovite Internetis osta muusikat või raamatuid müüjalt, kes asub ELis, kuid teile seda ei võimaldata või teid suunatakse teie riigi veebipoodi (millel võib olla erinev tootevalik või hinnad) lihtsalt seetõttu, et te elate teises ELi liikmesriigis, siis käitub asjaomane internetimüüja ebaseaduslikult.

Oma õiguste kaitsmiseks sellises olukorras võtke ühendust Euroopa tarbijakeskusega teie riigis čeština dansk Deutsch français italiano Nederlands polski română svenska.

Abi ja nõuanded

Abi ja nõuanded

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Footnote

Käesoleval juhul 27 ELi liikmesriiki + Island, Liechtenstein ja Norra

Retour au texte en cours.