Cesta

Aktualizováno : 31/01/2012

shopping

Když nastanou potíže

Opravy, výměna zboží, vrácení peněz

Pokud provedete nákup u internetového prodejce v EU, máte po dobu dvou let právo na bezplatné opravy nebo výměnu zboží, pokud se ukáže, že je kazové nebo neodpovídá popisu inzerovaném v katalogu obchodu. Je to stejné, jako byste jej koupili v kamenném obchodě.

Pokud výrobek nelze během určité doby opravit či vyměnit či pokud je daná oprava či výměna příliš komplikovaná, můžete požadovat vrácení peněz či slevu.

Nedoručení zboží

Podle právních předpisů EU vám musí být zboží objednané na internetu doručeno do 30 dnů od objednávky (pokud se s obchodníkem nedohodnete na jiné lhůtě).

Jestliže zboží, za které jste zaplatili, není možné dodat, musí vás prodejce o této skutečnosti informovat a vrátit vám do 30 dní peníze.

Odmítnutí prodeje

Internetové obchody se sídlem v EU nesmějí ze zákona odmítnout prodat zboží zákazníkovi z jiné země EU.

Chcete-li si například po internetu koupit hudbu nebo knížky od prodejce se sídlem v EU, ale není vám to umožněno, nebo jste přesměrováni na stránky prodejce ve vaší zemí (který nabízí jiné produkty nebo má rozdílné ceny), protože žijete v jiné zemi EU, dopouští se internetový prodejce protiprávního jednání.

V takové situaci se můžete obrátit na místní evropské spotřebitelské středisko.

Pomoc a poradenství

Footnote

V tomto případě 27 členských států EU, Island, Lichtenštejnsko a Norsko

Retour au texte en cours.