Navigācijas ceļš

Bieži uzdotie jautājumi — Iepirkšanās internetā


Šos jautājumus saņēma un uz tiem atbildēja Eiropas patērētāju konsultatīvais dienests. Jums ir cits jautājums? Sazinieties ar vietējo Eiropas patērētāju centru! English

Preču atdošana atpakaļ un atteikšanās

 • Es pasūtīju kompaktdisku, kuru tā arī neesmu saņēmis. Es sazinājos ar pārdevēju, bet viņš apgalvo, ka neko nevarot darīt, jo tā esot pasta, nevis viņa vaina. Vai viņam ir taisnība?

  NĒ - Tirgotājs ir atbildīgs par jūsu pirkuma piegādi. Tas ir viņa pienākums sazināties ar piegādes dienestu un pierādīt, ka prece ir piegādāta. Ja viņš to nevar pierādīt, viņam ir pienākums vēlreiz jums nosūtīt preci vai atmaksāt atpakaļ izdoto naudu.

 • Pirms piecām nedēļām internetā pasūtīju grāmatu, kuras krājumi bija beigušies. Grāmatu pirku vīra dzimšanas dienai, bet joprojām neesmu to saņēmusi, un dzimšanas diena tagad ir pagājusi. Ko varu darīt?

  Ja prece, kuru esat nopirkusi, nav piegādāta 30 dienu laikā, varat anulēt pasūtījumu. Ja par preci jau ir samaksāts, pārdevējam 30 dienu laikā jums jāatlīdzina samaksātā nauda.

Remonts, aizstāšana, kompensācijas

 • Internetveikalā iegādājos ģitāru, bet piegādes brīdī tā bija bojāta. Tirgotājs nevēlas ne piegādāt man citu ģitāru, ne atdot man samaksāto naudu. Viņš apgalvo, ka atbildīgs ir transporta uzņēmums un ka viņš tur neko nevar darīt. Vai viņam ir taisnība?

  NĒ - Tirgotājs ir atbildīgs par jūsu pirkuma piegādi. Tirgotājam ir jāsalabo vai jāaizstāj jūsu ģitāra vai jāatdod jums samaksātā nauda.


  Tad, kad jums piegādā jūsu pirkumu, vienmēr piegādātāja klātbūtnē ir vēlams pārliecināties par preces stāvokli. Tādējādi vēlāk nebūs iespējams paziņot, ka problēma radusies pēc tam, kad prece nonākusi jūsu īpašumā.

 • Internetā iegādājos preces, kuras netika piegādātas vai tika piegādātas ar bojājumiem. Ko es varu darīt?

  Attiecībā uz precēm, kas iegādātas internetā, jums ir tādas pašas tiesības kā tad, kad pērkat preces veikalā:

  • ja jūsu pirkumu kvalitāte nav apmierinoša, atkarībā no apstākļiem varat prasīt, lai tos salabo, aizstāj, atdod naudu atpakaļ vai samazina to cenu,
  • informācijai par iegādātajām precēm vai pakalpojumiem jābūt precīzai, un tā nedrīkst būt maldinoša. Ja jums ir sniegta nepareiza vai maldinoša informācija, varat prasīt, lai jums atdod samaksāto naudu atpakaļ.

  Apmeklējiet tirgotāja tīmekļa vietni, lai noskaidrotu tirdzniecības noteikumus, kā arī to, kā preces tiek atdotas atpakaļ. Sazinieties ar tirgotāju, lai izskaidrotu problēmu un lūgtu risinājumu. Ja tirgotāja atbilde jūs neapmierina, varat sazināties ar Eiropas patērētāju informēšanas centru English savā valstī (ja tirgotājs reģistrēts ES).

 • Printeris, kuru pirms četrām nedēļām iegādājos internetā, vairs nedarbojas.  Ko varu darīt?

  Jums ir tādas pašas tiesības kā tad, ja prece būtu iegādāta veikalā, t.i., divu gadu garantija.

  Ja ražojums pārstāj darboties sešu mēnešu laikā pēc piegādes, jums ir jāsazinās ar tirgotāju.  Viņam ir pienākums preci salabot vai aizstāt, vai arī atdot atpakaļ samaksāto naudu, ja to nevar salabot vai aizstāt.  Ja prece pārstāj darboties pēc šī sešu mēnešu perioda, jums ir jāpierāda, ka problēma nav radusies jūsu vainas dēļ, un to izdarīt, iespējams, nebūs viegli.

Izsoļu vietnes

 • Es iegādājos kafijas automātu internetā rīkotā izsolē, bet tas nedarbojas. Ko varu darīt?

  Kad iegādājaties preces no privātpersonas, jums nav nedz tiesības pēc piegādes anulēt pirkumu, nedz arī tiesiskas garantijas, kādas jums ir, kad iepērkaties pie oficiāla pārdevēja.

  Šajā gadījumā varat paļauties vienīgi uz informāciju, kas bija jūsu rīcībā pirkuma brīdī. Ja prece neatbilst tās aprakstam, varat to nosūtīt atpakaļ un prasīt, lai jums atdod samaksāto naudu.

  Nekautrējieties tirgotājam uzdot detalizētus jautājumus, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem!

 • Kādas ir manas tiesības, kad iepērkos izsoļu vietnēs?

  Izsoļu vietnes un internetveikali daudzējādā ziņā ir būtiski atšķirīgi.

  Kad pērkat kaut ko izsolē, kas rīkota internetā, nav teikts, ka jūs aizsargā likumdošana, kas regulē tālpārdošanu Deutsch English español français italiano. ES likumdošana šajā jomā neattiecas uz izsolēm, kaut arī dažas valstis šos tiesību aktus ir attiecinājušas uz internetā rīkotām izsolēm.

  Uz preču iegādi no privātpersonas dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska, nevis no uzņēmuma, (daudzos gadījumos izsoļu vietnēs preces pārdod privātpersonas) neattiecas tie paši patērētāju aizsardzības tiesību akti. Par patēriņa darījumu runa ir tad, kad privātpersona preces vai pakalpojumus iegādājas no pārdevēja, kas īsteno uzņēmējdarbību, komercdarbību vai profesiju, nevis tad, kad pēc saviem ieskatiem rīkojas divas privātpersonas.

  Tomēr visas uzticamās interneta izsoļu vietnes pircējiem piedāvā zināmu aizsardzību, kā arī padomus par to, kā droši iepirkties.

Drošība

 • Tirgotājs, kas pārdod preces internetā, prasa, lai sniedzu par sevi ļoti daudz personas datu. Vai ir pamats raizēties?

  Lai varētu iepirkties internetā, jums ir jāsniedz tirgotājam daži personas dati (parasti jūsu vārds, uzvārds, adrese un bankas dati). Tomēr vietnē ir jābūt precizētam, kā jūsu personas datus aizsargās.

  Jums ir jābūt iespējai iebilst pret datu vākšanu un jūsu kontaktinformācijas izmantošanu citiem mērķiem, kas nav konkrētā darījuma mērķi.  Tālab pasūtījuma veidlapā parasti ir aile, kurā ar ķeksīti varat norādīt, ka iebilstat.

 • Vēlos iegādāties veļas mašīnu Vācijas internetveikalā. Tirgotāja kontaktinformācija tīmekļa vietnē nekur nav atrodama. Vai tas ir normāli?

  NĒ - Tirgotājam ir ar likumu noteikts pienākums savā tīmekļa vietnē norādīt informāciju, kas ļautu ar viņu sazināties problēmu gadījumā. Šīs obligāti sniedzamās ziņas ir uzņēmējsabiedrības nosaukums, reģistrācijas numurs, atrašanās vieta (ar pasta kastīti nepietiek), e-pasta adrese un tālruņa numurs.

Palīdzība un padoms