Navigatsioonitee

KKK – Internetiostud


Need küsimused laadis üles ja vastas neile Euroopa tarbijanõustamise teenistus. Kas teil on veel küsimusi? Võtke ühendust kohaliku Euroopa tarbijakeskusega. English

Tagastamised ja tühistamised

 • Tellisin CD, mis kunagi minuni ei jõudnud. Võtsin müüjaga ühendust ning tema kohaselt on vastutav postiteenistus ja mitte tema. Kas tal on õigus?

  EI  – Müüja vastutab teie ostu kättetoimetamise eest. Müüja peab postiteenistusega ühendust võtma ning tõestama, et toode toimetati kohale. Kui müüjal ei ole võimalik seda tõestada, peab ta teile toote uuesti saatma või raha tagasi maksma.

 • Tellisin viis nädalat tagasi Internetist läbimüüdud tiraažiga raamatu. Ostsin selle oma abikaasale sünnipäevaks, mis möödus, ilma et ma oleksin oma tellimuse kätte saanud. Mida teha?

  Kui teie tellitud toodet ei tarnita 30 päeva jooksul, võite tellimuse tühistada. Kui te olete selle eest juba tasunud, peab müüja teile 30 päeva jooksul raha tagastama.

Parandused, asendused, hüvitised

 • Internetist ostetud tooteid ei toimetatud kohale / olid saabudes vigased. Mida teha?

  Kui sooritate oste Internetis, on teil täpselt samad õigused, kui seda kaupluses tehes:

  • kui ostate tooteid, mille kvaliteet on ebarahuldav, on teil sõltuvalt olukorrast õigus lasta need parandada, asendada, nende eest raha tagasi saada või saada hinnaalandust;
  • mis tahes teave toodete või teenuste kohta peab olema täpne ja mitteeksitav. Kui teile on antud valet või eksitavat teavet, võib teil olla õigus raha tagasi saada.

  Kontrollige tingimusi ning tagastusvõimalusi müüja veebisaidilt. Võtke nendega ühendust, et selgitada oma probleemi ning küsida sellele lahendust. Kui te ei saa rahuldavat vastust ning müüja asukohaks on EL, võite ühendust võtta Euroopa tarbijakeskusega English oma koduriigis.

 • Neli nädalat tagasi Internetist ostetud printer läks just katki. Mida teha?

  Teil on samaväärsed õigused, kui juhul, mil oleksite ostnud selle kauplusest, s.t uute kaupade puhul kehtiv kaheaastane garantii.

  Kui teie printer läks katki kuue kuu jooksul pärast kohaletoimetamist, võtke ühendust müüjaga. Ta peab teie printeri parandama või asendama uuega või maksma teile raha tagasi, kui parandamine või asendamine ei osutu võimalikuks. Pärast kuue kuu möödumist peate te suutma tõestada, et teie ei põhjustanud masina katkiminekut ning see võib olla keerukas.

 • Ostsin Internetipoest kitarri, kuid see jõudis minuni katkisena. Müüja ei taha mulle saata uut kitarri ega raha tagasi maksta. Ta ütleb, et kahju ei ole põhjustatud tema süül, vaid selles on süüdi transpordiettevõte. Kas tal on õigus?

  EI   – Müüja vastutab teie ostu kättetoimetamise eest. Müüja peab teie kitarri parandama või asendama uuega või teile raha tagasi maksma.


  Kui tooted tuuakse teile kulleriga, on alati hea kontrollida teie tellitud kauba seisukorda kulleri juuresolekul. Sellisel juhul ei ole võimalik hiljem väita, et kahju tekitati pärast seda, kui te kauba enda valdusse saite.

Oksjonitega tegelevad veebisaidi

 • Millised on mu õigused, kui ostan kaupu mõnelt Internetioksjoni veebisaidilt?

  Oksjonisaidid erinevad Internetipoodidest mitmel viisil.

  Kui ostate midagi Internetioksjonilt, ei pruugi teid kaugmüüki käsitlevad õigusaktid Deutsch English español français italiano kaitsta. Oksjonid on asjaomastest ELi õigusaktidest teadlikult välja jäetud, kuigi mõned riigid on kaugmüüki käsitlevaid õigusakte laiendanud ka Internetioksjonidele.

  Kui ostate kaupu eraisikult ja mitte ettevõttelt, nagu sageli Internetioksjonide puhul on, ei ole tehing tarbijakaitset käsitlevate õigusaktidega dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska hõlmatud. Tarbijatehingu puhul ostab eraisik kaupu või teenuseid müüjalt, kes tegutseb oma tegevus- või kutsealas, vastupidiselt kahele eraisikule, kes tegutsevad eraviisiliselt.

  Siiski pakuvad kõik usaldusväärsed oksjonisaidid ostjatele teatavat kaitset ning lisaks sellele veel küllaga nõu nende saidil ohutuks ostude tegemiseks.

 • Ostsin Internetioksjonilt kohvimasina, kuid see ei tööta. Mida teha?

  Kui ostate midagi eraisikult, ei ole teil õigust pärast kauba kohaletoimetamist oma ostu tühistada ega õiguslikke garantiisid, mis teil on siis, kui sooritate ostu kutseliselt müüjalt.

  Käesoleval juhul võite tugineda üksnes teabele, mis teil oli ostu tehes. Kui teie ostetud toode ei vasta eelnevalt kirjeldatule, võite selle tagasi saata ning raha tagasi küsida.

  Küsige eraisikust müüjatelt kindlasti üksikasjalikku teavet, et vältida ebameeldivaid üllatusi!

Ohutus

 • Internetis kaupleja küsib minult palju isikuandmeid. Kas peaksin olema mures?

  Selleks et osta Internetist asju, peate te müüjale avaldama teatavad isikuandmed (tavaliselt oma nime, aadressi ja pangaandmed). Kuid veebisaidil peab kirjas olema, millises ulatuses teie isikuandmeid kaitstakse.

  Veebisait peab teile pakkuma võimalust keelduda andmete kogumisest ning öelda, et te ei soovi oma kontaktandmete kasutamist mis tahes muul eesmärgil peale käimasoleva tehingu. Seda saab tavaliselt teha, märgistades tellimuslehel vastava kasti.

 • Soovin ühelt Saksamaa veebisaidilt osta pesumasinat. Aga ma ei leia saidilt müüja kontaktandmeid. Kas see on normaalne?

  EI   - Müüja peab seaduse alusel oma veebisaidil avaldama enda kohta peamised andmed, et teil oleks probleemide tekkimisel võimalik temaga ühendust võtta. Selline teave peab sisaldama ettevõtte nime, registreerimisnumbrit, füüsilist asukohta (mitte ainult postkasti numbrit), e-posti aadressi ja telefoninumbrit.

Abi ja nõuanded

Abi ja nõuanded

Võtke ühendust spetsiaalse nõuandeteenistusega

Küsige nõu oma õiguste kohta ELis / Lahendage probleemid riigiasutusega