Navigatsioonitee

Jaga 
	Jaga Facebook´is
 
	Jaga Twitter´is
 
	Jagage Google+ vahendusel
 
	Jaga linkedIn´is

KKK – Internetiostud


Need küsimused laadis üles ja vastas neile Euroopa tarbijanõustamise teenistus. Kas teil on veel küsimusi? Võtke ühendust kohaliku Euroopa tarbijakeskusega. English

Tagastamised ja tühistamised

 • Ostsin Internetist mõned muusikapalad, mille ma ka kohe alla laadisin. Nende hulgas on mõned, mis mulle ei meeldi, kuid ma juba tasusin nende eest. Kas ma võiksin nende muusikapalade eest raha tagasi nõuda? Ma ostsin need alles eile.

  EI  - Kuigi Internetiostude puhul kehtiv seitsmepäevane mõtlemisperiood ei ole veel läbi, ostsite te neid muusikapalasid alla laadides teenuse ning olete seda juba kasutanud. Te ei saa tühistada teenust, mille te oma nõusolekul juba saite.

 • Ostsin Internetist pileti U2 kontserdile. Kuid nüüd ilmneb, et mul ei ole võimalik sinna minna. Kas ma võiksin raha tagasi saada?

  EI  - Kuigi teil on pärast ostu sooritamist aega seitse päeva ümber mõelda ja Interneti- või kaugmüügiostud Deutsch English español français italiano (nt telefoni või posti teel tehtud tellimused) tühistada, kehtivad puhkuse, reisi, majutuse ja vaba aja veetmisega seotud broneeringute suhtes erandid. Sellist liiki Internetiostude puhul ei pea müüja teile tellimuse tühistamisel raha tagasi maksma.

  Siiski võivad tellija enda tingimused võimaldada teil tellimus tühistada ning saada raha tagasi kas täies ulatuses või osaliselt. Lugege lepingus väikeses kirjas olev tekst läbi, et teada saada, kas see nii on.

 • Ostsin kataloogist köögilaua, kuid muutsin nüüd meelt. Kas ma saan oma tellimuse tühistada?

  JAH  - Te võite seitsme päeva jooksul oma meelt muuta ning tellimuse tühistada Deutsch English español français italiano. See kehtib juhul, kui ostate kaupu mujalt kui poest – näiteks telefoni, faksi, postimüügi või Interneti teel. Seitsmepäevane periood algab kaupade kättesaamise hetkest.

 • Sain kätte Internetist ostetud fotoaparaadi, kuid see ei vasta mu ootustele. Olen mures, sest ma olen selle eest juba maksnud. Kas võin selle tagastada, et raha tagasi saada?

  JAH   – Kui ostate midagi Internetist, on teil pärast toote kättesaamist seitse päeva aega, et otsustada, kas te soovite selle endale jätta. Te ei pea oma otsust põhjendama. Lihtsalt teatage müüjale, et soovite oma tellimuse tühistada ning tema peab teile raha tagasi maksma.  See tagastus sisaldab ka mis tahes kulusid, mis on seotud toote teieni toimetamisega.

  Siiski peate teie katma kulud, mis hõlmavad soovimatu toote tagastamist müüjale.

  Samuti peaksite teadma, et kaugmüüki käsitlevaid õigusakte Deutsch English español français italiano ei kohaldata Internetioksjonide või finantsteenuste, transpordi, majutuse, toitlustuse või vaba aja veetmisega seotud teenuste broneeringute suhtes.

 • Tellisin CD, mis kunagi minuni ei jõudnud. Võtsin müüjaga ühendust ning tema kohaselt on vastutav postiteenistus ja mitte tema. Kas tal on õigus?

  EI  – Müüja vastutab teie ostu kättetoimetamise eest. Müüja peab postiteenistusega ühendust võtma ning tõestama, et toode toimetati kohale. Kui müüjal ei ole võimalik seda tõestada, peab ta teile toote uuesti saatma või raha tagasi maksma.

 • Tellisin viis nädalat tagasi Internetist läbimüüdud tiraažiga raamatu. Ostsin selle oma abikaasale sünnipäevaks, mis möödus, ilma et ma oleksin oma tellimuse kätte saanud. Mida teha?

  Kui teie tellitud toodet ei tarnita 30 päeva jooksul, võite tellimuse tühistada. Kui te olete selle eest juba tasunud, peab müüja teile 30 päeva jooksul raha tagastama.

Parandused, asendused, hüvitised

 • Internetist ostetud tooteid ei toimetatud kohale / olid saabudes vigased. Mida teha?

  Kui sooritate oste Internetis, on teil täpselt samad õigused, kui seda kaupluses tehes:

  • kui ostate tooteid, mille kvaliteet on ebarahuldav, on teil sõltuvalt olukorrast õigus lasta need parandada, asendada, nende eest raha tagasi saada või saada hinnaalandust;
  • mis tahes teave toodete või teenuste kohta peab olema täpne ja mitteeksitav. Kui teile on antud valet või eksitavat teavet, võib teil olla õigus raha tagasi saada.

  Kontrollige tingimusi ning tagastusvõimalusi müüja veebisaidilt. Võtke nendega ühendust, et selgitada oma probleemi ning küsida sellele lahendust. Kui te ei saa rahuldavat vastust ning müüja asukohaks on EL, võite ühendust võtta Euroopa tarbijakeskusega English oma koduriigis.

 • Neli nädalat tagasi Internetist ostetud printer läks just katki. Mida teha?

  Teil on samaväärsed õigused, kui juhul, mil oleksite ostnud selle kauplusest, s.t uute kaupade puhul kehtiv kaheaastane garantii.

  Kui teie printer läks katki kuue kuu jooksul pärast kohaletoimetamist, võtke ühendust müüjaga. Ta peab teie printeri parandama või asendama uuega või maksma teile raha tagasi, kui parandamine või asendamine ei osutu võimalikuks. Pärast kuue kuu möödumist peate te suutma tõestada, et teie ei põhjustanud masina katkiminekut ning see võib olla keerukas.

 • Ostsin Internetipoest kitarri, kuid see jõudis minuni katkisena. Müüja ei taha mulle saata uut kitarri ega raha tagasi maksta. Ta ütleb, et kahju ei ole põhjustatud tema süül, vaid selles on süüdi transpordiettevõte. Kas tal on õigus?

  EI   – Müüja vastutab teie ostu kättetoimetamise eest. Müüja peab teie kitarri parandama või asendama uuega või teile raha tagasi maksma.


  Kui tooted tuuakse teile kulleriga, on alati hea kontrollida teie tellitud kauba seisukorda kulleri juuresolekul. Sellisel juhul ei ole võimalik hiljem väita, et kahju tekitati pärast seda, kui te kauba enda valdusse saite.

Oksjonitega tegelevad veebisaidi

 • Millised on mu õigused, kui ostan kaupu mõnelt Internetioksjoni veebisaidilt?

  Oksjonisaidid erinevad Internetipoodidest mitmel viisil.

  Kui ostate midagi Internetioksjonilt, ei pruugi teid kaugmüüki käsitlevad õigusaktid Deutsch English español français italiano kaitsta. Oksjonid on asjaomastest ELi õigusaktidest teadlikult välja jäetud, kuigi mõned riigid on kaugmüüki käsitlevaid õigusakte laiendanud ka Internetioksjonidele.

  Kui ostate kaupu eraisikult ja mitte ettevõttelt, nagu sageli Internetioksjonide puhul on, ei ole tehing tarbijakaitset käsitlevate õigusaktidega dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska hõlmatud. Tarbijatehingu puhul ostab eraisik kaupu või teenuseid müüjalt, kes tegutseb oma tegevus- või kutsealas, vastupidiselt kahele eraisikule, kes tegutsevad eraviisiliselt.

  Siiski pakuvad kõik usaldusväärsed oksjonisaidid ostjatele teatavat kaitset ning lisaks sellele veel küllaga nõu nende saidil ohutuks ostude tegemiseks.

 • Ostsin Internetioksjonilt kohvimasina, kuid see ei tööta. Mida teha?

  Kui ostate midagi eraisikult, ei ole teil õigust pärast kauba kohaletoimetamist oma ostu tühistada ega õiguslikke garantiisid, mis teil on siis, kui sooritate ostu kutseliselt müüjalt.

  Käesoleval juhul võite tugineda üksnes teabele, mis teil oli ostu tehes. Kui teie ostetud toode ei vasta eelnevalt kirjeldatule, võite selle tagasi saata ning raha tagasi küsida.

  Küsige eraisikust müüjatelt kindlasti üksikasjalikku teavet, et vältida ebameeldivaid üllatusi!

Ohutus

 • Internetis kaupleja küsib minult palju isikuandmeid. Kas peaksin olema mures?

  Selleks et osta Internetist asju, peate te müüjale avaldama teatavad isikuandmed (tavaliselt oma nime, aadressi ja pangaandmed). Kuid veebisaidil peab kirjas olema, millises ulatuses teie isikuandmeid kaitstakse.

  Veebisait peab teile pakkuma võimalust keelduda andmete kogumisest ning öelda, et te ei soovi oma kontaktandmete kasutamist mis tahes muul eesmärgil peale käimasoleva tehingu. Seda saab tavaliselt teha, märgistades tellimuslehel vastava kasti.

 • Soovin ühelt Saksamaa veebisaidilt osta pesumasinat. Aga ma ei leia saidilt müüja kontaktandmeid. Kas see on normaalne?

  EI   - Müüja peab seaduse alusel oma veebisaidil avaldama enda kohta peamised andmed, et teil oleks probleemide tekkimisel võimalik temaga ühendust võtta. Selline teave peab sisaldama ettevõtte nime, registreerimisnumbrit, füüsilist asukohta (mitte ainult postkasti numbrit), e-posti aadressi ja telefoninumbrit.

Vajate ikka veel abi?

Vajate ikka veel abi?

Te ei leidnud otsitavat teavet? Kas teil on lahendust vajav probleem?

Küsige nõu oma õiguste kohta ELis

Lahendage probleemid riigiasutusega