Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 18/06/2015

shopping

Kredīti, aizņēmumi un hipotēkas

Hipotekārais kredīts

Kad kādas citas ES valsts bankā iesniedzat hipotekārā kredīta pieteikumu, tā komerciālo lēmumu pieņem, pamatojoties uz aizdevuma riska profilu.

Bankas nedrīkst diskriminēt ES pilsoņus nacionālās piederības dēļ.  Tomēr jūsu mītnes valsts vai valsts, kurā atrodas jūsu īpašums, kuru plānots ieķīlāt, bieži vien var būt iemesls, kura dēļ grūti iegūt hipotekāro kredītu.

Bankas nereti atsakās piešķirt hipotekāro kredītu par īpašumiem, kuri atrodas citā valstī, vai cilvēkiem, kuru ienākumu avots vai dzīvesvieta nav tajā valstī, kurā atrodas banka.

Piemērs no dzīves

Uzziniet, kāda ir bankas riska politika attiecībā uz īpašumiem, kuri atrodas ārzemēs.

Plānojot drīzumā sākt jaunu darbu Lielbritānijā, Ismails pārdeva savu dzīvokli Francijā. Pēc tam viņš vēlējās iegūt aizdevumu no Francijas bankas, lai iegādātos dzīvokli Lielbritānijā.

Banka aizdevumu negribēja piešķirt, ja viņš par ķīlu izmanto īpašumu, kas neatrodas Francijā.

Piešķirt vai nepiešķirt aizdevumu, kura papildnodrošinājums ir citā valstī, ir vienīgi bankas ziņā. Daudzas bankas to uzskata par nepieņemamu risku gadījumā, ja netiek pildītas aizņēmuma atmaksāšanas saistības.

Patēriņa kredīts

Tāpat kā ar hipotekāro kredītu, bankas var nelabprāt aizdot naudu citu valstu rezidentiem vai pat savas valsts rezidentiem, kuri strādā citā ES valstī.

Aizdevumu piešķiršanā bankas var brīvi noteikt šādus ierobežojumus. Taču tās nedrīkst diskriminēt ES pilsoņus viņu pilsonības dēļ.

Palīdzība un padoms

Palīdzība un padoms

Sazinieties ar specializētiem palīdzības dienestiem

Šajā gadījumā 27 ES dalībvalstis + Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija

Retour au texte en cours.