Naršymo kelias

Atnaujinta 2015-06-18

shopping

Kreditai, paskolos ir hipoteka

Hipotekiniai kreditai

Kitos ES šalies bankas priims komercinį sprendimą, ar patenkinti jūsų prašymą gauti hipotekinį kreditą, ar ne, remdamasis siūlomos paskolos rizikingumu.

Bankai negali diskriminuoti jokio ES piliečio dėl jo pilietybės.  Tačiau dėl šalies, kurioje gyvenate, arba nekilnojamojo turto, kuriam reikia hipotekinio kredito, buvimo vietos paskolą gauti dažnai gali būti sunku.

Bankai neretai atsisako suteikti hipotekinį kreditą nekilnojamajam turtui, esančiam kitoje šalyje, arba žmonėms, kurie gauna pajamas ne šalyje, kurioje įsikūręs bankas, ar joje negyvena.

Atsitikimas

Pasiteiraukite savo banko, kokia jo nekilnojamojo turto, esančio už šalies ribų, rizikos politika

Greitai turintis pradėti dirbti Jungtinėje Karalystėje Ismailas pardavė savo butą Prancūzijoje. Jis norėjo gauti paskolą iš savo Prancūzijos banko, kad galėtų nusipirkti butą Jungtinėje Karalystėje.

Bankas paskolos jam suteikti nenorėjo, jei įkeistas būtų ne Prancūzijoje esantis nekilnojamasis turtas.

Vien bankas gali nuspręsti, ar sutikti teikti paskolą kitoje šalyje esančiam turtui, kuris būtų įkeistas. Daug bankų mano, kad tai nepriimtina rizika, jei paskola būtų negrąžinta.

Vartojimo kreditas

Kaip ir hipotekinių kreditų atveju, bankai gali nenoriai skolinti pinigus kitų šalių gyventojams nei ta, kurioje įsikūręs bankas, ar net tos pačios šalies gyventojams, kurie dirba kitoje ES šalyje.

Bankai gali laisvai nustatyti tokius skolinimo apribojimus. Tačiau jie negali diskriminuoti ES šalių gyventojų dėl pilietybės.

Pagalba

Pagalba

Specializuotos pagalbos tarnybos

Šiuo atveju 27 ES valstybės narės ir Islandija, Lichtenšteinas bei Norvegija.

Retour au texte en cours.