Cesta

Aktualizováno : 18/06/2015

shopping

Úvěry, půjčky a hypotéky

Hypotéky

Pokud žádáte o hypoteční úvěr u banky, která sídlí v jiné zemi EU, učiní tato banka své obchodní rozhodnutí o poskytnutí úvěru na základě vyhodnocení úvěrových rizik.

Banky nesmějí diskriminovat občany EU na základě jejich státní příslušnosti.  Avšak při snaze získat hypotéku se můžete setkat s potížemi kvůli místu vašeho pobytu nebo umístění nemovitosti, na jejíž koupi úvěr žádáte.

Banky často odmítají poskytnout hypoteční úvěr na nemovitosti, které se nacházejí v zahraničí, nebo poskytnout úvěr osobám, jejichž zdroj příjmů nebo bydliště se nacházejí v jiné zemi, než v jaké banka působí.

Ukázkový příběh

Zeptejte se své banky, jak přistupuje k nemovitostem, které se nacházejí v zahraničí

Ismail získal novou práci ve Spojeném království a jelikož tam brzy odjede, chce prodat svůj byt ve Francii. Zároveň požádal svoji francouzskou banku o půjčku na koupi bytu ve Spojeném království.

Banka se zdráhá mu tuto půjčku poskytnout, protože Ismail chce ručit nově kupovaným bytem, který se nenachází na území Francie.

Je plně na rozhodnutí banky, zda poskytne půjčku, která bude jištěna zástavou nemovitosti v jiné zemi. Pro řadu bank je to nepřijatelné riziko, protože musejí počítat s případem, že se dlužník ocitne v platební neschopnosti.

Spotřebitelský úvěr

Stejně jako u hypotečních úvěrů i v tomto případě platí, že banky nemusí být ochotny půjčit peníze osobám, které nebydlí v zemi, kde banka působí, nebo osobám, které sice bydlí ve stejné zemi, ale pracují v jiné zemi EU.

Banky mají právo při půjčování finančních prostředků takové omezení stanovit. Nesmějí však diskriminovat občany z jiných zemí EU na základě jejich státní příslušnosti.

Pomoc a poradenství

Pomoc a poradenství

Obraťte se na specializované asistenční služby.

V tomto případě 27 členských států EU, Island, Lichtenštejnsko a Norsko

Retour au texte en cours.