Navigācijas ceļš

Izdrukāt šo lapu

Bieži uzdotie jautājumi — Iepirkšanās


Šos jautājumus saņēma un uz tiem atbildēja Eiropas patērētāju konsultatīvais dienests. Jums ir cits jautājums? Sazinieties ar Eiropas patērētāju centru savā valstī! English

Valūta un PVN

 • Vai man jāmaksā PVN par ražojumiem, kurus iegādājos citā ES valstī?

  JĀ - Beznodokļu iepirkšanās, piemēram, lidostās, ir pieejama vienīgi ārpussavienības iedzīvotājiem, kuri dodas uz kādu valsti ārpus ES. Savukārt ES iedzīvotājiem ir jāmaksā PVN arī tad, ja viņi iepērkas citā ES valstī.

  Dažkārt, kad pērkat automašīnu citā ES valstī, ir iespējams, ka jums nebūs jāmaksā PVN.

 • Vai visās ES valstīs pieņem eiro?

  NE - Pašreiz ES ir 28 valstis, bet tikai 18 no tām izmanto eiro: Austrijā, Beļģijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Itālijā, Īrijā, Kiprā, Latvija, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Portugālē, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā un Vācijā.

  Paredzēts, ka pārējās pievienosies.

Pirkuma anulēšana

 • Saņēmis ielūguma vēstuli no mēbeļu veikala, es devos uz turieni un parakstīju pirkuma līgumu. Tagad esmu pārdomājis. Vai varu atsaukt savu pasūtījumu?

  Tikai tad, ja tirgotājs tam piekrīt - Lai gan sākotnēji uzaicinājumu saņēmāt pa pastu, līgumu parakstījāt veikalā, un tāpēc tas ir galīgs. Izlasiet sīkiem burtiem iespiestos līguma noteikumus, lai noskaidrotu, kādos gadījumos, ja tādi vispār ir paredzēti, varat atcelt savu pasūtījumu.

Remonts, aizstāšana, kompensācijas

 • Es dzīvoju Lielbritānijā un iegādājos fotoaparātu Spānijā. Tas nedarbojas. Ko es varu darīt?

  Saskaņā ar ES noteikumiem dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska precēm ir jābūt kvalitatīvām un tādām, lai tās varētu tūlīt izmantot atbilstīgi tirgotāja sniegtajam aprakstam.

  Ja esat saglabājis kvīti ar veikala kontaktinformāciju, sazinieties ar tirgotāju, izskaidrojiet savu problēmu un prasiet, lai fotoaparātu salabo vai aizstāj ar citu aparātu. Ja tas nav iespējams, prasiet atpakaļ savu naudu.

  Ja tirgotāja sniegtā atbilde jūs neapmierina, varat sazināties ar Eiropas patērētāju informēšanas centru savā valstī English vai valstī, kur veicāt pirkumu.

 • Es iegādājos virtuves iekārtu no tirgotāja, kurš mani apmeklēja mājās. Tomēr man piegādāja tikai daļu no pasūtījuma. Ko es varu darīt?

  Ir īpaši ES noteikumi dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska, kas attiecas uz precēm, kuras iegādātas no tirgotāja, kurš ieradies pie jums mājās vai darbavietā, vai kādā pasākumā, kurš norisinās ārpus telpām, kurās tirgotājs parasti īsteno savu uzņēmējdarbību.

  Ieskatieties līgumā, kuru parakstījāt, lai noskaidrotu piegādes noteikumus. Ja līgumā paredzētais piegādes laiks ir pagājis, rakstiet tirgotājam sūdzību. Ja tirgotājs ir reģistrēts citā ES dalībvalstī, sazinieties ar vietējo Eiropas patērētāju informēšanas centru savā valstī English.

 • Es nopirku drēbju skapi, kura durvis nevar kārtīgi aizvērt. Tas man maksāja dārgi, un es vēlētos, lai tirgotājs to aizstātu. Tomēr tirgotājs nevēlas to darīt un piedāvā salabot defektīvo viru. Vai man nav tiesību izvēlēties starp remontu un mana pirkuma aizstāšanu?

  - Jūs varat izvēlēties starp remontu vai defektīvās preces aizstāšanu, ja vien jūsu izvēli var īstenot un tirgotājam tas nav nesamērīgi dārgi. Tomēr, ja preces defekts ir neliels, kā šajā gadījumā, remonts, šķiet, ir ātrāks risinājums.

 • Mans jaunais tālrunis nedarbojas. Man ir jāsazinās ar tirgotāju vai ražotāju?

  Viss ir atkarīgs no garantijas veida dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska, uz kuru vēlaties atsaukties, —  likumisko garantiju vai komercgarantiju.

  Likumiskā garantija ir saistoša pārdevējam. Tā ir spēkā divus gadus un attiecas uz precēm, kas iegādātas ES.

  Tirgotājs vai ražotājs jums var piedāvāt arī komercgarantiju. Tās noteikumi ir izklāstīti pirkuma līgumā. Šie noteikumi var izrādīties pircējam izdevīgāki nekā likumiskā garantija. Komercgarantija neaizstāj divu gadu likumisko garantiju. Beidzoties vienu gadu ilgajai komercgarantijai, jums joprojām vienu gadu ir tiesības uz likumisko garantiju, jo tā paredz, ka divus gadus no pirkuma izdarīšanas tirgotājam ir pienākums veikt garantijas remontu vai sniegt kompensāciju.

 • Nevaru ieslēgt savu televizoru, kaut arī nopirku to tikai pirms trijiem mēnešiem. Man vairs nav uzticības veikalam, kurā man to pārdeva. Vai varu prasīt, lai man atmaksā naudu?

  , ne uzreiz - Saskaņā ar ES likumdošanu tirgotājam ir pienākums nodrošināt, lai jūsu televizoru salabo, vai arī aizstāt to ar citu.  Ja neviens no risinājumiem nav iespējams (piemēram, tas aizņem pārāk daudz laika vai ir pārāk dārgi tirgotājam), tad varat prasīt, lai jums atmaksā par pirkumu izdoto naudu.

 • Pirms dažiem mēnešiem nopirku ādas dīvānu, taču tas jau sāk zaudēt krāsu. Tirgotājs apgalvo, ka iemesls ir mana svīšana, kas šķiet apsurds. Ko es varu darīt?

  ES likumdošana paredz divu gadu garantiju dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska visām precēm, kas iegādātas no ES reģistrēta tirgotāja. Šo divu gadu laikā tirgotājs atbild par visiem konstatētajiem defektiem. Tāpēc jums ir jāspēj izmantot savu divānu kā parasti, neparādoties nekādiem defektiem.

  Tomēr āda ir smalks materiāls, kuru var viegli sabojāt sviedri vai tīrīšana ar nepiemēroiem līdzekļiem. Tādos gadījumos kā šis pirkuma  izdarīšanas brīdī tirgotājam ir jāinformē pircējs, ka attiecīgajai precei ir vajadzīga īpaša kopšana.

 • Pirms nedaudz vairāk nekā viena gada iegādājos tālruni, taču tas pārstāja darboties. Tirgotājs atsakās veikt remontu par velti. Vai man nepienākas divus gadus ilga garantija?

  Garantija patiešām ir spēkā divus gadus visā Eiropas Savienībā.  Tomēr to piemēro ar zināmiem nosacījumiem.

  Garantija aptver visus defektus, kuri, domājams, eksistēja piegādes brīdī un parādījās divu nākamo gadu laikā.  Tomēr izšķirošie ir pirmie seši mēneši.

  • Defektus, kas parādās pirmajos divos mēnešos, automātiski uzskatīs par tādiem, kuri eksistēja piegādes laikā. Tad tirgotājam ir pienākums veikt preces remontu vai aizstāt to par velti (vai arī atmaksāt naudu, ja nav iespējams salabot vai aizstāt preci).
  • Pēc pirmajiem sešiem mēnešiem tirgotājs joprojām ir atbildīgs, tomēr viņš var apstrīdēt to, ka defekts pastāvējis piegādes brīdī. Šajā gadījumā pircējam ir jāspēj pierādīt šo faktu, un tas nav vienkārši. Visdrīzāk jums būs vajadzīga speciālista palīdzība.
 • Preces, ko iegādājos internetā, netika piegādātas vai tika piegādātas ar bojājumiem. Ko varu darīt?

  Attiecībā uz precēm, kas iegādātas internetā, jums ir tādas pašas tiesības kā tad, kad pērkat preces veikalā:          

  • ja jūsu pirkumu kvalitāte nav apmierinoša, atkarībā no apstākļiem varat prasīt, lai tos salabo, aizstāj, atdod naudu atpakaļ vai samazina cenu,
  • informācijai par iegādātajām precēm vai pakalpojumiem jābūt precīzai, un tā nedrīkst būt maldinoša. Ja jums ir sniegta nepareiza vai maldinoša informācija, varat prasīt, lai jums atmaksā naudu atpakaļ.

  Apmeklējiet tirgotāja tīmekļa vietni, lai noskaidrotu tirdzniecības noteikumus, kā arī to, kā preces tiek atdotas atpakaļ. Sazinieties ar tirgotāju, lai izskaidrotu problēmu un lūgtu risinājumu. Ja tirgotāja atbilde jūs neapmierina, varat sazināties ar Eiropas patērētāju informēšanas centru English savā valstī (ja tirgotājs reģistrēts ES).

 • Tirgotājs Spānijā ir gatavs salabot manu fotoaparātu, kas nedarbojas, bet kuram ir jāsedz nosūtīšanas izmaksas?

  ES likumdošanā dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska paredzēts, ka obligātajā divu gadu garantijas periodā produktus ar defektiem labo un aizstāj un ka patērētājiem nedrīkst rasties ar to saistītas izmaksas. Šis noteikums attiecas arī uz nosūtīšanas izmaksām. Līdz ar to principā tirgotājam ir jāsedz visas izmaksas, kas saistītas ar aparāta transportēšanu (gan tās, kas saistītas ar nosūtīšanu uz veikalu, gan tās, kas saistītas ar aparāta nosūtīšanu jums atpakaļ).

  Tomēr tirgotājs, iespējams, gribēs pārbaudīt aparātu, lai pārliecinātos, ka tas patiešām nav bijis darba kārtībā, kad jūs to nopirkāt. Tādā gadījumā jums, iespējams, būs jāsedz izmaksas, kas saistītas ar preces nosūtīšanu uz veikalu, un tad, ja tirgotājs atzīs, ka aparātam bijis defekts, jāprasa šo izmaksu atlīdzinājums.

Garantijas

 • Dators, ko nopirku tikai nedaudz vairāk kā pirms gada, vairs nav iedarbināms. Tirgotājs atzīst, ka aparātam ir defekts, tomēr atsakās veikt bezmaksas remontu, tāpēc ka ražotāja garantija ir derīga tikai vienu gadu. Ko varu darīt?

  Tirgotājs atsaucas uz tirdzniecības garantiju, kuru sniedz ražotājs. Tai nav nekāda sakara ar likumā paredzēto garantiju, kuras nodrošināšana ir tirgotāja pienākums un kas ir spēkā divus gadus.

  Ja tirgotājs atzīst, ka jūsu datoram ir defekts, viņam bez maksas jāveic remonts vai tas jāaizstāj. Viņa pienākums ir sazināties ar ražotāju un atrisināt problēmu.

 • Kad sāk darboties divus gadus ilgā garantija, kas paredzēta likumā?

  Divu gadu periods sākas dienā, kad prece nonāk jūsu īpašumā. Ja ieejat veikalā un izejat no tā ar pirkumu, šajā brīdī sāk darboties garantija. Ja iegādājaties preci, kuru jums piegādā vēlāk, garantijas periods sākas piegādes dienā.

  Tāpēc jums vienmēr ir jāsaglabā kvītis un piegādi apliecinoši dokumenti.

Pakalpojumu iegāde

 • Vēlos iegādāties veļas mašīnu Vācijas internetveikalā. Tirgotāja kontaktinformācija tīmekļa vietnē nekur nav atrodama. Vai tas ir normāli?

  NĒ - Tirgotājam ir ar likumu noteikts pienākums savā tīmekļa vietnē norādīt informāciju, kas ļautu ar viņu sazināties problēmu gadījumā. Šīs obligāti sniedzamās ziņas ir uzņēmējsabiedrības nosaukums, reģistrācijas numurs, atrašanās vieta (ar pasta kastīti nepietiek), e-pasta adrese un tālruņa numurs.

Preču atdošana atpakaļ un atteikšanās

 • Es pasūtīju kompaktdisku, kuru tā arī neesmu saņēmis. Es sazinājos ar pārdevēju, bet viņš apgalvo, ka neko nevarot darīt, jo tā esot pasta, nevis viņa vaina. Vai viņam ir taisnība?

  NĒ - Tirgotājs ir atbildīgs par jūsu pirkuma piegādi. Tas ir viņa pienākums sazināties ar piegādes dienestu un pierādīt, ka prece ir piegādāta. Ja viņš to nevar pierādīt, viņam ir pienākums vēlreiz jums nosūtīt preci vai atmaksāt atpakaļ izdoto naudu.

 • Pirms piecām nedēļām internetā pasūtīju grāmatu, kuras krājumi bija beigušies. Grāmatu pirku vīra dzimšanas dienai, bet joprojām neesmu to saņēmusi, un dzimšanas diena tagad ir pagājusi. Ko varu darīt?

  Ja prece, kuru esat nopirkusi, nav piegādāta 30 dienu laikā, varat anulēt pasūtījumu. Ja par preci jau ir samaksāts, pārdevējam 30 dienu laikā jums jāatlīdzina samaksātā nauda.

Remonts, aizstāšana, kompensācijas

 • Internetveikalā iegādājos ģitāru, bet piegādes brīdī tā bija bojāta. Tirgotājs nevēlas ne piegādāt man citu ģitāru, ne atdot man samaksāto naudu. Viņš apgalvo, ka atbildīgs ir transporta uzņēmums un ka viņš tur neko nevar darīt. Vai viņam ir taisnība?

  NĒ - Tirgotājs ir atbildīgs par jūsu pirkuma piegādi. Tirgotājam ir jāsalabo vai jāaizstāj jūsu ģitāra vai jāatdod jums samaksātā nauda.


  Tad, kad jums piegādā jūsu pirkumu, vienmēr piegādātāja klātbūtnē ir vēlams pārliecināties par preces stāvokli. Tādējādi vēlāk nebūs iespējams paziņot, ka problēma radusies pēc tam, kad prece nonākusi jūsu īpašumā.

 • Internetā iegādājos preces, kuras netika piegādātas vai tika piegādātas ar bojājumiem. Ko es varu darīt?

  Attiecībā uz precēm, kas iegādātas internetā, jums ir tādas pašas tiesības kā tad, kad pērkat preces veikalā:

  • ja jūsu pirkumu kvalitāte nav apmierinoša, atkarībā no apstākļiem varat prasīt, lai tos salabo, aizstāj, atdod naudu atpakaļ vai samazina to cenu,
  • informācijai par iegādātajām precēm vai pakalpojumiem jābūt precīzai, un tā nedrīkst būt maldinoša. Ja jums ir sniegta nepareiza vai maldinoša informācija, varat prasīt, lai jums atdod samaksāto naudu atpakaļ.

  Apmeklējiet tirgotāja tīmekļa vietni, lai noskaidrotu tirdzniecības noteikumus, kā arī to, kā preces tiek atdotas atpakaļ. Sazinieties ar tirgotāju, lai izskaidrotu problēmu un lūgtu risinājumu. Ja tirgotāja atbilde jūs neapmierina, varat sazināties ar Eiropas patērētāju informēšanas centru English savā valstī (ja tirgotājs reģistrēts ES).

 • Printeris, kuru pirms četrām nedēļām iegādājos internetā, vairs nedarbojas.  Ko varu darīt?

  Jums ir tādas pašas tiesības kā tad, ja prece būtu iegādāta veikalā, t.i., divu gadu garantija.

  Ja ražojums pārstāj darboties sešu mēnešu laikā pēc piegādes, jums ir jāsazinās ar tirgotāju.  Viņam ir pienākums preci salabot vai aizstāt, vai arī atdot atpakaļ samaksāto naudu, ja to nevar salabot vai aizstāt.  Ja prece pārstāj darboties pēc šī sešu mēnešu perioda, jums ir jāpierāda, ka problēma nav radusies jūsu vainas dēļ, un to izdarīt, iespējams, nebūs viegli.

Izsoļu vietnes

 • Es iegādājos kafijas automātu internetā rīkotā izsolē, bet tas nedarbojas. Ko varu darīt?

  Kad iegādājaties preces no privātpersonas, jums nav nedz tiesības pēc piegādes anulēt pirkumu, nedz arī tiesiskas garantijas, kādas jums ir, kad iepērkaties pie oficiāla pārdevēja.

  Šajā gadījumā varat paļauties vienīgi uz informāciju, kas bija jūsu rīcībā pirkuma brīdī. Ja prece neatbilst tās aprakstam, varat to nosūtīt atpakaļ un prasīt, lai jums atdod samaksāto naudu.

  Nekautrējieties tirgotājam uzdot detalizētus jautājumus, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem!

 • Kādas ir manas tiesības, kad iepērkos izsoļu vietnēs?

  Izsoļu vietnes un internetveikali daudzējādā ziņā ir būtiski atšķirīgi.

  Kad pērkat kaut ko izsolē, kas rīkota internetā, nav teikts, ka jūs aizsargā likumdošana, kas regulē tālpārdošanu Deutsch English español français italiano. ES likumdošana šajā jomā neattiecas uz izsolēm, kaut arī dažas valstis šos tiesību aktus ir attiecinājušas uz internetā rīkotām izsolēm.

  Uz preču iegādi no privātpersonas dansk Deutsch ελληνικά English español suomi français italiano Nederlands português svenska, nevis no uzņēmuma, (daudzos gadījumos izsoļu vietnēs preces pārdod privātpersonas) neattiecas tie paši patērētāju aizsardzības tiesību akti. Par patēriņa darījumu runa ir tad, kad privātpersona preces vai pakalpojumus iegādājas no pārdevēja, kas īsteno uzņēmējdarbību, komercdarbību vai profesiju, nevis tad, kad pēc saviem ieskatiem rīkojas divas privātpersonas.

  Tomēr visas uzticamās interneta izsoļu vietnes pircējiem piedāvā zināmu aizsardzību, kā arī padomus par to, kā droši iepirkties.

Drošība

 • Tirgotājs, kas pārdod preces internetā, prasa, lai sniedzu par sevi ļoti daudz personas datu. Vai ir pamats raizēties?

  Lai varētu iepirkties internetā, jums ir jāsniedz tirgotājam daži personas dati (parasti jūsu vārds, uzvārds, adrese un bankas dati). Tomēr vietnē ir jābūt precizētam, kā jūsu personas datus aizsargās.

  Jums ir jābūt iespējai iebilst pret datu vākšanu un jūsu kontaktinformācijas izmantošanu citiem mērķiem, kas nav konkrētā darījuma mērķi.  Tālab pasūtījuma veidlapā parasti ir aile, kurā ar ķeksīti varat norādīt, ka iebilstat.

 • Vēlos iegādāties veļas mašīnu Vācijas internetveikalā. Tirgotāja kontaktinformācija tīmekļa vietnē nekur nav atrodama. Vai tas ir normāli?

  NĒ - Tirgotājam ir ar likumu noteikts pienākums savā tīmekļa vietnē norādīt informāciju, kas ļautu ar viņu sazināties problēmu gadījumā. Šīs obligāti sniedzamās ziņas ir uzņēmējsabiedrības nosaukums, reģistrācijas numurs, atrašanās vieta (ar pasta kastīti nepietiek), e-pasta adrese un tālruņa numurs.

Bankas konta atvēršana

 • Klejojot tīmeklī, uzdūros kādam Francijas bankas piedāvājumam atvērt tekošo kontu. Kādas priekšrocības varu iegūt, ja atveru kontu citā ES valstī? Kāds ir risks?

  Kā ES iedzīvotājs varat iegādāties preces un pakalpojumus jebkur ES. Tomēr bankām ir tiesības pašām izlemt, vai atvērt jums kontu.

  Jums ir jāpārdomā, ko praksē nozīmē konts ārzemēs. Piemēram, daži darba devēji prasa, lai bankas konts algas pārskaitīšanai būtu pašu valstī. Turklāt attiecīgā jūs interesējošā banka Francijā var prasīt, lai paziņojat tai vietēju adresi.

  Lai atvērtu bankas kontu, iespējams, jums pašam būs jāierodas bankā. Ļoti iespējams, ka dažas parastas banku darbības prasīs vairāk laikā un problēmu gadījumā sūdzību iesniegt būs grūtāk.

Bankas pārskaitījumi ikdienas vajadzībām

 • Atvaļinājuma laikā, kuru pavadīju Lielbritānijā, no bankomāta izņēmu 100 mārciņas. Savā bankas pārskatā redzu, ka par šo naudas izņemšanu ir iekasēta maksa. Vai tas ir likumīgi?

  JĀ - Ja izņemat citu valūtu, nevis eiro, darījumā iesaistītās bankas var iekasēt maksu.

  Ja valūta, kuru izņemat bankomātā citā ES valstī, ir eiro, banka no jums nevar prasīt samaksu, kura ir augstāka par to, kuru piemēro naudas izņemšanai jūsu pašu valstī.

 • Cik maksā naudas izņemšana bankomātā ārzemēs?

  Ja jums ir bankas konts eiro valūtā un jūs izņemsit eiro bankomātā citā ES valstī, jūs nemaksāsit vairāk kā tad, ja izņemsit naudu savā valstī.

  Ja izmantosit bankomātu, lai izņemtu kādu citu valūtu (Dānijas kronas, streliņu mārciņas), nevis eiro, no jums iekasēs papildu maksu.

 • Dzīvoju Beļģijā un vēlos iegādāties veļas mašīnu Vācijā. Vai man būs jāmaksā papildu maksa, ja maksāšu ar pārskaitījumu?

  Summām līdz 50 000 eiro starptautisks pārskaitījums eiro valūtā nemaksā vairāk kā pārskaitījums starp diviem kontiem vienā un tanī pašā valstī.

  Pārskaitījums uz Vāciju jums maksās tikpat daudz kā pārskaitījums uz kontu, kas atvērts Beļģijā. Pārliecinieties, ka savai bankai esat darījis zināmus pārdevēja konta BIC un IBAN kodus. Ja to neizdarīsit, no jums var iekasēt papildu maksu.

 • Uzņēmumā, kuram strādāju, privāto pensiju shēmu pārzina citā ES valstī reģistrēts pensiju fonds. Vai mana pensija ir aizsargāta?

  JĀ - Uzņēmumi var izmantot vienotā ES tirgus priekšrocības un izveidot pensiju fondu citā ES valstī. Jūsu uzņēmums tā var ietaupīt naudu, un jūs, iespējams, saņemsit lielāku pensiju.

  Neatkarīgi no tā, kurā ES valstī ir reģistrēti šie fondi, tiem visiem ir pienākums ievērot stingrus uzraudzības noteikumus, lai garantētu augstu aizsardzības līmeni. ES likumdošana ieguldījumu jomā no tiem prasa, lai jūsu nauda tiktu ieguldīta tā, lai tas pēc iespējas labāk atbilstu jūsu interesēm.

 • Vēlos veikt pārskaitījumu no mana bankas konta uz citā ES valstī atvērtu kontu. Cik man tas izmaksās?

  Maksa par pārskaitījumu uz kontu, kas atvērts citā ES valstī, nevar būt augstāka kā tā, kas noteikta pārskaitījumiem starp diviem kontiem vienā un tajā pašā valstī.

  Tomēr ir jārēķinās ar to, ka dažādās finanšu iestādēs šī maksa ir atšķirīga. Ir tikai viena juridiska prasība — maksa, ko iekasē par pārskaitījumu uz citu ES valsti, nedrīkst būt augstākā kā tā, ko piemēro tāda paša veida iekšējiem pārskaitījumiem (ar nosacījumu, ka summa ir mazāka par 50 000 eiro).

Kredīti, aizdevumi un hipotēkas

 • Es strādāju Francijā, un mana sieva — Beļģijā. Vēlamies nopirkt māju Beļģijā. Banka atsakās ņemt vērā manu algu, lai novērtētu mūsu hipotekārā kredīta pieteikumu. Vai šis ir nelikumīgas diskriminācijas gadījums?

  Kad kādā ES bankā iesniedzat hipotekārā kredīta pieteikumu, tā komerciālo lēmumu pieņem, pamatojoties uz aizdevuma riska profilu.

  Bankas nedrīkst diskriminēt ES pilsoņus pilsonības dēļ.  Tomēr ir iespējams, ka hipotekāro kredītu dabūt nebūs vienkārši, ja jūsu dzīvesvietas valsts, jūsu ienākuma avoti un nekustamais īpašums, ko plānots ieķīlāt, neatrodas vienā un tanī pašā valstī.

Apdrošināšana

 • Kad nopirku māju ārzemēs, iegādājos arī īpašumtiesību apdrošināšanu. Manā valstī īpašumtiesību apdrošināšana aptver juridiskās izmaksas gadījumā, ja rodas problēmas ar īpašumtiesību atzīšanu. Manas jaunās mājas apdrošināšanas līgumā nav īpašu noteikumu par juridisko aizsardzību. Vai šī aizsardzība ir iekļauta?

  Iespējams, ka ne.   Daudzās ES valstīs īpašumtiesību apdrošināšanu un juridisko izdevumu apdrošināšanu pārdod atsevišķi. Iespējams, jums ir jāiegādājas cita apdrošināšana juridiskajai aizsardzībai.

Palīdzība un padoms