Navigācijas ceļš

Kopīgot 
	Kopīgot vietnē Facebook
 
	Kopīgot vietnē Twitter
 
	Kopīgot vietnē google+
 
	Kopīgot vietnē linkedIn

Darba ņēmēji un pensionāri – Faq

Atjaunināts : 11/06/2014

Ģimenes locekļi, kam nav ES pilsonības

FAQs Ģimenes locekļi, kam nav ES pilsonības

 • Es uz mēnesi dodos strādāt citā ES valstī. Vai manai sievai, kas nav ES pilsone, bet brauks man līdzi, jāveic kādas formalitātes?

  – ja viņa tur dzīvos kopā ar jums mazāk nekā 3 mēnešus, viņai nav jāreģistrējas iestādēs, taču var gadīties, ka viņai jāziņo par ierašanos. Jebkurā gadījumā viņai jāņem līdzi derīga pase – ar to būs gana, lai iegūtu uzturēšanās tiesības.

 • Esmu vāciete un drīz sākšu strādāt par ārsti Holandē. Līdzi brauks mana reģistrētā partnere, kura ir no Meksikas. Vai, kārtojot formalitātes saistībā ar uzturēšanos, viņu uzskatīs par manu sievu?

  – no uzturēšanās tiesību viedokļa reģistrētajiem partneriem Holandē ir tādas pašas tiesības kā precētiem pāriem. Arī formalitātes būs jāveic tādas pašas kā vīra vai sievas gadījumā.

  Tomēr ne visās ES valstīs attieksme pret reģistrētām partnerattiecībām ir tāda pati. Citur var gadīties, ka partneris automātiski neiegūst uzturēšanās tiesības, tad iestādes katru konkrēto gadījumu izvērtēs atsevišķi.

 • Esmu ārsts no Bulgārijas, un man piedāvāja darbu kādā Ungārijas slimnīcā. Mans pusbrālis, kurš ir Krievijas pilsonis un dzīvo kopā ar mani un vecākiem Bulgārijā jau kopš bērnības, gribētu braukt man līdzi uz Budapeštu. Vai viņš kā ES pilsoņa ģimenes loceklis automātiski iegūs uzturēšanās tiesības Ungārijā?

  – jo viņš nav ne jūsu apgādībā, nedz arī tiešs radinieks pa augšupejošu vai lejupejošu līniju. Tomēr Ungārijas iestādēm jāpamato savs lēmums, ja tās nepiešķir viņam uzturēšanās atļauju, un šim nolūkam tām vajadzēs iedziļināties jūsu ģimenes attiecībās.

Jums vajadzīga palīdzība?

Jums vajadzīga palīdzība?

Vai neatradāt meklēto informāciju? Jums ir problēma, kurai vajadzīgs risinājums?

Noskaidrojiet, kā īstenot savas tiesības, ko garantē ES

Paziņojiet par problēmu, kas saistīta ar kādu iestādi