Naršymo kelias

Atnaujinta 2017-01-27

ES piliečių teisė nuolat (ilgiau kaip 5 metus) gyventi kitoje šalyje

Kaip ES pilietis automatiškai įgyjate teisę nuolat gyventi kitoje ES šalyje, jei nuolat teisėtai joje gyvenote bent 5 metus.

Tuomet galite prašyti nuolatinio gyventojo dokumento, patvirtinančio jūsų besąlygišką teisę nuolat gyventi šalyje, kurioje dabar gyvenate.

Tai kitas dokumentas nei registracijos pažyma, kuri privaloma daugelyje šalių. Nuolatinio gyventojo dokumentas nėra privalomas.

Nuolatinio gyventojo dokumentą gali būti pravartu turėti bendraujant su valdžios institucijomis arba tvarkant administracinius formalumus. Valdžios institucijos nebegali reikalauti, kad įrodytumėte, jog turite darbą, pakankamai lėšų, sveikatos draudimą ir pan.

Jei valdžios institucijų paprašote nuolatinio gyventojo dokumento, jos privalo jį išduoti kuo greičiau ir už ne aukštesnę kainą nei ta, kurią tos šalies piliečiai moka už tapatybės korteles. Jei jos to nepadarytų, galite kreiptis į mūsų pagalbos tarnybas.

Kortelė turėtų galioti 10 metų ir yra automatiškai pratęsiama nekeliant jokių sąlygų ar reikalavimų.

Kad jį gautumėte, privalote pateikti:

  • įrodymą, kad teisėtai gyvenate šalyje 5 metus. Pavyzdžiui, institucijos gali paprašyti, kad pateiktumėte galiojančią registracijos pažymą, kuri buvo išduota jums atvykus, ir (arba) kitus patvirtinamuosius dokumentus (pvz., darbo sutartis, mokesčių deklaracijas, nuomos sutartis ar mokesčių už komunalines paslaugas kvitus)

arba

  • įrodymą, kad nustojote dirbti ir atitinkate sąlygas anksčiau įgyti teisę nuolat gyventi šalyje.
Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai