Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-04-21

health

Apsilankymas pas gydytoją arba gydymasis ligoninėje užsienyje

Atsiminkite, kad įvykus nelaimei bet kurioje ES vietoje, galite nemokamai skambinti numeriu 112 iš bet kurio fiksuotojo ryšio arba mobiliojo telefono ir išsikviesti skubios pagalbos tarnybas. English

Jei viešint kitoje ES šalyje jums reikėtų apsilankyti pas gydytoją arba gydytis ligoninėje, turint Europos sveikatos draudimo kortelę jums bus paprasčiau sutvarkyti administracines procedūras ir gauti išlaidų kompensaciją už valstybinės sveikatos priežiūros paslaugas.

Atminkite, kad įvairių ES šalių sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos sistemos nevienodos. Kai kuriose šalyse jums gali tekti už gydymą gydytojui arba ligoninėje mokėti tiesiogiai, o kitose grynųjų pinigų nereikia. Informacijos apie šalies, kurioje lankotės, nacionalinę sistemą galite gauti internete, jos nacionalinėje institucijoje, nacionaliniame kontaktiniame centre arba naudodamiesi išmaniųjų telefonų Europos sveikatos draudimo kortelės programa.

Europos sveikatos draudimo kortelę priima tik gydytojai arba ligoninės, priklausantys privalomosios sveikatos priežiūros sistemai. Privačiai sveikatos priežiūrai ji netaikoma. Jei naudojatės privačios sveikatos priežiūros paslaugomis, galbūt galėsite prašyti kompensuoti išlaidas grįžę namo, tačiau pirmiausia turėtumėte išsiaiškinti savo teises, nes kompensavimo taisyklės gali skirtis.

Atsitikimas

Pasirūpinkite, kad būtumėte gydomi vietos valstybinėje sveikatos priežiūros sistemoje

Eva išvyko verslo reikalais į kitą ES šalį su lūžusia koja. Kadangi koją pradėjo skaudėti, ji apsilankė pas gydytoją. Grįžusi namo ji gavo sąskaitą už gydymo paslaugas, kurios jos draudimo įstaiga pagal Europos sveikatos draudimo kortelės sistemą nepadengė, nes gydytojas ją gydė kaip privačią pacientę. Eva iš savo draudimo įstaigos galėjo atgauti dalį pinigų, bet ne visus, nes gydymas užsienyje kainavo brangiau negu jos šalyje.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad specialiai vykstant gydytis į užsienį taikomos kitos taisyklės.

Plačiau apie mokėtinas sumas ir kompensacijas.

ES teisės aktai
Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai