Navigatsioonitee

Ajakohastatud : 26/10/2016

health

Arsti juurde või haiglasse pöördumine välismaal

Pidage meeles, et hädaolukorras valige 112, mis toimib kõikjal ELis. See kõne päästeteenistusele on tasuta mis tahes mobiil- või tavatelefonilt helistades. English

Kui peate mõnes teises ELi liikmesriigis viibides arsti juurde minema või vajate seal haiglaravi, siis teeb Euroopa ravikindlustuskaart juhtumi käsitlemise ning kulude hüvitamise riiklike tervishoiuteenuste puhul lihtsamaks.

Pidage meeles, et tervishoiu- ja sotsiaalkindlustussüsteemid on ELi liikmesriikides erinevad. Mõnes riigis tuleb arstile või haiglale tasuda otse, teistes ei liigu raha selliselt. Külastatava riigi süsteemi kohta saate teavet Internetist English, vastavast riiklikust asutusest български Lietuvių français Deutsch magyar English , riiklikust kontaktpunktist või Euroopa ravikindlustuskaardi nutirakenduse abil.

Euroopa ravikindlustuskaarti tunnustavad ainult arstid või haiglad, mis kuuluvad kohustusliku tervisekindlustuse süsteemi ning erameditsiini teenused ei ole sellega hõlmatud. Kui kasutate erameditsiini teenuseid, võite koju tagasi jõudes küll taotleda hüvitist, kuid selgitage esmalt välja oma õigused, kuna hüvitamise kord on erinev.

Näide

Veenduge, et saate ravi kohaliku riikliku tervishoiusüsteemi alusel

Vaatamata jalatraumale läks Ewa teise ELi liikmesriiki ärireisile. Reisil olles hakkas tema jalg valutama ning ta pöördus arsti poole. Tagasi kodus olles sai ta ravi eest arve, mis ei olnud tema tervisekindlustusega kaetud, kuna arst oli osutanud abi erameditsiini süsteemi raames. Ewa sai oma kindlustusandjalt osa raha tagasi, kuid mitte kõike, kuna ravikulud olid välismaal suuremad kui tema kodumaal.

Pidage silmas, et kui reisite välismaale konkreetselt ravi saamiseks, kohaldatakse erinevaid eeskirju.

Lisateave tasude ja nende hüvitamise kohta.

ELi õigusaktid
Avalikud arutelud
Vajate nõuandeteenistuse abi?
Küsige abi ja nõuandeid