Navigācijas ceļš

Kopīgot 
	Kopīgot vietnē Facebook
 
	Kopīgot vietnē Twitter
 
	Kopīgot vietnē google+
 
	Kopīgot vietnē linkedIn

Plānveida ārstēšana

Atjaunināts : 12/2011

Tiesības uz aprūpi

FAQs Tiesības uz aprūpi

 • Vai manam veselības apdrošinātājam ir tiesības noraidīt manu ieplānoto ārstēšanos ārzemēs?

    - ja ārstēšana, ko gribat saņemt, ir no medicīnas viedokļa pietiekami ātri pieejama arī jūsu valstī.  Tomēr jūsu apdrošinātājam ir pienākums jums atļaut šādu ārstēšanu, ja jūsu mītnes valsts veselības aprūpes sistēma nespēj no medicīnas viedokļa pietiekami ātri nodrošināt šādu aprūpi (proti, ņemot vērā jūsu veselības stāvokli un slimības gaitu vai arī tad, ja attiecīgā ārstēšana ir paredzēta jūsu veselības apdrošināšanā, tomēr nav pieejama jūsu mītnes valstī).

 • Es dodos uz ārzemēm saņemt plānotu ārstēšanu, ko akceptējis mans veselības apdrošinātājs. Uz kādu kompensācijas apjomu man ir pamats cerēt?

  Ja kādu iemeslu dēļ esat ārstēšanas izdevumus daļēji vai pilnībā sedzis pats, jums tos kompensēs tādā apjomā, kāds tiek piemērots valstī, kur ārstējāties. Ja valstī, kur jūs ārstēja, kompensācijas likme ir zemāka nekā jūsu mītnes valstī, jūsu mītnes valsts apdrošinātājs pēc jūsu pieprasījuma segs starpību. Tomēr jums nekad kompensācijā nesamaksās vairāk par summu, ko esat reāli izdevis.

 • Mana pensionētā māte uz dažiem mēnešiem atbrauks no citas ES dalībvalsts padzīvot pie manis. Viņai vajadzīga operācija. Kādas formalitātes mums jānokārto, lai viņu varētu operēt valstī, kur dzīvoju es?

  Ja jūsu māte legāli dzīvo kādā ES dalībvalstī, bet vēlētos ārstēties citā ES valstī, viņai vispirms jālūdz sava veselības apdrošinātāja atļauja ārstēties ārzemēs. Izdevumus kompensē, ja apdrošinātājs devis šādu atļauju.  Ja laikā, kad jūsu māte uzturas ārzemēs, vajadzīga neatliekama medicīniskā palīdzība, viņa var paļauties uz Eiropas veselības apdrošināšanas karti.

  Pārējie bieži uzdotie jautājumi par plānotu ārstēšanu ārzemēs English

Jums vajadzīga palīdzība?

Jums vajadzīga palīdzība?

Vai neatradāt meklēto informāciju? Jums ir problēma, kurai vajadzīgs risinājums?

Noskaidrojiet, kā īstenot savas tiesības, ko garantē ES

Paziņojiet par problēmu, kas saistīta ar kādu iestādi