Cesta

Přidej na 
	Přidej na Facebook 
 
	Přidej na Twitter
 
	Přidej na google+
 
	Přidej na linkedIn

Plánovaná lékařská péče

Aktualizováno : 12/2011

Právo na lékařskou péči

FAQs Právo na lékařskou péči

 • Může moje zdravotní pojišťovna odmítnout dát souhlas s plánovaným lékařským zákrokem v zahraničí?

  ANO – Pokud je možné potřebný zákrok vykonat v Česku v lhůtě, která neohrozí vaše zdraví.  Vaše zdravotní pojišťovna souhlas k zákroku dát musí v tom případě, že český systém povinné zdravotní péče není schopen poskytnout péči v lhůtě, která vás neohrozí s ohledem na váš zdravotní stav a vývoj nemoci, nebo v případě, že zákrok, který potřebujete, pojišťovna sice proplácí, ale není v Česku k dispozici.

 • Jedu do zahraničí na plánovaný lékařský zákrok, ke kterému dala moje zdravotní pojišťovna souhlas. V jaké výši mi asi proplatí náklady?

  Jestliže jste z nějakého důvodu museli sami zaplatit veškeré náklady na léčbu nebo jejich část, budou vám proplaceny ve výši dané sazbou, která je platná v zemi, kde byl zákrok proveden. Pokud by tato částka byla nižší, než kolik je běžné v Česku, vaše pojišťovna vám na požádání tento rozdíl proplatí. Nebude vám však vráceno více, než kolik jste za lékařskou péči skutečně zaplatili.

 • Moje maminka, která je v důchodu, přijede na několik měsíců na návštěvu z jiné země EU. Potřebuje ale jít na operaci. Jaké formality musíme vyřídit, aby jí mohli operaci provést zde?

  Jestliže má vaše maminka trvalý pobyt v některé ze zemí EU, a chtěla by jít na operaci v jiném členském státě Unie, musí nejdříve požádat svou zdravotní pojišťovnu o předběžný souhlas, aby jí mohli proplatit náklady spojené s léčbou v zahraničí.  Pokud by však musela v zahraničí podstoupit naléhavé lékařské ošetření, může se prokázat Evropským průkazem zdravotního pojištění.

  Další časté otázky o plánovaném lékařském zákroku v zahraničí English

Nenašli jste, co jste hledali?

Nenašli jste, co jste hledali?

Nenašli jste informace, které hledáte? Chtěli byste pomoci s řešením nějakého problému?

Poradenství o právech občanů v EU

Na koho se obrátit v případě sporu se státním orgánem