Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-04-25

DUK. Teisė į planinį gydymą užsienyje

 • Norėčiau vykti į kitą ES šalį atlikti planinio gydymo procedūrą. Ką turiu daryti?

  Pasidomėkite, ar pagal jūsų šalies valstybinę sveikatos draudimo sistemą kompensuojamas planinis gydymas.

  Nuspręskite, kaip, jūsų pageidavimu, turėtų būti padengtos tokio gydymo išlaidos.

  1-as variantas
  Bus kompensuojama laikantis šalies, kurioje gydysitės, sąlygų ir tarifų. Jeigu pasirinksite šį variantą, galėsite naudotis valstybinės sveikatos priežiūros paslaugomis. Jums reikės kreiptis į savo šalies valstybinio sveikatos draudimo įstaigą, kad gautumėte išankstinį leidimą ( S2 formą) gydytis užsienyje.

  Jeigu pagal nacionalinius įstatymus turite teisę į gydymą, kuriam prašote leidimo, bet gydymas negali būti suteiktas per medicinos požiūriu priimtiną laikotarpį, toks leidimas privalo būti išduotas. Tačiau jeigu teisė į tokį gydymą jūsų šalyje jums nėra suteikiama automatiškai, jūsų valstybinio sveikatos draudimo įstaiga gali atsisakyti išduoti leidimą.

  Jeigu gavote formą S2, gydymo išlaidos bus padengiamos pagal šalies, kurioje būsite gydomas, taisykles. Tai sutvarkys atitinkamos jūsų šalies ir šalies, kuri jus gydys, įstaigos, todėl paprastai jums nieko nereikės mokėti iš anksto.

  2-as variantas
  Galite pasirinkti iš anksto sumokėti už gydymą ir vėliau prašyti kompensacijos pagal kompensavimo už tą patį gydymą tarifus, taikomus šalyje, kurioje esate apdraustas. Jei esate apdraustas šalyje, kurioje kompensacijos netaikomos, bus taikomas atitinkamas tarifas pagal tokio gydymo kainą sistemai.

  Nesvarbu, ar ligoninė arba klinika, kurioje gydysitės, yra valstybinė ar privati.

  Tam tikrais retai atvejais jums gali tekti prašyti išankstinio leidimo. Išsiaiškinkite šiuos klausimus savo sveikatos draudimo įstaigoje arba nacionaliniame kontaktiniame centre. Šis prašymas taip pat turėtų būti patenkintas, jeigu priešingu atveju tektų pernelyg ilgai laukti gydymo savo šalyje.
 • Sergu reta liga, kuri negali būti išgydoma mano šalyje. Jos gydymas netgi nekompensuojamas pagal mano šalies valstybinio socialinio draudimo sistemą. Ar mano sveikatos draudimo įstaiga kompensuos už operaciją kitoje ES šalyje?

  Už jūsų gydymą užsienyje bus kompensuota tik tuo atveju, jeigu už tai kompensuojama pagal šalies, kurioje esate apdraustas, valstybinio socialinio draudimo sistemą. Jeigu taip nėra, jūsų valstybinio sveikatos draudimo įstaiga neprivalo suteikti leidimo gydytis užsienyje arba kompensuoti išlaidų (nors, žinoma, ji gali nuspręsti tai padaryti).

  Kreipkitės į savo šalies institucijas ir išsiaiškinkite savo galimybes.
Žr. pagrindinę informaciją šia tema
Planinio gydymo užsienyje organizavimas
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai