Naršymo kelias

Atnaujinta 2015-06-25

DUK. Santuoka

  • Susituokiau kitoje ES šalyje, bet nesu jos pilietis. Ar turiu įregistruoti santuoką savo šalyje?

    NE - Galite paprašyti įregistruoti santuoką savo šalyje, bet tai neprivaloma. Jei laikėtės tos šalies, kurioje susituokėte, teisės, jūsų santuoka bus automatiškai pripažįstama visoje ES, išskyrus tos pačios lyties asmenų santuoką. Šios santuokos šiuo metu pripažįstamos tik 7 ES šalyse: Belgijoje, Danijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje ir Švedijoje.

  • Su sužadėtiniu gyvename Slovakijoje. Vyksime atostogų į Italiją ir norėtume ten susituokti. Ar mums savaime suteikiama teisė susituokti kitoje ES šalyje?

    NE - Italijos valdžios institucijos turi teisę nuspręsti, ar galite susituokti šioje šalyje. Veikiausiai jos jums leis tai padaryti tik tuo atveju, jei su Italija jus kažkas sieja, pavyzdžiui, jei bent vienas iš jūsų joje gyvenate arba turite Italijos pilietybę. Bet jei jos sutikimą duos, santuoka bus pripažįstama visoje ES.

    Grįžę į Slovakiją turėsite gauti reikiamus oficialius dokumentus, įrodančius jūsų naująją civilinę būklę, pateikę savo Italijos santuokos liudijimą.

Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai