Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-04-04

family

Tėvų pareigos

Vaiko motina ir tėvas atsakingi už savo vaikų auginimą, auklėjimą ir turtą, jei jo esama. Be to, turite teisę jiems atstovauti sprendžiant teisinius klausimus.

Visose ES šalyse motina ir su ja susituokęs tėvas automatiškai pripažįstami tėvų pareigų turėtojais. Dažniausiai tėvai šias pareigas vykdo drauge.

Nevedusio tėvo teisės ir pareigos įvairiose šalyse labai skiriasi.

Spustelėję šalies pavadinimą rasite informacijos apie toje šalyje taikomas tėvų pareigų taisykles:

Pasirinkite:

Vaiko globa ir lankymo teisės

Kiekvienoje šalyje nustatytos skirtingos vaikų globos ir lankymo taisyklės. Remiantis nacionaliniais teisės aktais nustatoma, kuris iš tėvų turės globos teisę, ar globos teisę turės tik vienas iš tėvų, ar abu, kas priims sprendimus dėl vaiko lavinimo, kas rūpinsis vaiko nuosavybe ir panašūs klausimai.

Tačiau visose ES šalyse pripažįstama, kad vaikai turi teisę asmeniškai ir tiesiogiai bendrauti su abiem tėvais net jei jie gyvena skirtingose šalyse.

Skyrybų arba gyvenimo skyrium atveju svarbu nuspręsti, ar vaikai gyvens su vienu iš tėvų, ar pakaitomis tai pas vieną, tai pas kitą. Buvę partneriai gali bandyti dėl to susitarti.

Tačiau jei jums susitarti nepavyks, tikriausiai kreipsitės į teismą, kuris, atsižvelgdamas į vaiko interesus, nuspręs, kam skirti vaiko globą, ir nustatys, kur jis turi gyventi.

Jei situacija susijusi su daugiau negu viena šalimi (pavyzdžiui, jei tėvai gyvena skirtingose šalyse), tėvų pareigų klausimus sprendžia tos šalies, kurioje vaikas paprastai gyvena, teismas. Laikydamiesi tam tikrų sąlygų galite su savo sutuoktiniu (sutuoktine) susitarti, kad jūsų skyrybų bylą nagrinėjantis teismas spręstų ir su skyrybomis susijusius tėvų pareigų klausimus.

Pripažinimas ir vykdymas

Vienoje ES šalyje priimti teismo sprendimai dėl tėvų pareigų pripažįstami visose kitose ES šalyse be jokių specialių procedūrų. Jie vykdomi įprasta tvarka English.

Išsiaiškinkite, kaip vienoje šalyje priimti sprendimai dėl tėvų pareigų gali būti pripažįstami ir vykdomi English kitoje.

Spręsti konkrečias jūsų problemas jums gali padėti tėvų pareigomis besirūpinančios centrinės institucijos

Išimtis – Danija.

ES tėvų pareigų taisyklės, pavyzdžiui, jurisdikcijos, pripažinimo arba vykdymo, Danijoje netaikomos.

ES teisės aktai
  • Jurisdikcija ir teismo sprendimų, susijusių su santuoka ir tėvų pareigomis, pripažinimas bei vykdymas čeština Dansk Deutsch Ελληνικά español suomi français magyar italiano Nederlands polski português română svenska English
Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai