Navigācijas ceļš

Kopīgot 
	Kopīgot vietnē Facebook
  
	Kopīgot vietnē Twitter
  
	Kopīgot vietnē google+
  
	Kopīgot vietnē linkedIn

Augstskola

Atjaunināts : 14/01/2014

education-youth

Veselības aprūpe

Veselības aprūpe studiju laikā citā ES dalībvalstī

Jūs esat ES pilsonis un dodaties studēt uz citu ES dalībvalsti? Neaizmirstiet pārliecināties, ka jūsu veselības apdrošināšana segs visus veselības aprūpes izdevumus, kuri varētu rasties laikā, kamēr uzturēsities un studēsit ārzemēs.

Dažās valstīs veselības apdrošinātāji sedz veselības aprūpes izmaksas citā valstī tikai ierobežotā laika periodā.  Ja tas attiecas uz jums, vajadzēs reģistrēties valsts veselības apdrošināšanas dienestā tajā valstī, kurā studēsit, vai iegādāties privātu veselības apdrošināšanu.

Visu laiku, kamēr jums būs jūsu valsts veselības apdrošināšanas iestādes piedāvātā apdrošināšana, jums jābūt Eiropas veselības apdrošināšanas kartei, lai varētu apmeklēt ārstu un tad iesniegt izmaksu kompensācijas pieteikumus.

Eiropas veselības apdrošināšanas karte aizstājusi veidlapas E111 un E128. Tās tagad vairs nav derīgas.

Veselības aizsardzības sistēma jūs uzņemošajā valstī noteikti atšķirsies no tās, kuru pazīstat. Dažās valstīs pacients maksā ārstiem par saņemtajiem pakalpojumiem, un tad iesniedz izmaksu kompensācijas pieteikumu; citās valstīs ārsti nesaņem maksu tieši no pacientiem.

Eiropas veselības apdrošināšanas karte

Varat saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti savā veselības apdrošināšanas iestādē vai jūsu vecāku vai dzīvesbiedra veselības apdrošināšanas iestādē tad, ja esat viņu apgādībā.

Jums jāsaņem Eiropas veselības apdrošināšanas karte, pirms  dodaties studēt uz ārvalstīm.

Gados vecāki studenti un darba ņēmēji

Dažkārt jūsu izcelsmes valsts slimības apdrošināšanas iestāde nesegs jūsu veselības aprūpes izmaksas, kamēr studēsit ārvalstīs.

  • Bieži vien tā ir studentiem, kas ir vecāki par 28 vai 30 gadiem.
  • Dažkārt doktorandus uzskata par darba ņēmējiem, kuri dzīvo attiecīgajā valstī, nevis par studentiem, un iemesls ir finansējums, ko viņi ir saņēmuši saviem pētījumiem.

Attiecīgajiem studentiem ir jāiegādājas privāta veselības apdrošināšana vai jāreģistrējas uzņemošās valsts veselības apdrošināšanas iestādē.

Piemērs no dzīves

Sociālā drošība ārvalstīs — pirms doties ceļā, noskaidrojiet attiecīgos noteikumus

Vims ir jauns beļģietis, kurš devās studēt uz Nīderlandi. Viņam bija derīga Eiropas veselības apdrošināšanas karte un iecere strādāt uz pusslodzi. Taču izrādās, ka Nīderlandē visām nodarbinātajām personām ir jāreģistrējas valsts sociālās nodrošināšanas sistēmā, lai varētu saņemt veselības aprūpes pamatpalpojumus; reģistrēšanās maksa ir apmēram 1100 eiro gadā arī tad, ja attiecīgajai personai jau ir derīga Eiropas veselības apdrošināšanas karte. Vima pusslodzes darba projekts izrādījās dārgāks nekā plānots.

Jums vajadzīga palīdzība?

Jums vajadzīga palīdzība?

Vai neatradāt meklēto informāciju? Jums ir problēma, kurai vajadzīgs risinājums?

Footnote

Šajā gadījumā 27 ES dalībvalstis + Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija

Retour au texte en cours.