Naršymo kelias

Siųsti draugams 
	Skelbti „Facebook“ 
  
	„Twitter“
  
	Bendrinti „Google+“
  
	Skelbti „linkedIn“

Universitetas

Atnaujinta 2014-01-14

education-youth

Sveikatos priežiūra

Sveikatos priežiūra studijuojant užsienyje

Jei esate ES pilietis, ketinantis studijuoti kitoje ES šalyje, pasiteiraukite savo šalies sveikatos draudimo įstaigos, ar ji padengs jūsų sveikatos priežiūros užsienyje išlaidas visu jūsų studijų laikotarpiu.

Kai kurios nacionalinės sveikatos draudimo įstaigos jūsų sveikatos priežiūros išlaidas kitoje šalyje padengs tik ribotą laiką.  Jei tai jūsų atvejis, turėsite užsiregistruoti valstybės sveikatos priežiūrai gauti šalyje, kurioje studijuosite, arba apsidrausti sveikatą privačiai.

Jei studijuodami užsienyje būsite apdrausti savo šalies sveikatos draudimu, kad galėtumėte gauti vietos gydytojų medicinos pagalbą ir prašyti kompensuoti bet kokias išlaidas, jums reikės su savimi turėti galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę.

E111 ir E128 formos jau nebegalioja. Dabar turite prašyti Europos sveikatos draudimo kortelės.

Nenustebkite, jei kitos šalies sistema skirsis nuo jūsų šalies sistemos: pavyzdžiui, kai kuriose šalyse reikalaujama susimokėti pas gydytoją iš anksto, o jūs galite būti pratę prie sistemos, pagal kurią grynais pinigais nemokama.

Europos sveikatos draudimo kortelė

Europos sveikatos draudimo kortelę galite gauti sveikatos draudimo įstaigoje, kurioje esate apdrausti arba kurioje apdrausti jūsų tėvai ar sutuoktinis, jei esate jų išlaikomi.

Savo Europos sveikatos draudimo kortelę turite gauti prieš išvykdami studijuoti į užsienį.

Vyresnio amžiaus studentai ir darbuotojai

Kartais jūsų šalies sveikatos draudimo įstaiga sveikatos priežiūros išlaidų jūsų studijų užsienyje laikotarpiu nepadengs.

  • Taip dažnai būna, jei esate vyresni nei 28 arba nei 30 metų.
  • Taip pat tikėtina, kad kai kurie doktorantūros studentai gali būti laikomi šalyje nuolat gyvenančiais darbuotojais, o ne studentais, priklausomai nuo jų finansavimo šaltinio.

Tokiu atveju jums reikės privataus sveikatos draudimo arba užsiregistruoti priimančiosios šalies nacionalinėje sveikatos priežiūros tarnyboje.

Atsitikimas

Susipažinkite su vietos socialinės apsaugos taisyklėmis

Wimas – Belgijos pilietis, išvykęs į Nyderlandus studijuoti universitete. Su savimi jis pasiėmė galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę. Studijuodamas Wimas ketino dalį laiko dirbti. Tačiau Nyderlanduose, net jau turint galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę, dirbant privaloma apsidrausti nacionaliniu baziniu sveikatos draudimu, kuris kainuoja apie 1100 eurų per metus. Dėl papildomo bazinio sveikatos draudimo darbas tapo brangesniu variantu, nei Wimas buvo numatęs.

Reikia daugiau pagalbos?

Footnote

Šiuo atveju 27 ES valstybės narės ir Islandija, Lichtenšteinas bei Norvegija.

Retour au texte en cours.