Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 23/06/2015

Bieži uzdotie jautājumi - Finansiālais atbalsts praktikantiem

 • Dzīvoju Francijā un esmu bezdarbnieks. Es gribētu piedalīties arodmācībās Beļģijā, bet Francijas iestādes teic, ka tādā gadījumā es pazaudētu savu bezdarbnieka pabalstu, jo mācības notiek ārpus Francijas. Vai tas ir likumīgi?

  VARBŪT. Kamēr dzīvojat Francijā un ievērojat šīs valsts nodarbinātības dienestu prasības, jums ir tiesības uz bezdarbnieka pabalstu.

  Ja nolemjat iegūt arodizglītību citā ES dalībvalstī, ar zināmiem noteikumiem jums, iespējams, ierobežotu laiku joprojām ir tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu.

  Iestādes nedrīkst atteikties jums izmaksāt pabalstu tikai tāpēc, ka mācības notiek citā ES dalībvalstī. Tomēr tās drīkst jums liegt pabalstu, ja mācības neatbilst konkrētiem kritērijiem, kas noteikti Francijas likumos.

 • Esmu Apvienotās Karalistes pilsonis. Pašlaik esmu bezdarbnieks un saņemu darba meklētāja pabalstu Apvienotajā Karalistē. Man piedāvā praktikanta vietu (programmā “Erasmus+”), un daļa šīs prakses būtu Norvēģijā, bet otra daļa — Nīderlandē.

  Nodarbinātības dienestā man pateica, ka tad, ja došos uz Norvēģiju, pabalstu man vairs nemaksās. Vai man ir tiesības saņemt kādu atbalstu no Apvienotās Karalistes, Norvēģijas vai Nīderlandes?

  . Darba meklētāja pabalstu neizmaksā ārpus Apvienotās Karalistes.

  Lielbritānijas valdība varbūt jums sniegs cita veida palīdzību ( uzturlīdzekļus), kamēr atrodaties ārzemēs. Tomēr vispirms jums būs kompetentajai iestādei jāvaicā, vai atbilstat prasībām.

  Jums nav tiesību saņemt studenta stipendiju vai aizdevumus ne no Norvēģijas, ne no Nīderlandes valdības, kamēr neesat ieguvis tiesības pastāvīgi dzīvot šajās valstīs (lai tās iegūtu, jums jābūt tur nodzīvojušam vismaz 5 gadus).
 • Esmu portugālis, pašlaik dzīvoju Polijā un tur strādāju pilnu slodzi.

  Man piedāvāta stipendija, kas finansē 3 mēnešus ilgu darbu Vācijā. Tajā pašā laikā es arī iešu vācu valodas kursos koledžā.

  Vai mana uzturēšanās Vācijā skaitīsies prakse vai arodapmācība?

  Ja visā šajā periodā esat reģistrējies izglītības iestādē, kuru akreditējusi un finansē Vācija, un ja galvenais uzturēšanās mērķis ir valodas kursi, jūsu uzturēšanos uzskatītu par arodapmācību, bet jūs pašu — par studentu.

  Taču tad, ja galvenais uzturēšanās mērķis ir darbs, jūsu uzturēšanos uzskatītu par praksi.

 

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
Vaicājiet, un mēs dosim padomu.