Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-09-02

shopping

Nesąžininga kainodara

Visoje ES pardavėjai turi pakankamai aiškiai nurodyti produktų kainas, kad galėtumėte lengvai palyginti panašius produktus ir apsispręsti, remdamiesi išsamia informacija, kad ir kaip tie produktai būtų supakuoti ir kad ir po kiek vienetų parduodami.

Kai įmonės ką nors jums reklamuoja arba parduoda, jos teisiškai įpareigotos suteikti visiškai aiškią informaciją apie kainą, kurią reikės sumokėti.

Išsami informacija apie kainas

Į pasiūlyme nurodytą kainą turi būti įskaičiuoti visi mokesčiai ir pristatymo kainos. O jeigu gali būti papildomų išlaidų, kurių iš anksto negalima apskaičiuoti, apie tai jums turi būti pranešta iš karto.

Atsitikimas

Škotas Stevenas vienos oro transporto bendrovės interneto svetainėje rado labai pigių skrydžių į Ispaniją, bet kai baigė internetu užsisakyti bilietus, kaina padvigubėjo – buvo pridėta įvairių papildomų mokesčių, apie kuriuos jokiu užsakymo etapu nebuvo užsiminta.

Stevenas kreipėsi į klientų aptarnavimo skyrių ir jam buvo pasakyta, kad pradinė kaina buvo tik orientacinė. Tačiau, paskambinus į Škotijos vartotojų centrą, jam buvo patvirtinta, kad nors oro transporto bendrovės iš tiesų turi teisę imti papildomą mokestį už bagažo vežimą, maitinimą orlaivyje ir panašias paslaugas, apie tai turėtų būti informuojama iš pat pradžių (kaip ir apie visus kitus papildomus mokesčiais, rinkliavas ir t. t.). Be to, tos papildomos išlaidos, kurių negalima pasirinkti, pvz., mokesčiai už administracines ar mokėjimo procedūras, visada turėtų būti įtrauktos į pradinę kainą.

Įsikišus vartotojų centrui minėta oro transporto bendrovė dabar aiškiai ir nedviprasmiškai nurodo visus papildomus mokesčius užsakymo procedūros pradžioje.

Kai reklamuojama, kad kažkas yra nemokama, neturite mokėti už nieką daugiau, išskyrus:

  • atsiliepimą į reklamą,
  • prekės pasiėmimą arba jos pristatymą.

Vieneto kaina, kad būtų lengva palyginti

Taip pat turėtumėte turėti galimybę palyginti skirtingų gamintojų ir skirtingai supakuotų prekių kainas, kad, pavyzdžiui, galėtumėte nustatyti, kiek sutaupysite, jei pirksite didelę, o ne mažą pusryčių dribsnių pakuotę.

Kad jums tai būtų lengviau, bus nurodoma ne tik bet kurio produkto pardavimo kaina, bet ir jo vieneto kaina, pvz., produkto kilogramo arba litro kaina. Ši informacija turi būti nedviprasmiška, lengvai įskaitoma ir pastebima.

Ši taisyklė taikoma ir reklamai, kurioje nurodoma pardavimo kaina.

Atsitikimas

Nadine gyvena Belgijoje, netoli Vokietijos sienos, ir turi 5 mėnesių dukrelę Clarą. Nadine greitai pastebėjo, kokios brangios yra sauskelnės, tad ji pradėjo lyginti jų kainas įvairiose Belgijos ir Vokietijos parduotuvėse.

Ji rado parduotuvę Vokietijoje, kurioje tokių pačių sauskelnių pakuotės parduodamos už tą pačią kainą. Tačiau atidžiau panagrinėjusi vieneto kainą ji suprato, kad Vokietijoje parduodamose pakuotėse buvo po 140 sauskelnių, o Belgijoje – tik po 90, todėl pastarosios buvo daug brangesnės. Nadine iš karto pradėjo pirkti visas sauskelnes tik Vokietijos parduotuvėje.

Prieš pirkdami nepamirškite patikrinti, kokia yra vieneto kaina.

Išimtys

Kai kurioms prekėms, kurių pavyzdžiai čia pateikti, vieneto kainos nurodymo taisyklės gali nebūti taikomos, nes nurodant vieneto kainą gali kilti painiava arba prekės yra savito pobūdžio arba paskirties:

  • pardavimo automatuose parduodami produktai,
  • aukcione parduodamos prekės,
  • meno kūriniai ir antikvariniai daiktai.
ES teisės aktai
Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai

Pagalba ir patarimai

Jūsų šalies Europos vartotojų centro pagalba ir patarimai English

Kreipkitės pagalbos arba patarimo į nacionalinę vartotojų asociaciją čeština Eesti English

šiuo atveju 27 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje

Retour au texte en cours.