Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 29/03/2017

Mobilo sakaru viesabonēšanas tarifi

Kad citās ES valstīs izmantojat savu mobilo tālruni, lai piezvanītu, nosūtītu īsziņu (SMS) vai ieskatītos internetā, jūsu operators par to drīkst prasīt maksu, kas nepārsniedz noteiktus tarifus.

Visā ES darbojas viesabonēšanas eirotarifiEnglish  — maksimālā cena, ko var prasīt par sarunas minūti, īsziņu vai lejupielādēto megabaitu. To mērķis ir nepieļaut milzīgu rēķina izveidošanos.

Maksimālie sarunu, īsziņu un datu pārraides (lejupielādes) tarifi

 

2016. gada 30. aprīlis**

2017. gada 15. jūnijs***

Izejošās sarunas (minūtē, bez PVN)

Cena kā savā valstī + ne vairāk kā 0,05 eirocenti

Nav papildmaksas par viesabonēšanu, likme tāda pati kā savā valstī 

Ienākošās sarunas (minūtē, bez PVN)

0,0114 eirocenti

Nosūtītās īsziņas (par īsziņu, bez PVN)

Cena kā savā valstī + ne vairāk kā 0,02 eirocenti

Datu lejupielāde no interneta (par 1 MB*, bez PVN)

Cena kā savā valstī + ne vairāk kā 0,05 eirocenti

* Ierobežots ir tarifs par megabaitu, bet jums aprēķinās maksu par izlietotajiem kilobaitiem.

** Viesabonēšanas maksai jābūt vienādai ar cenu savā valstī + 0,05 eirocenti, un tā nedrīkst pārsniegt 0,19 eirocentus par balss sakariem un 0,20 eirocentus par datu pārraidi. Attiecībā uz īsziņām viesabonēšanas maksai jābūt vienādai ar cenu savā valstī + 0,02 eirocenti, un tā nedrīkst pārsniegt 0,06 eirocentus par īsziņu.

*** Viesabonēšanas maksa vairs nebūs jāmaksā, ja savu tālruni ārzemēs lietojat neilgu laiku. Pakalpojumu sniedzēji joprojām drīkst jums prasīt maksu par SIM kartes pastāvīgu lietošanu ārzemēs.

Maksimālie tarifi attiecas uz visiem (bet ne tad, ja esat izvēlējies īpašu pakalpojumu vai to paketi). Protams, jūsu mobilo sakaru operators var piedāvāt arī lētākus tarifus, tāpēc ir vērts salīdzināt un atrast izdevīgāko piedāvājumu.

Ja jums vajadzīga detalizēta informācija par kādu konkrētu valsti, varat sazināties ar kompetento šīs valsts regulatīvo iestādi English .

Cenu paziņošana

Kad šķērsojat kādas ES dalībvalsts robežu, jūsu mobilo sakaru operatoram ir jānosūta jums īsziņa, kurā tas informē par ienākošo un izejošo sarunu, īsziņu un datu lejupielādes cenu tajā ES valstī, kurā nupat iebraucāt.

Aizsardzība pret pārāk augstiem rēķiniem

Lai jūs nesaņemtu milzīgu rēķinu par datu pārraidi ārzemēs, jūsu mobilās ierīces lejupielādējamo datu apjoms ir ierobežots līdz 50 eiro vērtībai (vai tai līdzvērtīgu summu citā valūtā) visā pasaulē, ja vien neesat ar savu operatoru vienojies par citu limitu. Jūs arī saņemsit brīdinājumu, kad būs sasniegti 80 % no šīs summas.

Piemērs no dzīves

Rēķinos vairs nejauši nesakrāsies astronomiskas summas

Aniko no Ungārijas izmanto visas sava viedtālruņa piedāvātās iespējas: mūzikas straumēšanu, sociālos tīklus, lai sazinātos ar draugiem, un kartes, lai sameklētu veikalus un restorānus. Aizbraukusi atvaļinājumā uz Grieķiju, viņa viedtālrunim aizmirsa atslēgt automātisko atjauninājumu funkciju. Taču viņai nav jāuztraucas, cik liels rēķins sakrāsies: ja vien Aniko ar savu operatoru nav vienojusies par ko citu, datu pārraide viesabonēšanā automātiski izbeidzas, kad par to maksājamā summa ir sasniegusi 50 eiro robežu (neieskaitot PVN).

Kā rīkoties, ja rodas problēmas

Ja domājat, ka jūsu mobilo pakalpojumu operators ir pārkāpis jūsu tiesības attiecībā uz šīm cenām un viesabonēšanas noteikumiem:

  • sazinieties ar pakalpojumu sniedzēju vai pārdevēju, norādiet, kādas ir jūsu tiesības un viņa pienākumiEnglish , un aiciniet viņu atrisināt problēmu, iekams esat vērsies augstākā instancē,
  • ja neesat apmierināts ar operatora atbildi, varat sazināties ar valsts regulatoriestādēm English . Tās droši vien spēs atrisināt strīdu. Bieži vien tās ir izveidojušas īpašas procedūras, kas ļauj ātri izskatīt un atrisināt konkrēto lietu. Varat tām iesniegt sūdzības par noteikumiem, pakalpojumu kvalitāti, piekļuvi tīkliem un pakalpojumiem un par viesabonēšanu.

Piemērs no dzīves

Neļaujiet savam operatoram no jums noplēst deviņas ādas

Pēc Itālijā pavadītajām brīvdienām Birgita no Dānijas saņēma lielu rēķinu, kas bija radies, lietojot viedtālruni, lai internetā nezaudētu kontaktu ar draugiem. Viņa sazinājās ar savu mobilo sakaru operatoru, norādīja, ka ES noteikumos ir ierobežoti maksimālie tarifi, un lūdza pārskatīt rēķinu. Pēc tam operators viņai atsūtīja jaunu rēķinu, kurā šīs summas bija attiecīgi samazinātas.

ES tiesību akti
Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.