Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-05-26

shopping

Pridėtinės vertės mokestis (PVM)

PVM mokėjimas toje šalyje, kurioje perkama

Europos Sąjungoje apsiperkantys privatūs asmenys PVM moka tik vieną kartą – toje šalyje, kurioje perka.

Visus kitose ES šalyse įsigytus pirkinius galima parsivežti namo nestojant pasienyje ir nepildant muitinės deklaracijos. Vienintelė sąlyga – pirkiniai turi būti skirti jums arba jūsų šeimai naudotis, bet ne perparduoti.

Išimtis telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninėms paslaugoms

Nuo 2015 m. sausio 1 d. PVM telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninėms paslaugoms imamas šalyje, kurioje gyvenate ( kurioje esate įsikūrę, turite nuolatinį adresą arba paprastai gyvenate), o ne šalyje, iš kurios perkate paslaugą. Šios taisyklės taikomos tiek ES, tiek jai nepriklausančių šalių teikiamoms paslaugoms.

Atsitikimas

Senta gyvena Švedijoje ir perka e. knygas iš Suomijos knygų pardavėjo internetu. Suomijos tiekėjas turi iš jos imti Švedijos, o ne Suomijos tarifo PVM.

Išimtis automobiliams

Kitoje ES šalyje pirktų naujų automobilių PVM mokamas toje šalyje, kurioje automobilis registruojamas, t. y. gyvenamojoje šalyje.

Naujas automobilis – tai automobilis, kuriuo nuvažiuota mažiau kaip 6 000 km arba kuris yra mažiau negu 6 mėnesių senumo. Ši PVM sistema taikoma ir kitoms transporto priemonėms, pavyzdžiui, laivams ir orlaiviams.

Naudotų automobilių ir kitų transporto priemonių, perkamų iš privačių asmenų, kurių nesate pirmas savininkas, pridėtinės vertės mokestį jau sumokėjo pirmasis pirkėjas.

Taigi iš privataus asmens perkamo naudoto automobilio pridėtinės vertės mokesčio nereikia mokėti nei toje šalyje, kurioje perkama, nei toje šalyje, kurioje automobilis registruojamas.

Naudotas automobilis – tai senesnis negu šešių mėnesių ir nuvažiavęs daugiau kaip 6 000 km automobilis.

Gyvenamojoje šalyje teks sumokėti tiek naudoto, tiek naujo automobilio registracijos mokestį.

Plačiau apie kitose ES šalyse automobilius perkančių vartotojų teises.

ES teisės aktai
  • English
  • English
Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai

    Šiuo atveju 28 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Lichtenšteine ir Norvegijoje

    Retour au texte en cours.