Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-11-25

Pridėtinės vertės mokestis (PVM)

PVM mokėjimas toje šalyje, kurioje perkama

Europos Sąjungoje apsiperkantys privatūs asmenys PVM moka tik vieną kartą – toje šalyje, kurioje perka.

Visus kitose ES šalyse įsigytus pirkinius galima parsivežti namo nestojant pasienyje ir nepildant muitinės deklaracijos. Vienintelė sąlyga – pirkiniai turi būti skirti jums arba jūsų šeimai naudotis, bet ne perparduoti.

Išimtis telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninėms paslaugoms

Telekomunikacijų, transliavimo ir elektroninių paslaugų PVM imamas šalyje, kurioje gyvenate (kurioje esate įsikūręs, turite nuolatinį adresą arba paprastai gyvenate), o ne šalyje, iš kurios perkate paslaugą. Šios taisyklės taikomos tiek ES, tiek jai nepriklausančių šalių teikiamoms paslaugoms.

Atsitikimas

Už skaitmeninį turinį mokamas gyvenamosios šalies tarifo PVM

Senta gyvena Švedijoje ir perka e. knygas iš Suomijos knygų pardavėjo internetu. Suomijos tiekėjas turi iš jos imti Švedijos, o ne Suomijos tarifo PVM.

Apsipirkimas internetu kitoje ES šalyje

Kai kitoje ES šalyje perkate prekes, kurios turės būti pristatytos į jūsų gyvenamąją šalį, taikomos specialios taisyklės. Jeigu įmonė, iš kurios perkate, prekių į jūsų šalį, kur jos pristatomos, parduoda už tam tikrą ribą viršijančią sumą, ji negali taikyti šalies, kur apsipirkote, PVM tarifo.

Tokiu atveju ji turi taikyti šalies, į kurią prekės pristatomos, PVM tarifą. Tarpvalstybinės prekybos ribą nustato kiekviena ES šalis pdf English (nuo 35 000 iki 100 000 eurų). Tai reiškia, kad dauguma stambių mažmeninės prekybos internetu įmonių, tiekiančių prekes į ES šalis, turės taikyti taisyklę, pagal kurią imamas šalies, į kurią prekės pristatomos, PVM.

Atsitikimas

Kartais gali tekti sumokėti didesnį PVM tarifą

Belgė Lucie užsisakė knygą iš didelės Jungtinės Karalystės įmonės, besiverčiančios mažmenine prekyba internetu. Sumokėjusi už užsakymą ir įrašiusi savo adresą, ji pamatė, kad kaina staiga padidėjo. Ėmusi aiškintis, kodėl taip nutiko, ji suprato, kad bendrovė ją apmokestino 6 % tarifo Belgijos PVM, o ne 0 % tarifo Jungtinės Karalystės PVM.

Belgijoje nustatyta riba, kurią viršijus imama taikyti paskirties šalies taisyklė, – 35 000 eurų. Tai reiškia, kad įmonė, per ankstesnius finansinius metus pardavusi į Belgiją prekių už daugiau nei 35 000 eurų, privalo taikyti paskirties šalies tarifo PVM. Įmonė, kuriai pateikė užsakymą Lucie, prekių į Belgiją tiekia dažnai, todėl privalo jai taikyti Belgijos tarifo PVM, nors jos knyga siunčiama iš JK.

Išimtis automobiliams

Kitoje ES šalyje pirktų naujų automobilių PVM mokamas toje šalyje, į kurią automobilis importuojamas ir kurioje jis registruojamas (jūsų gyvenamojoje šalyje).

Naujas automobilis – tai automobilis, kuriuo nuvažiuota mažiau kaip 6 000 km arba kuris yra mažiau negu 6 mėnesių senumo. Ši PVM sistema taikoma ir kitoms transporto priemonėms, pavyzdžiui, dideliems motociklams, laivams ir orlaiviams.

Naudotų automobilių ir kitų transporto priemonių, perkamų iš privačių asmenų, kurių nesate pirmas savininkas, pridėtinės vertės mokestį pirkimo šalyje jau sumokėjo pirmasis pirkėjas. Taigi iš privataus asmens perkamo naudoto automobilio pridėtinės vertės mokesčio nereikia mokėti nei toje šalyje, kurioje perkama, nei toje šalyje, kurioje automobilis registruojamas.

Naudotas automobilis – tai senesnis negu 6 mėnesių ir nuvažiavęs daugiau kaip 6 000 km automobilis.

Gyvenamojoje šalyje teks sumokėti tiek naudoto, tiek naujo automobilio registracijos mokestį.

Plačiau apie kitose ES šalyse automobilius perkančių vartotojų teises.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai