Vietnes rīki

Valodu atlasītājs

ES karogs

Navigācijas ceļš

Izvēlne

Atjaunināts : 08/03/2017

Cenas un maksājumi

Kad veicat pirkumu, pārdevējam jums ir jāsniedz skaidra informācijapar produktu vai pakalpojumu kopējo cenu, kā arī visām papildu izmaksām un nodokļiem.

Ja runa ir par pirkumu tiešsaistē, jums ir jāsniedz nepārprotams apstiprinājums — piemēram, noklikšķinot uz kādas pogas — ka saprotat, ka katrs pasūtījums rada maksāšanas pienākumu.

Piemaksas: maksa par karšu vai citu maksāšanas līdzekļu izmantošanu

Ja tirgotājs vēlas iekasēt papildu maksu par īpaša norēķinu līdzekļa, piemēram, kredītkartes, izmantošanu, šī maksa nedrīkst būt lielāka par faktiskajām izmaksām, kas tam rodas, apstrādājot jūsu maksājumu.

Dažās valstīs šīs piemaksas ir aizliegtas pavisam.

Piemaksa par papildu pakalpojumiem

Jums ir skaidri jānorāda, ka piekrītat visiem papildu maksājumiem, kurus pieprasa tirgotājs, piemēram, par paātrinātu piegādi, dāvanu iesaiņojumu vai apdrošināšanu.

Tirgotājam nav atļauts iekasēt maksu par šiem pakalpojumiem, ja vien jūs neesat tos nepārprotami pieprasījis. Tas, ka tirgotāja tīmekļa vietnē jau iepriekš ir atķeksētas rūtiņas, nenozīmē skaidru pircēja piekrišanu, un jums ir tiesības saņemt atpakaļ visus maksājumus, kas iekasēti tādā veidā.

Piemērs no dzīves

Eva no Polijas nopirka dažas grāmatas no tirgotāja tiešsaistē, bet summa, kas tika atvilkta no viņas kredītkartes, bija lielāka par kopējo summu, kas pirkšanas brīdī bija norādīta tīmekļa vietnē.

ES noteikumi uzliek tirgotājiem par pienākumu norādīt pareizu un pilnīgu informāciju par cenām, pirms patērētājs veic pirkumu internetā. Tāpēc Eva par šo gadījumu ziņoja gan attiecīgajam uzņēmumam, gan Polijas iestādēm. Pēc iestāžu iejaukšanās Evai atmaksāja starpību.

Cenu diskriminācija

Jums kā ES pilsonim nedrīkst likt maksāt vairāk par produktiem vai pakalpojumiem jūsu pilsonības vai dzīvesvietas valsts dēļ.

Dažkārt cenu atšķirības tomēr var būt pamatotas, ja to pamatā ir objektīvi kritēriji, kas nav pilsonība.

Piemērs no dzīves: dažkārt cenu starpība var būt pamatota.

Nīderlandietis Barts ciemojās pie drauga Vācijā un kopā ar viņu aizgāja uz peldbaseinu. Tā kā no Barta prasīja augstāku ieejas maksu nekā no viņa drauga, viņam radās aizdomas, ka tā varētu būt nelikumīga diskriminācija cenas ziņā.

Šajā gadījumā cenu atšķirība ir pamatota. Tā kā peldbaseins pieder vietējai pašvaldībai un to finansē no vietējiem nodokļiem, vietējie iedzīvotāji jau ir piedalījušies peldbaseina finansēšanā. Tāpēc ir pareizi, ka viņi maksā mazāk.

Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.