Naršymo kelias

Atnaujinta 2017-03-08

Kainų nustatymas ir mokėjimai

Kai perkate prekę arba paslaugą, turite būti aiškiai informuojamas apie visąkainą, įskaitant visus mokesčius bei papildomą rinkliavą.

Pirkdamas internetu turėtumėte aiškiai patvirtinti, pavyzdžiui, spustelėjęs mygtuką ar pan., kad žinote, jog užsakymo pateikimas reiškia įsipareigojimą sumokėti.

Papildomi mokesčiai: mokesčiai už kortelių ir kitų mokėjimo priemonių naudojimą

Jei prekybininkas nori taikyti papildomą mokestį už tam tikrų mokėjimo priemonių, pavyzdžiui, kredito kortelės, naudojimą, šis mokestis negali būti didesnis nei faktinės jo patiriamos sąnaudos tvarkant jūsų mokėjimą.

Kai kuriose šalyse tokie papildomi mokesčiai gali būti iš viso uždrausti.

Mokesčiai už papildomas paslaugas

Turite duoti sutikimą dėl bet kokio papildomo mokėjimo, kurio prašo prekybininkas, pavyzdžiui, už skubų pristatymą, dovanos įpakavimą arba kelionės draudimą.

Prekybininkas už šias paslaugas gali imti mokestį tik tada, kai aiškiai jas pasirinkote. Iš anksto pažymėti langeliai prekybininko interneto svetainėje nėra toks sutikimas – jūs turėsite teisę gauti kompensaciją už bet kokį mokėjimą, kuriam jūsų sutikimas buvo gautas tokiu būdu.

Atsitikimas

Lenkė Eva iš elektroninės prekybos pardavėjo nusipirko knygų, bet iš jos kredito kortelės buvo nuskaičiuota didesnė negu prekybininko interneto svetainėje nurodyta galutinė suma.

Kadangi pagal ES taisykles prekybininkai įpareigoti nurodyti teisingą ir išsamią kainų informaciją prieš klientui įsigyjant pirkinį internetu, Eva apie šį atvejį pranešė tiek bendrovei, tiek atitinkamoms Lenkijos įstaigoms. Joms įsikišus, skirtumas Evai buvo kompensuotas.

Kainų diskriminacija

Kaip ES pilietis neturėtumėte mokėti brangiau pirkdamas prekes arba paslaugas dėl savo pilietybės arba gyvenamosios šalies.

Tačiau kartais kainų skirtumas gali būti pateisinamas, jeigu jis pagrįstas objektyviais kriterijais, o ne pilietybe.

Atsitikimas: kartais kainų skirtumas gali būti pateisinamas

Nyderlanduose gyvenantis Bartas apsilankė pas draugą Vokietijoje ir nuėjo į baseiną. Jam teko sumokėti daugiau, negu moka vietos gyventojai, ir jis suabejojo, ar nėra diskriminuojamas.

Šiuo atveju kainų skirtumas pateisinamas. Kadangi baseinu rūpinasi vietos valdžios institucija, o finansuojamas jis iš vietinių mokesčių, vietos gyventojai jau prisidėjo prie šio baseino tvarkymo ir todėl už maudynes jame gali mokėti pigiau.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai