Paslaugų priemonės

Kalbų juosta

ES vėliava

Naršymo kelias

Meniu

Atnaujinta 2017-10-30

Kainų nustatymas ir mokėjimai

Kai perkate prekę arba paslaugą, turite būti aiškiai informuojamas apie visą jų kainą, įskaitant visus mokesčius bei papildomą rinkliavą.

Pirkdamas internetu turėtumėte aiškiai patvirtinti, pavyzdžiui, spustelėjęs mygtuką, kad žinote, jog užsakymo pateikimas reiškia įsipareigojimą sumokėti.

Papildomi mokesčiai: mokesčiai už kortelių ir kitų mokėjimo priemonių naudojimą

Jeigu prekiautojas nori jums taikyti papildomą mokestį už konkrečios mokėjimo priemonės, pavyzdžiui, kredito kortelės, naudojimą, šis mokestis negali būti didesnis už faktines prekiautojo išlaidas, kurias jis patiria tvarkydamas jūsų mokėjimą. Kai kuriose šalyse tokie mokesčiai gali būti iš viso uždrausti.

Mokesčiai už papildomas paslaugas

Turite duoti sutikimą dėl bet kokio papildomo mokėjimo, kurio prašo prekiautojas, pavyzdžiui, už skubų pristatymą, dovanos įpakavimą arba kelionės draudimą.

Prekiautojas už šias paslaugas gali imti mokestį tik tada, kai aiškiai jas pasirinkote. Iš anksto pažymėti langeliai prekiautojo interneto svetainėje nėra toks sutikimas, todėl jūs turėsite teisę gauti kompensaciją už bet kokį mokėjimą, kuriam jūsų sutikimas buvo gautas tokiu būdu.

Atsitikimas

Lenkė Eva iš internetinio prekiautojo nusipirko knygų, bet iš jos kredito kortelės buvo nuskaičiuota didesnė negu prekiautojo interneto svetainėje nurodyta galutinė suma.

Kadangi pagal ES taisykles prekiautojai įpareigoti nurodyti teisingą ir išsamią kainų informaciją prieš klientui įsigyjant pirkinį internetu, Eva apie šį atvejį pranešė tiek bendrovei, tiek atitinkamoms Lenkijos įstaigoms. Joms įsikišus, skirtumas Evai buvo kompensuotas.

Diskriminacinės kainos

Kaip ES pilietis pirkdamas prekes arba paslaugas neturėtumėte mokėti brangiau tik dėl savo pilietybės arba gyvenamosios šalies. Tačiau kartais kainų skirtumas gali būti pateisinamas, jeigu jis pagrįstas objektyviais kriterijais, o ne pilietybe.

Atsitikimas

Kartais kainų skirtumas gali būti pateisinamas

Nyderlanduose gyvenantis Bartas apsilankė pas draugą Vokietijoje ir nuėjo į baseiną. Jam teko sumokėti daugiau, negu moka vietos gyventojai, ir jis suabejojo, ar nėra neteisėtai diskriminuojamas.

Šiuo atveju kainų skirtumas pateisinamas. Kadangi baseinu rūpinasi vietos valdžios institucija, o finansuojamas jis iš vietinių mokesčių, vietos gyventojai jau prisidėjo prie šio baseino tvarkymo ir todėl už maudynes jame gali mokėti pigiau.

Atsitikimas

Iš jūsų negali būti reikalaujama sumokėti daugiau vien dėl jūsų gyvenamosios šalies

Danė Hilda norėjo išsinuomoti automobilį Ispanijoje vasaros atostogoms. Ispanų automobilių nuomos bendrovės interneto svetainėje ji išsirinko norimą automobilį, tačiau rezervacijos procedūros pabaigoje įvedusi adreso duomenis ji išvydo, kad bendra nuomos kaina padidėjo 140 EUR.

Hilda kreipėsi į artimiausią Europos vartotojų centrą pasiskundė dėl tokios diskriminacinės kainos. Centras paprašė automobilių nuomos įmonės laikytis ES taisyklių ir padaryti atitinkamus pakeitimus savo svetainėje.

Kelionės bilietų kainų nustatymo taisyklės

ES kainų nustatymo taisyklės taip pat taikomos perkant kelionės, pavyzdžiui, skrydžio ar traukinio, bilietus internetu arba vietoje. Tai reiškia, kad perkant bilietus visi mokesčiai ir rinkliavos turi būti įtraukti į bendrą kainą ir matyti nuo pat užsakymo proceso pradžios. Taip jums paprasčiau palyginti kainas su kitų vežėjų kainomis. 

Visi papildomi elementai (pavyzdžiui, kelionės draudimas) turi būti aiškiai nurodyti ir siūlomi tik taip, kad keleivis pats turėtų juos pasirinkti, jei nori.

Jei internetu pirkdamas lėktuvo bilietus pastebėtumėte, kad kaina nurodoma neaiškiai, galite apie tai pranešti ES šalies, kurioje gyvenate, nacionalinėms valdžios institucijoms .

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai