Bieži uzdotie jautājumi - Cenas un maksājumi

Jūs internetā aizpildījāt veidlapu, kurā varbūt jau bija atzīmēta rūtiņa par apdrošināšanu, un jūs to neatcēlāt. Eiropas Savienībā aviosabiedrībām tagad ir aizliegts izmantot tādas iepriekš atzīmētas rūtiņas. Ja, tiešsaistē rezervējot lidmašīnas biļetes, pamanāt neskaidras cenu norādes, par to varat paziņot valsts iestādēm tajā ES dalībvalstī, kurā ir jūsu pastāvīgā dzīvesvieta.
. Kad Eiropas Savienībā norēķināties ar kredītkarti vai debetkarti, tirgotāji parasti nedrīkst no jums iekasēt papildu maksu tikai tāpēc, ka izmantojat konkrētu karti. Šis noteikums attiecas uz pirkumiem ar karti veikalos un internetā, kas veikti dzīvesvietas valstī vai citā ES valstī.

Tomēr ES noteikumi par maksājumu pakalpojumiem neietver kredītkartes un debetkartes, kas izdotas trīspusējās shēmās (piemēram, American Express un Diners Club), un uzņēmuma kredītkartes, kuru rēķinu apmaksā darba devējs, nevis jūs, un par šo karšu izmantošanu jums var likt maksāt papildus.
. Tirgotāja teiktais ir pretrunā ar ES noteikumiem, tie paredz iespēju patērētājiem izmantot cenu atšķirības starp ES valstīm. Automašīnu ražotāji rīkojas nelikumīgi, slēdzot līgumus par ekskluzīvām un izlases veida izplatīšanas tiesībām, kas neļauj izplatītājiem automašīnas pārdot ārzemniekiem un līdz ar to norobežo tirgu.

Ja varat iegūt rakstisku pierādījumu, ka tirgotājs atsakās jums pārdot, jo nedzīvojat Vācijā, sazinieties ar Eiropas Patērētāju centru Vācijā de en vai Dānijā da en .
. Saskaņā ar ES noteikumiem tirgotāji nedrīkst diskriminēt valstspiederības vai dzīvesvietas valsts dēļ. Tātad – ja tirgotājs noteikta tipa, piemēram, Visa, kredītkarti pieņem no Spānijas, tam šī tipa kredītkartes jāpieņem arī no citām ES valstīm.

Tirgotāji drīkst izvēlēties, kāda veida maksājumus pieņemt, tāpēc, piemēram, tie var izvēlēties pieņemt Visa, bet nepieņemt American Express. Tomēr tiem nav atļauts noraidīt maksājuma karti tikai tāpēc, ka tā ir no citas ES valsts.
ES tīmekļa vietņu apmeklētājus nav atļauts automātiski pārvirzīt uz konkrētai valstij paredzētu vietnes versiju bez apmeklētāja piekrišanas. Apmeklētājam jābūt iespējai vietnes versiju izvēlēties pašam, atlasot valsti vai teritoriju vai to tieši ierakstot URL adresē. Ja atrakciju parka vietni nevarat pārslēgt uz citu versiju, par problēmu varat ziņot Eiropas Patērētāju centram Atidaryti kaip išorės nuorodą savā valstī.

Skatīt galveno informāciju par šo tematu

ES tiesību akti

Pēdējā pārbaude: 19/04/2024
Kopīgot šo lapu