Naršymo kelias

Atnaujinta 2015-11-20

shopping

Ką daryti, jei pažeidžiamos vartotojų teisės elektroninėje erdvėje

Jei manote, kad paslaugų teikėjas pažeidžia jūsų teises elektroninėje erdvėje (nevykdo sutarties sąlygų, teikia netinkamos kokybės paslaugas ir t. t.), arba jei jus apgavo elektroninės prekybos pardavėjas:

 • kreipkitės tiesiai į paslaugų teikėją ar pardavėją English ;
 • kreipkitės į nacionalinę reguliavimo instituciją (dėl interneto paslaugų teikėjų) English ;
 • rinkitės neteisminį ginčų sprendimą arba English
 • imkitės oficialių teisinių veiksmų English .          

Kreipimasis į paslaugų teikėją arba pardavėją

Pirmiausia susisiekite su paslaugų teikėju ar pardavėju, informuokite juos, kad pagal ES ir nacionalinę teisę jų veiksmai neteisėti, ir paprašykite jų išspręsti problemą. Jei jie to nepadarys, tada būsite priversti imtis tolesnių veiksmų.

Savo prašymą galite pagrįsti jų prievolėmis, kurių santrauka pateikta šioje svetainėje, o išsamiai jos išdėstytos ES elektroninių ryšių teisių kodekse English .

Atsitikimas

Vokietė Juta buvo nepatenkita interneto ryšio sparta, jos nuomone, internetas buvo lėtesnis negu nurodyta sutartyje.

Ji dėl to pasiskundė savo interneto ryšio teikėjui ir to pakako, kad padėtis būtų ištaisyta ir sparta padidinta. Tolesnių veiksmų Jutai imtis neprireikė.

Kreipimasis į nacionalinę reguliavimo instituciją (dėl interneto paslaugų teikėjų)

Tai galite daryti, jei paslaugų teikėjas nesutinka jums padėti. Galbūt jūsų ir interneto ryšio tiekėjo ginčus išspręsti galėtų elektroninių ryšių sektoriaus (kuriam priklauso interneto ryšio paslaugos) nacionalinės reguliavimo institucijos English .

Dažnai šio sektoriaus paslaugų teikėjams būna nustatytos konkrečios procedūros ir šios institucijos ginčus gali išspręsti teisingai ir greitai.

Šioms institucijoms galite teikti skundus dėl sutarties sąlygų, paslaugų kokybės, galimybių naudotis tinklais bei paslaugomis ir t. t.

Neteisminis ginčų sprendimas

Dėl bet kokios problemos, susijusios su elektroninėmis paslaugomis, galite skųstis nacionalinei vartotojų apsaugos įstaigai .

Jei elektroninės prekybos pardavėjo buveinė yra Europos Sąjungoje, ginčą su juo galite pabandyti spręsti ir alternatyvaus arba elektroninio ginčų sprendimo procedūra English .

Atsitikimas

Lietuvis Arvydas iš savo interneto tiekėjo gavo didesnę sąskaitą negu buvo nustatyta jo sutartyje.

Arvydas prašė tiekėjo sąskaitą pakeisti, bet veltui. Vis dėlto jis nenorėjo leistis į ilgas ir daug laiko atimančias teisines procedūras. Pasinaudodamas Lietuvos alternatyvaus ginčų sprendimo sistema Arvydas rado sprendimą patirdamas mažiausiai nepatogumų.

Oficialūs teisiniai veiksmai

Jei niekas kita nepadeda, galite paduoti asmenį ar įmonę į teismą.

Jei manote, kad ES teise garantuojamos jūsų teisės (įskaitant teises elektroninėje erdvėje) buvo pažeistos, turite teisę:

 • į sąžiningą viešą jūsų bylos nagrinėjimą per priimtiną laiką nepriklausomame ir nešališkame teisme;
 • teisininko, kuris jus konsultuotų, gintų ir jums atstovautų, paslaugas.

Jeigu imtis oficialių teisinių veiksmų jums per brangu, turėtumėte turėti teisę į teisinę pagalbą English .

Net jeigu paslaugų teikėjo arba pardavėjo buveinė yra užsienyje, turite teisę į tai, kad jūsų byla būtų nagrinėjama jūsų šalyje, jei įmonė joje „užsiima komercine arba profesine veikla ".

Kai kuriais atvejais (įskaitant iki 2000 eurų sandorių atvejus) taip pat galite (visose ES valstybėse narėse, išskyrus Daniją) pasinaudoti Europos ieškinių dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūra English , kuri yra sparti ir nebrangi įprastinės teismo procedūros alternatyva. Jei norite pradėti ieškinio dėl nedidelių sumų nagrinėjimo procedūrą, tiesiog pateikite standartinę ieškinių dėl nedidelių sumų formą English .

ES teisės aktai
 • English
 • English
 • English
Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai