Neoficialus ginčų sprendimas vartotojams

Susisiekite su prekiautoju

Visų pirma kreipkitės į prekiautojo klientų aptarnavimo skyrių – jo kontaktiniai duomenys paprastai pateikiami prekiautojo interneto svetainėje. Informuokite juos, kad jie nesilaikė ES arba nacionalinių teisės aktų, ir paprašykite, kad išspręstų problemą. Galite priminti jiems jų prievoles, kurių santrauka pateikiama šioje svetainėje. Patartina visada pagrįsti savo teiginius faktais (pasitelkiant sąskaitas-faktūras, sutartis ir t. t.). Jeigu taip išspręsti problemos nepavyktų, pagalvokite, ar nevertėtų imtis kitų priemonių.

Atsitikimas

Klientų aptarnavimo skyriai dažnai gali išspręsti jūsų problemą

Vokietės Jutos netenkino interneto ryšio sparta, kuri buvo mažesnė, nei nurodyta sutartyje.

Ji dėl to pasiskundė interneto ryšio tiekėjui ir šis pasirūpino, kad sparta padidėtų. Tolesnių veiksmų Jutai imtis neprireikė.

Jei jūs ir prekiautojas negalite išspręsti ginčo dėl sutarties be trečiųjų šalių, prekiautojas turi jus informuoti apie tolesnius veiksmus, pvz.:

Kreipkitės į vartotojų organizaciją arba reguliavimo instituciją

Jūsų šalies vartotojų organizacijos paprastai taip pat gali:

  • suteikti jums daugiau informacijos apie jūsų teises,
  • praktiniais veiksmais padėti jums jas apginti.

Jei jums iškilo problema dėl paslaugų teikėjo, taip pat galite kreiptis į kompetentingas nacionalines reguliavimo institucijas. Kiekvieną sektorių kuruoja specialios nacionalinės reguliavimo institucijos, kurių konkretūs įgaliojimai įvairiose šalyse gali skirtis. Daugelis reguliavimo institucijų turi parengusias specialias procedūras savo sektoriaus paslaugų teikėjams ir gali teisingai ir greitai išspręsti ginčus.

Daugiau informacijos apie:

  • nacionalines elektroninių ryšių sektoriaus en reguliavimo institucijas,
  • nacionalines energetikos sektoriaus reguliavimo institucijas ar ombudsmeną,
  • nacionalines finansų sektoriaus en reguliavimo institucijas.

Europos vartotojų centrai

Jeigu kokių nors problemų jums iškyla, kai perkate prekes ar paslaugas kitoje ES šalyje, Norvegijoje arba Islandijoje, kreipkitės į vieną iš Europos vartotojų centrų (ECC-Net) . Šie centrai gali:

  • jus informuoti apie ES teisės aktais jums suteikiamas teises ir nacionalinius vartotojų teisių įstatymus,
  • jums patarti, kokių tolesnių veiksmų imtis dėl jūsų, kaip vartotojo, skundo,
  • padėti pasiekti taikų ginčo su prekiautojais užsienyje, iš kurių internetu ar įprastiniu būdu pirkote prekių ar paslaugų, sprendimą,
  • nukreipti jus į atitinkamą instituciją, jeigu Europos vartotojų centrų tinklas negali jums padėti.

Europos vartotojų centrai gali jums padėti nemokamai, jeigu:

  • jums iškilo problema dėl kitoje ES šalyje įsisteigusio prekiautojo,
  • jau esate prekiautojui pateikę rašytinį skundą,
  • teikiate skundą kaip individualus asmuo, o ne bendrovės vardu.

Atsitikimas

Portugalė Sofija iš ispaniškos internetinės parduotuvės nusipirko nešiojamąjį kompiuterį. Deja, kai kompiuteris buvo pristatytas, Sofija pamatė, kad jis neveikia taip, kaip turėtų. Prekiautojas patarė kompiuterį nusiųsti remontuoti gamintojui. Ji taip ir padarė, bet neilgai trukus problema pasikartojo.

Sofija vėl kreipėsi į prekiautoją ir paprašė grąžinti pinigus, bet sužinojo, kad tokia galimybė svarstytina tik tada, jei kompiuteris būtų buvęs taisytas jau 3 kartus. Ji nusprendė kreiptis pagalbos į Europos vartotojų centrą Portugalijoje. Portugalijos biuras apie atvejį pranešė Ispanijos biurui ir šis susisiekė su prekiautoju. Įsikišus Europos vartotojų centrui Ispanijoje, prekiautojas nešiojamąjį kompiuterį atsiėmė ir grąžino Sofijai visą už jį sumokėtą 445,92 EUR sumą.

Jeigu į prekiautoją arba Europos vartotojų centrą kreipsitės minėtais būdais, vis tiek išsaugosite teisę vėliau ginčą spręsti teisme.

Pagalbos tarnybos

Specializuotos pagalbos tarnybos

Paskutinį kartą tikrinta 2023-11-20
Pasidalyti šiuo puslapiu