Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 20/11/2015

shopping

Piekļuve interneta pakalpojumiem un to izmantošana

Interneta savienojums

Eiropas Savienībā jums ir tiesības uz kvalitatīviem interneta pamatpakalpojumiem mājās par pieņemamām cenām.

Tas nozīmē, ka jūsu valstī jābūt vismaz vienam pakalpojumu sniedzējam, kurš to jums spēj piedāvāt. Saskaņā ar ES tiesībām šo operatoru dēvē par vispārējo pakalpojumu sniedzēju.

Lai noskaidrotu vairāk, sazinieties ar savas valsts regulatīvajām iestādēm English. Tās jums iedos vispārējā pakalpojumu sniedzēja kontaktinformāciju.

Piemērs no dzīves

Džeks pārcēlās uz dzīvi dziļos Skotijas laukos un vēlējās savā jaunajā mājā interneta pieslēgumu. Kad vairāki uzņēmumi atteicās, jo tajā apgabalā nebija viņu tīkla pārklājuma, viņš beidzot noskaidroja, kurš Skotijā ir vispārējo pakalpojumu sniedzējs. Viņš sazinājās ar šo uzņēmumu un saņēma interneta pieslēgumu.

Īpašs atbalsts lietotājiem invalīdiem

Ja esat lietotājs ar invaliditāti, jums ir tiesības izvēlēties no tikpat daudziem pakalpojumiem un to sniedzējiem, cik ir pieejami lielākajai daļai patērētāju.

Jums var būt tiesības no sava pakalpojuma sniedzēja saņemt arī īpašus pieejamības uzlabošanas rīkus, piemēram, palielināšanas programmatūru vai ekrāna lasītāju, ja jums ir vāja redze.

Iespējams, ka jūsu valsts regulatīvās iestādes English var jūs konkrētāk informēt par šīm tiesībām.

Piemērs no dzīves

Veronika (no Francijas) ir vājredzīga, tāpēc viņai nepieciešama īpaša palīdzība tīmekļa vietņu lasīšanā.

Paklausot drauga ieteikumam, viņa sazinājās ar Francijas vispārējo pakalpojumu sniedzēju, lai uzzinātu par iespēju tikt pie ekrāna lasītāja. Veronika no tā saņēma nepieciešamo programmatūru.

Datu aizsardzība un drošība

Jūsu personas datiem jābūt pienācīgi aizsargātiem.

Jums ir tiesības uz šo:

  • tikt informētam, ja kādai personai vai uzņēmumam datnēs (viņu tīmekļa vietnes, datubāzes, pakalpojumu sniedzējiem u.tml.) ir jūsu personas dati;
  • labot vai dzēst jūsu datus, ja tie ir nepilnīgi vai nepareizi;
  • būt informētam un sniegt piekrišanu, ja kāda tīmekļa vietne vēlas glabāt un izgūt informāciju no jūsu datora vai izsekot, kad jūs esat tiešsaistē;
  • konfidenciālu saziņu internetā (piemēram, pa e‑pastu);
  • tikt informētam, ja ir pazaudēti, nozagti vai citādi izpausti jūsu personas dati, kas ir pakalpojuma sniedzēja rīcībā, un ja var negatīvi tikt ietekmēts jūsu privātums;
  • nesaņemt nevēlamas reklāmas (surogātpastu).

Lai noskaidrotu, kā tieši jūsu dati tiek aizsargāti, jautājiet savas valsts datu aizsardzības iestādei English.

Piemērs no dzīves

Marija (no Spānijas) ilgu laku pavada, internetā tērzējot ar draugiem. Ziņās dzirdot par vairākiem atgadījumiem, viņa sāka uztraukties, vai tik viņas pakalpojumu sniedzējs neizseko viņas ziņojumus.

Ielūkojoties Spānijas datu aizsardzības iestādes vietnē, Marija pārliecinājās par savām tiesībām uz konfidencialitāti internetā, par to, ko viņas pakalpojumu sniedzējam ir atļauts darīt ar viņas personas datiem, un par citiem tamlīdzīgiem praktiskiem jautājumiem, piemēram, par sīkfailu izmantošanu.

Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.