Naršymo kelias

Atnaujinta 2015-11-20

shopping

Galimybės naudotis elektroninėmis paslaugomis

Interneto ryšys

Europos Sąjungoje turite teisę naudotis bazinėmis kokybiškomis elektroninėmis paslaugomis už prieinamą kainą, teikiamomis jūsų butui ar namui.

Tai reiškia, kad jūsų šalyje turi būti bent vienas tokių paslaugų teikėjas. Pagal ES teisės aktus toks operatorius vadinamas universaliųjų paslaugų teikėju.

Jei reikia daugiau informacijos, kreipkitės į savo šalies nacionalines reguliavimo institucijas English. Jos padės užmegzti ryšį su universaliųjų paslaugų teikėju.

Atsitikimas

Džekas persikėlė gyventi į atokų Škotijos kaimą ir naujame name norėjo įsivesti internetą. Po to, kai kelios bendrovės jam pasakė, kad jų tinklai šioje teritorijoje neveikia, jis galiausiai išsiaiškino, kas yra universaliųjų paslaugų teikėjas Škotijoje, kreipėsi į tą bendrovę ir ši suteikė jam interneto ryšį.

Speciali pagalba neįgaliesiems

Jei esate neįgalusis naudotojas, turite teisę rinktis iš tiek pat interneto ryšio operatorių, iš kiek renkasi dauguma kitų vartotojų.

Galbūt iš savo paslaugų teikėjo taip pat galite gauti specialių priemonių, pavyzdžiui, programinę įrangą vaizdui didinti, jei turite regėjimo negalią.

Jūsų nacionalinės reguliavimo institucijos English galbūt galėtų jums suteikti išsamesnės informacijos apie jūsų teises turėti galimybę naudotis internetu ir kitais elektroniniais ryšiais.

Atsitikimas

Veronika iš Prancūzijos yra silpnaregė ir jai reikia specialios pagalbos, kad galėtų skaityti interneto svetaines.

Draugui patarus ji kreipėsi į Prancūzijos universaliųjų paslaugų teikėją pasiteirauti dėl ekrano skaitytuvo. Paslaugų teikėjas Veronikai atsiuntė reikiamą programinę įrangą.

Duomenų apsauga ir saugumas

Jūsų asmens duomenys būtinai turi būti tinkamai apsaugoti.

Jūs turite teisę:

  • būti informuojami, jei koks nors asmuo ar bendrovė laiko jūsų asmens duomenis savo rinkmenose (interneto svetainėse, duomenų bazėse, pas paslaugų teikėjus ir t. t.);
  • savo duomenis taisyti arba šalinti, jei jie neišsamūs ar netikslūs;
  • būti visapusiškai informuoti ir duoti sutikimą, jei interneto svetainėje norima saugoti ar išrinkti informaciją iš jūsų kompiuterio arba stebėti, kada esate prisijungęs prie interneto;
  • elektroniniu ryšiu naudotis konfidencialiai (pvz., susirašinėti e. laiškais);
  • būti informuotas, jei paslaugos teikėjo turimi jūsų asmens duomenys pametami, pavagiami, ar kitu būdu atskleidžiami ir gali būti pažeistas jūsų privatumas;
  • negauti nepageidautinos reklamos (brukalo).

Jei norite sužinoti, kaip tiksliai saugomi jūsų duomenys, kreipkitės į savo šalies nacionalinę duomenų apsaugos įstaigą English.

Atsitikimas

Ispanė Marija leidžia daug laiko kalbėdama su draugais internetu. Bet per žinias išgirdusi, kad paslaugų teikėjai gali stebėti žinutes, ji susirūpino.

Paskaičiusi Ispanijos duomenų apsaugos įstaigos svetainėje pateiktą informaciją Marija įsitikino turinti teisę į konfidencialų naudojimąsi elektroniniais ryšiais, sužinojo, kaip paslaugų teikėjas gali elgtis su jos asmens duomenimis ir kaip negali, bei išsiaiškino kitus praktinius klausimus, pavyzdžiui dėl slapukų naudojimo.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai