Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 20/11/2015

shopping

Hipotēkas

Hipotēkas

Banka, kura saņem lūgumu par hipotekārā kredīta piešķiršanu īpašuma iegādei citā valstī, pieņem komerciālu lēmumu, kura pamatā ir priekšlikuma riska profils. Aizņēmuma ņēmēja dzīvesvietas valsts vai valsts, kurā atrodas attiecīgais nekustamais īpašums, var tikt uzskatīta par risku.

Bankas bieži vien atsakās piešķirt hipotekāros kredītus īpašumiem, kuri atrodas citā valstī, vai personām, kuru ienākumu avots vai dzīvesvieta atrodas citā valstī, nevis tā, kur ir attiecīgās bankas mītne.

Tās drīkst noteikt šādus ierobežojumus. Tomēr saskaņā ar vispārējo principu, ka nav pieļaujama diskriminācija valstspiederības dēļ, tās nedrīkst diskriminēt starp ES pilsoņiem viņu valstspiederības dēļ.

Piemērs no dzīves

Prasiet, lai banka sniedz informāciju par savu riska politiku attiecībā uz īpašumiem citā valstī.

Ismails drīz sāks strādāt jaunā darbavietā Apvienotajā Karalistē un pārdod savu dzīvokli Francijā. Viņš tad mēģina saņemt aizdevumu no Francijas bankas, lai iegādātos dzīvokli Apvienotajā Karalistē.

Bankas nevēlējās viņam piešķirt kredītu, tāpēc ka viņš kā nodrošinājumu izmanto īpašumu, kas atrodas ārpus Francijas.

Bankai ir pilnas tiesības pieņemt vai noraidīt lūgumu piešķirt aizdevumu, kura nodrošinājums ir īpašums, kas atrodas citā valstī. Daudzas bankas uzskata, ka tās šajā gadījumā uzņemas nepieņemamu risku, ja netiek pildītas aizdevuma atmaksas saistības.

 

 

Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.

    Šajā gadījumā domātas 28 Eiropas Savienības dalībvalstis + Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

    Retour au texte en cours.