Cesta

Aktualizováno : 20/11/2015

shopping

Hypotéky

Hypotéky

Pokud žádáte o hypoteční úvěr u banky, která sídlí v EU mimo vaši zemi, učiní tato banka své obchodní rozhodnutí o poskytnutí úvěru na základě vyhodnocení úvěrových rizik. Může se však stát, že při snaze získat hypotéku nastanou potíže kvůli místu vašeho pobytu nebo umístění nemovitosti, na jejíž koupi úvěr žádáte.

Banky často odmítají poskytnout hypoteční úvěr na nemovitosti, které se nacházejí v zahraničí, nebo poskytnout úvěr osobám, jejichž zdroj příjmů nebo bydliště se nacházejí v jiné zemi, než v které má banka sídlo.

Při půjčování finančních prostředků mají banky právo taková omezení stanovit. Nicméně v souladu s obecnou zásadou zákazu diskriminace na základě státní příslušnosti banky občany EU z uvedených důvodů diskriminovat nesmějí.

Příklad

Zeptejte se své banky, jak přistupuje k nemovitostem, které se nacházejí v zahraničí

Ismail získal novou práci ve Spojeném království, a jelikož tam brzy odjede, chce prodat svůj byt ve Francii. Zároveň požádal svoji francouzskou banku o půjčku na koupi bytu v Británii.

Banka se zdráhá mu tuto půjčku poskytnout, protože Ismail chce ručit nově kupovaným bytem – a ten se nenachází na území Francie.

Zda půjčku, která bude jištěna zástavou nemovitosti v jiné zemi, poskytnout, je plně na rozhodnutí banky. Pro řadu bank je to nepřijatelné riziko, protože musejí počítat s případem, že se dlužník ocitne v platební neschopnosti.

 

 

Právní předpisy EU
Veřejné konzultace
    Potřebujete pomoc specializované asistenční služby?
    Požádat o poradenství

    v tomto případě o 28 členských zemí EU + Island, Lichtenštejnsko, Norsko

    Retour au texte en cours.