Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-02-08

shopping

Banko sąskaitos ES

Pagrindinės teisės

Jūs galite norėti arba jums gali reikėti atsidaryti banko sąskaitą kitoje ES šalyje. Tačiau bankas gali laisvai pasirinkti, priimti jūsų paraišką ar ne. Tai privatus banko verslo sprendimas. Prieš atidarydamas banko sąskaitą, bankas turi pažinti savo potencialius klientus. Tam gali reikėti atidžiau įvertinti šalyje negyvenančių asmenų prašymus atidaryti banko sąskaitą. Todėl kai kurie bankai gali laikytis politikos atsisakyti atidaryti sąskaitą ne nuolatiniams gyventojams.

Su gyvenamąja vieta susiję klausimai

Bankai dažnai atsisako asmenims atidaryti banko sąskaitas, jei jie negyvena šalyje, kurioje bankas įsisteigęs. Tačiau yra bankų, kurie siūlo bankininkystės produktus, skirtus būtent ne nuolatiniams gyventojams arba ekspatriantams. Pasidomėkite, kuris bankas siūlo atidaryti sąskaitas ne nuolatiniams gyventojams.

Atsisakymas priimtinas tik tuo atveju, jei jis grindžiamas tvirtais komerciniais argumentais. Bankai negali diskriminuoti jokio ES piliečio dėl jo pilietybės.

Atsitikimas

Turėkite omenyje, kad jums gali būti atsisakyta atidaryti banko sąskaitą užsienyje

Tebegyvendamas Vengrijoje Sándoras pradėjo dirbti bendrovei, įsikūrusiai Čekijoje. Bendrovė paprašė jo atsidaryti banko sąskaitą Čekijoje, kad į ją būtų galima pervedinėti jo atlyginimą.

Čekijos bankai atsisakė atidaryti sąskaitą, nes Sándoras nebuvo nuolatinis šios šalies gyventojas, o bendrovė nesutiko mokėti jo atlyginimo į Vengrijos banko sąskaitą.

Sándoras pateikė skundą laikydamasis atitinkamo banko skundų teikimo tvarkos. Jei rezultatas jo netenkins, jis gali kreiptis į ES neteisminio skundų dėl finansinių paslaugų nagrinėjimo tinklą français Deutsch English .

Neilgai šalyje gyvenantiems asmenims taip pat gali kilti sunkumų bandant atsidaryti banko sąskaitą, nes kai kurie bankai reikalauja ilgalaikio gyvenimo šalyje įrodymo.

Atsitikimas

Išsiaiškinkite, ar atsisakymas grindžiamas komercinėmis priežastimis

Portugalijos pilietė Rosa persikėlė į Jungtinę Karalystę dirbti ir pabandė joje atsidaryti banko sąskaitą. Bankas, į kurį ji kreipėsi, pareikalavo įrodymo, kad ji gyvena JK ne mažiau kaip trejus metus.

Nors bankas sprendžia, ar kam nors atidaryti banko sąskaitą, kaip ES šalies pilietė, Rosa turi teisę į tokias pačias sąlygas kaip ir JK piliečiai.

Ji turėtų banko paprašyti rašytinio pareiškimo, kuriame būtų paaiškintos atsisakymo priežastys.

Jei ji mano esanti diskriminuojama dėl pilietybės ir banko sprendimas nepagrįstas komercinėmis priežastimis, ji galėtų pateikti skundą vartotojų apsaugos organizacijai, pavyzdžiui, Europos neteisminio skundų dėl finansinių paslaugų nagrinėjimo tinklui français Deutsch English .

Jūsų pinigai apsaugoti

Pinigai jūsų ES banko sąskaitoje šiuo metu apsaugoti (iki 100 000 eurų, daugelyje šalių dar daugiau), jei bankas negalėtų vykdyti įsipareigojimų.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai

    Šiuo atveju 27 ES valstybės narės ir Islandija, Lichtenšteinas bei Norvegija.

    Retour au texte en cours.