Naršymo kelias

Atnaujinta 05/2016

Atnaujinta 05/2016

PVM grąžinimas

Jei esate apmokestintas pridėtinės vertės mokesčiu už verslo veiklą ES šalyje, kurioje nesate įsisteigęs, gali būti, kad tos šalies institucijos turi jums jį grąžinti.

Kai kuriose ES šalyse neleidžiama grąžinti PVM už tam tikrų kategorijų išlaidas (pavyzdžiui, maitinimo paslaugas, pramogas, automobilius, kurą ir t. t.).

ES įmonės

Grąžinti PVM turite prašyti internetu. Šiuo klausimu reikia kreiptis į savo šalies institucijas, o jos, jei atitinkate PVM grąžinimo kriterijus, jūsų prašymą perduos kitos šalies institucijoms.

Jei ta šalis vėluotų jums grąžinti PVM, gali būti, kad jums bus mokami delspinigiai.

Jeigu bendraujant su valdžios įstaigomis jums iškyla sunkumų, galite paprašyti pagalbos mūsų pagalbos ir konsultavimo tarnybų .

Visi rekomendaciniai dokumentai šioje svetainėje pateikiami tik susipažinti. Jei jums reikia teisinio tikrumo konkrečiu klausimu, kreipkitės į nacionalines institucijas pdf English .

Kodai, kuriuos reikia nurodyti prašyme

PVM grąžinimo prašyme turite nurodyti tam tikrus standartinius kodus, kuriais žymima, už kokio pobūdžio prekes arba paslaugas sumokėjote PVM (žr. Direktyvos 2008/9/EB български (bg)czech (cs)dansk (da)Deutsch (de)eesti (et)ελληνικά (el)English (en)español (es)Français (fr)Gaeilge (ga)italiano (it)latviešu (lv)magyar (hu)Malti (mt)Nederlands (nl)polski (pl)português (pt)română (ro)slovenčina (sk)slovenščina (sl)suomi (fi)svenska (sv) 9 straipsnio 1 dalį).

Kai kurios valstybės narės reikalauja nurodyti dar ir papildomus kiekvienos prekių arba paslaugų pakategorės kodus. Šių kodų ir jais žymimų prekių arba paslaugų sąrašas pateikiamas Komisijos reglamente 1174/2009 български (bg)czech (cs)dansk (da)Deutsch (de)eesti (et)ελληνικά (el)English (en)español (es)Français (fr)Gaeilge (ga)italiano (it)latviešu (lv)magyar (hu)Malti (mt)Nederlands (nl)polski (pl)português (pt)română (ro)slovenčina (sk)slovenščina (sl)suomi (fi)svenska (sv) . Išsami informacija, kurių kodų reikalauja kurios valstybės narės, pateikiama šiame dokumente pdf English.

PVM grąžinimo procedūra

Kilus nemažai sunkumų dėl elektroninėmis priemonėmis atliekamos PVM grąžinimo procedūros, Europos Komisija drauge su valstybėmis narėmis parengė PVM gražinimo problemų pdf English ir jų sprendimo būdų lentelę ir dokumentą, kuriame nurodomi su PVM gražinimo procedūra susiję teisės aktai pdf English bei valstybių narių pareigos įvairiais procedūros etapais. Šiuos dokumentus valstybės narės patvirtino Administracinio bendradarbiavimo nuolatiniame komitete. Jie pateikiami tik anglų kalba.

ES nepriklausančių šalių įmonės

Jei jūsų įmonė nėra įsisteigusi ES, o jūs apmokestintas PVM už verslo veiklą vienoje iš ES šalių, kurioje netiekėte prekių ir neteikėte paslaugų, gali būti, kad tos šalies institucijos turi jums jį grąžinti ( 13-oji ES PVM direktyva ).

Dėl mokesčio grąžinimo kreipkitės tiesiai į atitinkamos valstybės narės institucijas.

Kai kuriose valstybėse narėse teisė susigrąžinti jose sumokėtą PVM jums bus suteikta tik tuo atveju, jei šalyje, kurioje įsisteigusi jūsų įmonė, taikoma panaši PVM grąžinimo tvarka tos valstybės narės įmonėms.

Susisiekite su paramos verslui vietos punktu partneriu

Jūsų užklausa bus nusiųsta Europos įmonių tinklo partneriui. Kad padėtumėte laiku ir tinkamai atsakyti į užklausą, pateikite kuo daugiau informacijos. Ši paslauga yra nemokama.

Paramos verslui vietos punktas

Pagalba

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pagalba

Susisiekite su paramos verslui vietos punktu partneriu

Jūsų užklausa bus nusiųsta Europos įmonių tinklo partneriui. Kad padėtumėte laiku ir tinkamai atsakyti į užklausą, pateikite kuo daugiau informacijos. Ši paslauga yra nemokama.

EEN-logo

Kontaktinė forma

(Būtina užpildyti visus laukelius.)
Ačiū! Jūsų laiškas išsiųstas.
Dėl techninių problemų Jūsų laiško išsiųsti nepavyko. Bandykite dar kartą vėliau.
Pateikite galiojantį e. pašto adresą.

Asmens duomenys

Įmonės duomenys

Airija

Dublin

Austrija

Wien

Belgija

Brussel

Bruxelles

Namur

Bulgarija

Sofia

Čekija

Praha

Danija

Copenhagen

Estija

Tallinn

Graikija

Athens

Islandija

Reykjavík

Ispanija

Barcelona

Madrid

Oviedo

Palma

Santa Cruz de Tenerife

Sevilla

Valencia

Vitoria- Gazteiz

Zaragoza

Italija

Firenze (Toscana, Umbria, Marche)

Milano (Lombardia, Emilia Romagna)

Napoli (Abruzzo, Calabria, Campania, Basilicata, Molise, Puglia, Sicilia)

Roma (Lazio, Sardegna)

Torino (Piemonte, Liguria, Valle d’Aosta)

Venezia (Veneto, Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia)

Jungtinė Karalystė

Belfast (Northern Ireland)

Cardiff (Wales)

Edinburgh (Scotland)

London (England)

Kipras

Nicosia

Kroatija

Zagreb

Latvija

Riga

Lenkija

Kielce

Lublin

Warsaw

Wroclaw

Lietuva

Vilnius

Liuksemburgas

Luxembourg

Malta

Pieta`

Norvegija

Oslo

Nyderlandai

Den Haag

Portugalija

Lisboa

Prancūzija

Blagnac Cedex

Caen

Dijon

Guadeloupe, Martinique

Lille

Lyon

Paca

Paris, Ile-de-France, Centre, Nouvelle-Calédonie, Polynésie

Rennes

Saint-Denis

Rumunija

Baciu Cluj

Bucuresti

Constanta

Timișoara

Slovakija

Bratislava

Slovėnija

Ljubljana

Suomija

Helsinki

Švedija

Stockholm

Vengrija

Budapest

Vokietija

Berlin

Bremen

Erfurt

Hannover

Kiel

Leipzig

Magdeburg

Mainz

Mülheim an der Ruhr

München

Rostock

Stuttgart

Wiesbaden

3000/3000

Šioje formoje įrašyta informacija siunčiama tiesiai Europos įmonių tinklo partneriui. Formoje įvesti asmens duomenys bus naudojami tik padėti patarėjui atsakyti į jūsų užklausą. Po to duomenys saugomi nebus.

Pagalba