Naršymo kelias

Atnaujinta 05/2016

Atnaujinta 05/2016

PVM mokėtojo kodo tikrinimas (sistema VIES)

Tarpvalstybiniai sandoriai ES

Jeigu įvykdytos visos sąlygos, galite tiekti prekes ar teikti paslaugas kitoje ES šalyje esančiam verslo klientui jo neapmokestindami PVM (atleidimas nuo PVM). Tokiu atveju jūsų klientas turės įtraukti mokėtiną pridėtinės vertės mokestį į PVM deklaraciją, kurią pateiks savo šalyje.

Viena iš sąlygų, kurias įvykdžius leidžiama tiekti prekes arba teikti paslaugas be PVM, yra patikrinti, ar jūsų klientas yra registruotas PVM mokėtoju už tarpvalstybinius sandorius ES ir ar jis turi galiojantį PVM mokėtojo kodą savo šalyje.

Tai patikrinti galima naudojantis Europos Sąjungos internetine PVM informacijos mainų sistema (VIES) , kurioje registracijos PVM mokėtojais duomenys gaunami iš nacionalinių duomenų bazių. Joje bus patvirtinta, ar galioja konkretus jūsų kliento PVM kodas ir ar savo valstybėje narėje jūsų klientas registruotas PVM mokėtoju už tarpvalstybinius sandorius ES. Primygtinai rekomenduojame išsaugoti patvirtinimo įrodymus, jei jų prireiktų atliekant mokesčių kontrolę.

Jei jūsų klientas teigia, kad jis yra registruotas PVM mokėtoju, tačiau patikrinus sistemoje VIES tai nepatvirtinama, jis gali paprašyti patikrinti mokesčių institucijoje savo šalyje. Gali būti reikalaujama, kad jis papildomai užsiregistruotų tarpvalstybinių sandorių ES tikslais. Ši procedūra įvairiose ES šalyse skiriasi.

Paiešką sistemoje VIES galima atlikti įvairiomis kalbomis, o nacionalinėse duomenų bazėse kalbų pasirinkimas dažnai labai ribotas (gali būti ir taip, kad paiešką atlikti įmanoma tik viena, šalies, kalba).

Tačiau Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės už sistemoje VIES pateikiamos informacijos tikslumą, nes informacija gaunama iš nacionalinių duomenų bazių, o jų Komisija nekontroliuoja.

Daugiau apie VIES

VIES (PVM informacijos mainų sistema)

VIES yra paieškos sistema, o ne duomenų bazė. Registracijos PVM mokėtojais duomenis nacionalinėse duomenų bazėse išsaugo kiekvienos valstybės narės nacionalinės administravimo įstaigos. Kai teikiate prašymą sistemoje VIES patvirtinti PVM mokėtojo kodą, sistema atlieka paiešką atitinkamos valstybės narės, kuri skyrė PVM mokėtojo kodą, nacionalinėje duomenų bazėje.

Jeigu PVM mokėtojo kodas nacionalinėje duomenų bazėje yra pripažintas, sistemoje VIES bus parodyti paieškos rezultatai; priešingu atveju bus pranešta, kad kodas yra negaliojantis. Europos Komisija negali patikrinti, pataisyti, papildyti ar išbraukti nacionalinių registracijos PVM mokėtojais duomenų.

Kodas gali būti pripažintas negaliojančiu dėl daugelio priežasčių: pasikeitusio adreso, pavardės, pavadinimo, naujos registracijos ir pan.; šie pakeitimai ne visada iš karto įtraukiami į nacionalines duomenų bazes ir atitinkamai į sistemą VIES. Skubiais atvejais patariame susisiekti English su savo vietos mokesčių administratoriumi.

Duomenų gauti negalima

Kadangi nacionalines duomenų bazes reikia atnaujinti arba sukurti atsargines jų kopijas, sistema kartais gali neveikti. Komisija bendradarbiauja su valstybėmis narėmis siekdama kuo labiau sutrumpinti laiką, kada jų duomenų bazės neveikia dėl atnaujinimo darbų.

Papildoma informacija

Daugiau informacijos rasite VIES dažnai užduodamų klausimų puslapyje.

Teisinės atsakomybės apribojimas, susijęs su PVM mokėtojo kodo patvirtinimu sistemoje VIES.

Daugiau informacijos jums gali suteikti jūsų nacionalinis informacijos centras, kuris gali informuoti:

  • ar PVM mokėtojo kodas galioja,
  • ar PVM mokėtojo kodas susietas su tam tikru vardu ir pavarde arba pavadinimu ir adresu.

Būdai kreiptis į nacionalines institucijas français Deutsch English įvairiose šalyse skiriasi. Kai kuriose šalyse (pavyzdžiui, Vokietijoje Deutsch, Italijoje italiano English ir Ispanijoje español English) įdiegtos internetinės sistemos, kitose reikia skambinti telefonu, siųsti laišką arba faksą. Jei kreipsitės į kitos šalies instituciją, rašyti arba kalbėti gali tekti tos šalies kalba.

Duomenų apsaugos sumetimais nacionalinės institucijos jums nepateiks PVM mokėtojo kodą atitinkančio vardo ir pavardės arba pavadinimo ir adreso. Jos galės tik nurodyti, ar su konkrečiu PVM mokėtojo kodu susietas tam tikras vardas ir pavardė arba pavadinimas ir adresas.

Sužinokite daugiau apie atskirų šalių taisykles:

Pasirinkite šalį

Pasirinkite šalį


* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Susisiekite su paramos verslui vietos punktu partneriu

Jūsų užklausa bus nusiųsta Europos įmonių tinklo partneriui. Kad padėtumėte laiku ir tinkamai atsakyti į užklausą, pateikite kuo daugiau informacijos. Ši paslauga yra nemokama.

Paramos verslui vietos punktas

Pagalba

Specializuotos pagalbos tarnybos

Pagalba

Susisiekite su paramos verslui vietos punktu partneriu

Jūsų užklausa bus nusiųsta Europos įmonių tinklo partneriui. Kad padėtumėte laiku ir tinkamai atsakyti į užklausą, pateikite kuo daugiau informacijos. Ši paslauga yra nemokama.

EEN-logo

Kontaktinė forma

(Būtina užpildyti visus laukelius.)
Ačiū! Jūsų laiškas išsiųstas.
Dėl techninių problemų Jūsų laiško išsiųsti nepavyko. Bandykite dar kartą vėliau.
Pateikite galiojantį e. pašto adresą.

Asmens duomenys

Įmonės duomenys

Airija

Dublin

Austrija

Wien

Belgija

Brussel

Bruxelles

Namur

Bulgarija

Sofia

Čekija

Praha

Danija

Copenhagen

Estija

Tallinn

Graikija

Athens

Islandija

Reykjavík

Ispanija

Barcelona

Madrid

Oviedo

Palma

Santa Cruz de Tenerife

Sevilla

Valencia

Vitoria- Gazteiz

Zaragoza

Italija

Firenze (Toscana, Umbria, Marche)

Milano (Lombardia, Emilia Romagna)

Napoli (Abruzzo, Calabria, Campania, Basilicata, Molise, Puglia, Sicilia)

Roma (Lazio, Sardegna)

Torino (Piemonte, Liguria, Valle d’Aosta)

Venezia (Veneto, Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia)

Jungtinė Karalystė

Belfast (Northern Ireland)

Cardiff (Wales)

Edinburgh (Scotland)

London (England)

Kipras

Nicosia

Kroatija

Zagreb

Latvija

Riga

Lenkija

Kielce

Lublin

Warsaw

Wroclaw

Lietuva

Vilnius

Liuksemburgas

Luxembourg

Malta

Pieta`

Norvegija

Oslo

Nyderlandai

Den Haag

Portugalija

Lisboa

Prancūzija

Blagnac Cedex

Caen

Dijon

Guadeloupe, Martinique

Lille

Lyon

Paca

Paris, Ile-de-France, Centre, Nouvelle-Calédonie, Polynésie

Rennes

Saint-Denis

Rumunija

Baciu Cluj

Bucuresti

Constanta

Timișoara

Slovakija

Bratislava

Slovėnija

Ljubljana

Suomija

Helsinki

Švedija

Stockholm

Vengrija

Budapest

Vokietija

Berlin

Bremen

Erfurt

Hannover

Kiel

Leipzig

Magdeburg

Mainz

Mülheim an der Ruhr

München

Rostock

Stuttgart

Wiesbaden

3000/3000

Šioje formoje įrašyta informacija siunčiama tiesiai Europos įmonių tinklo partneriui. Formoje įvesti asmens duomenys bus naudojami tik padėti patarėjui atsakyti į jūsų užklausą. Po to duomenys saugomi nebus.

Pagalba

Kreipkitės į specializuotas pagalbos tarnybas

Kreipkitės patarimo dėl savo ES teisių, kreipkitės dėl problemų, kylančių dėl viešųjų įstaigų veiksmų