Naršymo kelias

Papildomos priemonės

  • Spausdinimo versija
  • Sumažinti šriftą
  • Padidinti šriftą

Pinigai

Eurais galima atsiskaityti septyniolikoje ES šalių. Sužinokite daugiau apie eurą, kitų valiutų kursus ir naudojimąsi grynaisiais pinigais ir kortelėmis.

Euras

Euras yra teisėta mokėjimo priemonė, kuria naudojasi apie 331 mln. žmonių septyniolikoje ES valstybių: Airijoje, Austrijoje, Belgijoje, Estijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Kipre, Liuksemburge, Maltoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Suomijoje ir Vokietijoje.

Euro simbolis yra „€“. Eurų banknotai vienodi visose šalyse, bet monetas kiekviena šalis kaldina skirtingas: viena monetos pusė visur vienoda, o kitoje vaizduojamas koks nors išskirtinis nacionalinis simbolis. Visus banknotus ir monetas galima naudoti visose eurą įsivedusiose ES šalyse, taip pat daugelyje jų užjūrio teritorijų, pavyzdžiui: Azorų salose, Gvadelupoje, Kanarų salose, Madeiroje, Majote, Martinikoje, Prancūzijos Gvianoje, Reunione, Sen Pjere ir Mikelone bei Seutoje ir Meliljoje.

Monakas, San Marinas ir Vatikanas pagal susitarimą su ES naudoja eurą kaip nacionalinę valiutą. Todėl šios šalys taip pat turi teisę nukaldinti tam tikrą euro monetų su savo nacionaliniu dizainu vienoje pusėje skaičių. Kai kurios šalys ir teritorijos, pavyzdžiui, Andora, Kosovas ir Juodkalnija, eurą naudoja kaip faktinę valiutą.

Daugiau informacijos apie eurą


Eurą įsivedusių ir jo neįsivedusių ES šalių žemėlapis

Eurą įsivedusios ES valstybės: Airija, Austrija, Belgija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija ir Vokietija.
Euro neįsivedusios ES šalys: Bulgarija, Čekija, Danija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Lenkija, Lietuva, Rumunija, Švedija ir Vengrija.

Valiutų kursai

Valiutų kursai svyruoja, bet 2012 m. sausį už vieną eurą buvo galima įsigyti (apytiksliai):

Šalis Valiuta 1 euras lygus
BulgarijaBulgarijos levas1,95
ČekijaČekijos krona25,9
DanijaDanijos krona7,43
Jungtinė KaralystėDidžiosios Britanijos svaras sterlingų0,83
VengrijaVengrijos forintas310
LietuvaLietuvos litas3,45
LatvijaLatvijos latas0,69
LenkijaLenkijos zlotas4,44
RumunijaRumunijos lėja4,30
ŠvedijaŠvedijos krona8,94
KinijaKinijos ženminbi juanis8,15
IndijaIndijos rupija68,4
JaponijaJaponijos jena100
RusijaRusijos rublis41,5
Jungtinės Amerikos ValstijosJAV doleris1,28

Naujausius valiutų kursus English rasite Europos centrinio banko svetainėje. Be to, galite pasinaudoti patogia valiutų skaičiuokle Englishespañolfrançaisportuguês. Daugelyje euro zonai nepriklausančių Europos šalių viešbučių, parduotuvių ir restoranų, ypač turistinėse vietovėse, priimami ir eurai, ir nacionalinė valiuta, nors teisiškai tai neprivaloma.

Grynieji pinigai ir kortelės

Dėl ES taisyklių grynų eurų išėmimas iš bankomato bet kurioje ES šalyje kainuoja tiek pat, kiek iš jūsų bankui nepriklausančio bankomato jūsų šalyje. Sandorio mokestis atsiskaitant debeto arba kredito kortele eurais kitose ES šalyse yra toks pat kaip jūsų šalyje. Mokestis už banko pavedimą eurais (iki 50 000 eurų) šalies viduje ar į kitą ES šalį (arba Islandiją, Lichtenšteiną ir Norvegiją) nesiskiria. Žinoma, skirtingi bankai gali taikyti skirtingus mokesčius. Šios nuostatos taip pat taikomos sandoriams eurais (pvz., kai pinigai pervedami iš vienos eurų sąskaitos į kitą), atliekamiems euro zonai nepriklausančiose šalyse, ir mokėjimams Švedijos kronomis bei Rumunijos lėjomis.

Daugiau informacijos apie Reglamentą dėl tarptautinių mokėjimų eurais Europos Sąjungoje DeutschEnglishfrançais

Remiamas ES, Europos bankininkystės sektorius kuria bendrą mokėjimų eurais erdvę DeutschEnglishfrançais, kurioje visi elektroniniai mokėjimai euro zonoje kredito ir debeto kortelėmis, banko arba tiesioginio debeto pavedimu būtų tokie pat paprasti kaip ir vidaus mokėjimai.

Grynųjų pinigų vežimas

Į ES grynaisiais pinigais nedeklaravę galite įsivežti arba iš jos išsivežti iki 10 000 eurų (arba lygiavertę sumą kitomis valiutomis arba aktyvais). Jei vežate 10 000 eurų ar didesnę sumą, ją reikia deklaruoti muitinėje. Grynųjų pinigų kontrole DeutschEnglishfrançais siekiama kovoti su pinigų plovimu ir kita nusikalstama veikla. Kai kurios valstybės narės vykdo iš vienos ES šalies į kitą keliaujančių asmenų vežamų grynųjų pinigų kontrolę.

Right navigation