Kącik dla nauczycieli

Homepage

Homepage

Szukają Państwo materiałów do nauczania o Unii Europejskiej?

Trafili Państwo we właściwe miejsce! Kącik dla nauczycieli zawiera wszelkiego rodzaju pomoce naukowe dla różnych grup wiekowych. Znajdą tu Państwo wiele źródeł inspiracji, niezależnie od tego, czy chcą uczyć o tym, co robi UE, jak się narodziła czy też jak funkcjonuje, lub szczegółowo debatować o politykach unijnych.
Teachers corner logo

Myślisz, że masz wszystko czego trzeba, aby zasiąść w fotelu reżysera?

Nie czekaj i zgłoś swój udział! UE oferuje młodym filmowcom szansę na nakręcenie autorskiego filmu krótkometrażowego na temat #EUandME. Każdy z pięciu zwycięzców otrzyma grant w wysokości 7500 euro oraz opiekę mentorską czołowego europejskiego reżysera, w celu w realizacji swojego pomysłów.

Rozpocznij długą podróż po Europie! Wykorzystaj swoją znajomość języków obcych


Nie przegap okazji i weź udział w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores dla 17-latków! Wypłyń na szerokie wody – czekają na Ciebie niespodzianki, zabawa, a może nawet nagroda. Twoja szkoła może zarejestrować się do 20 października. 

 

W jakiej Unii Europejskiej chcielibyście żyć? Grupa obywateli UE przygotowała 12 prostych pytań. Odpowiadając na nie, macie szansę powiedzieć przywódcom w Europie o swoich nadziejach i obawach. Nadesłane odpowiedzi pomogą kształtować NASZĄ WSPÓLNĄ przyszłość!

Obejrzyj nagranie wideo

 

 

 

eu60pl

60 lat pokoju, demokracji i solidarności

25 marca 1957 r. sześć krajów (Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Luksemburg i Holandia) podpisało traktat rzymski, w następstwie czego powstała Europejska Wspólnota Gospodarcza – poprzednik Unii Europejskiej.  W tym roku upływa 60 lat od podpisania tego traktatu.

Nauczyciele mogą z okazji tego wydarzenia przygotować specjalną lekcję na temat historii Unii Europejskiej, a także możliwości, jakie UE oferuje młodym ludziom. W związku z tym przedstawiamy poniżej kilka materiałów dydaktycznych, które można wykorzystać na zajęciach.

Dla uczniów w wieku od 9 do 12 lat:

Dla uczniów w wieku 12 lat i starszych:

  • Europa w pigułce
    można wykorzystać prezentację (slajdy 4-13) lub broszurę (strony 2-3)

Dla uczniów w wieku 15 lat i starszych:

Przydatne mogą okazać się również poniższe materiały:

Te informacje mogą pomóc zainicjować dyskusję na temat aktualnej sytuacji i przyszłości UE. Czy spełniły się nadzieje i marzenia założycieli UE? O jakiej Europie w następnym dziesięcioleciu marzą młodzi ludzie?

Homepage