Palīgs skolotājiem

Homepage

Homepage

Vai meklējat mācību materiālus par Eiropas Savienību?

Tad esat nonācis īstajā vietā! Vietnē "Palīgs skolotājiem" ir daudzveidīgi materiāli dažādām vecuma grupām. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties pastāstīt skolēniem, kas ir Eiropas Savienība, kāda ir tās vēsture un kas tajā notiek, vai plašāk apspriest ES politikas jomas, šeit atradīsiet daudz ierosmes avotu.
Teachers corner logo

Domā, ka Tev ir režisora dotības?

Tad mēs vēlamies iepazīties ar Tevi. ES piedāvā jaunajiem filmu veidotājiem uzņemt savu #EUandME īsfilmu. Pieciem uzvarētājiem katram tiks piešķirti 7500 eiro, turklāt viņi saņems Eiropas vadošo režisoru padomus idejas realizēšanai.

Eiropa ir mērķis, svešvalodu zināšanas biļete — Ceļojums var sākties! 


"Juvenes Translatores", — tulkošanas konkurss 17 gadus veciem skolēniem ir pārāk laba iespēja, lai to palaistu garām! Izejiet no savas komforta zonas, tur gaida pārsteigumi, kas aizraujošs un varbūt pat balva. Jūsu skola var reģistrēties līdz 20. oktobrim. 
 

Kādu Eiropas Savienību vēlaties jūs? Eiropas iedzīvotāju grupa ir sagatavojusi 12 vienkāršus jautājumus, ar kuru palīdzību jūs varat pastāstīt Eiropas līderiem, ko jūs sagaidāt un kas jums rūp. Jūsu atbildes palīdzēs veidot JŪSU nākotni!

Noskatieties video

 

 

 

 

eu60LV

60 miera, demokrātijas un solidaritātes gadi

1957. gada 25. martā sešas valstis (Beļģija, Francija, Vācija, Itālija, Luksemburga un Nīderlande) parakstīja Romas līgumu, izveidojot Eiropas Ekonomikas kopienu — Eiropas Savienības priekšteci. Šogad aprit 60 gadi kopš šī līguma parakstīšanas.

Ja esat skolotājs, iespējams, izmantosiet šo gadījumu, lai sagatavotu īpašu mācību stundu par Eiropas Savienības vēsturi un iespējām, ko Savienība piedāvā jauniešiem. Šīm vajadzībām tepat tālāk ir daži dokumenti, kas varētu būt noderīgi šādā mācību stundā.

Skolēniem vecumā no 9 līdz 12 gadiem:

Skolēniem vecumā no 12 gadiem:

Skolēniem vecumā no 15 gadiem:

Arī šādi materiāli var būt noderīgi:

Šī informācija var kalpot kā sākumpunkts diskusijai par ES pašreizējo stāvokli un ES nākotni. Vai ir piepildījušās ES dibinātāju cerības un sapņi? Kādu jūs kā skolēni vēlaties redzēt Eiropu nākamajos desmit gados?

Homepage