Palīgs skolotājiem

Homepage

Homepage

Vai meklējat mācību materiālus par Eiropas Savienību?

Tad esat nonācis īstajā vietā! Vietnē "Palīgs skolotājiem" ir daudzveidīgi materiāli dažādām vecuma grupām. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties pastāstīt skolēniem, kas ir Eiropas Savienība, kāda ir tās vēsture un kas tajā notiek, vai plašāk apspriest ES politikas jomas, šeit atradīsiet daudz ierosmes avotu.
Teachers corner logo

2018. gads – Eiropas Kultūras mantojuma gads

Visu 2018. gadu Eiropas Savienības, valsts, reģionālā un vietējā līmenī tiks celts godā dažādais kultūras mantojums Eiropā. Eiropas Kultūras mantojuma gads ir iecerēts ar mērķi mudināt plašāku cilvēku loku atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt izjūtu, ka esam piederīgi kopīgai Eiropas telpai. Šā gada devīze ir “Mūsu mantojums – pagātnes un nākotnes satikšanās”.

Euro paaudzes skolēnu balvas izcīņa

Ko zināt par eiro? Pārbaudiet savas zināšanas, un jums būs iespēja iegūt balvas un satikt ECB priekšsēdētāju Frankfurtē!

eu60LV

60 miera, demokrātijas un solidaritātes gadi

1957. gada 25. martā sešas valstis (Beļģija, Francija, Vācija, Itālija, Luksemburga un Nīderlande) parakstīja Romas līgumu, izveidojot Eiropas Ekonomikas kopienu — Eiropas Savienības priekšteci. Šogad aprit 60 gadi kopš šī līguma parakstīšanas.

Ja esat skolotājs, iespējams, izmantosiet šo gadījumu, lai sagatavotu īpašu mācību stundu par Eiropas Savienības vēsturi un iespējām, ko Savienība piedāvā jauniešiem. Šīm vajadzībām tepat tālāk ir daži dokumenti, kas varētu būt noderīgi šādā mācību stundā.

Skolēniem vecumā no 9 līdz 12 gadiem:

Skolēniem vecumā no 12 gadiem:

Skolēniem vecumā no 15 gadiem:

Arī šādi materiāli var būt noderīgi:

Šī informācija var kalpot kā sākumpunkts diskusijai par ES pašreizējo stāvokli un ES nākotni. Vai ir piepildījušās ES dibinātāju cerības un sapņi? Kādu jūs kā skolēni vēlaties redzēt Eiropu nākamajos desmit gados?

Homepage