Kącik dla nauczycieli

Od 15 lat

Od 15 lat

Od 15 lat

There is currently no content classified with this term.

Subscribe to RSS - Od 15 lat
233

Wszystko o UE

Od 15 lat
Kwiz o Europie

Kwiz przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, którym ma przybliżyć kwestie związane z UE. Może być wykorzystywany jako materiał do lekcji lub jako zadanie domowe. Można go rozwiązywać na komputerach, tabletach i smartfonach.

2017

Od 15 lat
Strona internetowa

Portal zawiera podstawowe informacje o UE (państwa członkowskie, instytucje europejskie, historia integracji).
Informacje dodatkowe (online):
- Obszary działalności Unii Europejskiej
- Twoje prawa jako obywatela UE
Broszury informacyjne (zamów większą liczbę egzemplarzy tutaj):
- Jak działa Unia Europejska
- Fakty i liczby

Ta strona jest regularnie aktualizowana.

Od 15 lat
Prezentacja w formie slajdów

Nauczyciele mogą wykorzystywać slajdy do przygotowania prezentacji na temat UE w programie Powerpoint. Na każdym slajdzie podane są podstawowe fakty lub słowa kluczowe w formie przystępnej dla odbiorców nieposiadających wiedzy na temat UE. Znajdują się na nich wyjaśnienia najważniejszych danych liczbowych, polityki i sposobu funkcjonowania UE oraz podstawowe informacje na temat zagadnień takich jak rozszerzenie UE, traktaty i symbole Unii.

Ta strona jest regularnie aktualizowana.

Od 15 lat
Strona internetowa

Począwszy od zakończenia II wojny światowej, poprzez epokę zimnej wojny, po wzrost i recesję gospodarczą – europejska historia nigdy nie była nudna! Zatem, jak te wydarzenia ukształtowały UE i jakie były jej reakcje? Zapoznaj się z ogólnym zarysem każdej dekady lub przyjrzyj się bliżej, co się działo rok po roku. Możesz również poczytać o "ojcach-założycielach" UE i obejrzeć filmy przedstawiające ich pracę.

Ta strona jest regularnie aktualizowana.

Od 15 lat
Strona internetowa

EuroparlTV to telewizja internetowa Parlamentu Europejskiego. Celem naszego serwisu jest informowanie obywateli UE o działalności Parlamentu oraz o tym, jak posłowie kształtują sytuację polityczną i uchwalają przepisy mające wpływ na życie ludzi w całej Europie.

Ta strona jest regularnie aktualizowana.

Aktualne tematy

The EU and the refugee crisis
Od 15 lat
Strona internetowa

Od dwóch lat przez Europę przetaczają się fale największej masowej migracji od czasów drugiej wojny światowej. Do Unii Europejskiej napłynął ponad milion uchodźców i imigrantów – większość z nich ucieka przed wojną i terrorem w Syrii i innych krajach targanych konfl iktami. Aby uporać się z kryzysem, UE przyjęła szereg środków.

2016

Państwa i regiony UE

12–15 lat
Od 15 lat
Strona internetowa

Podana witryna zawiera mapy poszczególnych państw członkowskich oraz podstawowe informacje na ich temat. Można także pobrać i zamówić:

Podróże po Europie 2017-18 — broszurę zawierającą mapy państw członkowskich oraz przydatne wskazówki dlapodróżujących;

Mapa UE 2014 — broszurę zawierającą flagi wszystkich państw członkowskich (możliwość wydruku w formacie A4).

Ta strona jest regularnie aktualizowana.

Gospodarka i handel

Od 15 lat
Broszura

W przewodniku zaprezentowano podstawowe fakty na temat euro. Przedstawiono w nim także krótką historię euro, powody powstania tej waluty i korzyści z niej płynące. Na końcu przewodnika zamieszczono oś czasu, za pomocą której dokładnie pokazano najważniejsze wydarzenia z historii euro.

2015