Mają Państwo swój ulubiony materiał dydaktyczny? Prosimy opowiedzieć nam o nim!

Zgłoś
własny materiał dydaktyczny

Jak zamawiać

Publikacje z tej witryny można pobrać i wydrukować samodzielnie.

Jedna wersja papierowa. W księgarni internetowej EU Bookshop można zamówić jeden papierowy egzemplarz każdej publikacji.

Więcej egzemplarzy. Aby zamówić więcej niż jeden egzemplarz, należy skontaktować się z serwisem Europe Direct.

RSS

Wszystko o UE

Odkryjmy Europę!  - Strona internetowa i broszura

Odkryjmy Europę!

Strona internetowa i Broszura

Europa: piękny kontynent z fascynującą historią. Pochodzi z niego wielu, znanych na całym świecie naukowców, wynalazców, artystów i kompozytorów, jak również bożyszczy popkultury i sławnych sportowców. Przez wieki Europę trawiły wojny i podziały. Jednak w ciągu ostatnich niemal 60 lat kraje starego kontynentu jednoczyły się w pokoju, przyjaźni i wspólnocie na rzecz lepszej Europy i lepszego świata.

Niniejsza książeczka dla dzieci (w wieku około 9-12 lat) opowiada tę historię w sposób prosty i jasny. Dzieci mogą zapoznać się z szerokim wachlarzem tematów, od środowiska, przez historię, języki i tradycje, po geografię. Mogą na przykład dowiedzieć się, gdzie w Europie słychać cykanie cykad, skąd pochodzi autorka serii o Harrym Potterze – J. K. Rowling, kim byli starożytni Grecy albo kiedy pojawił się pierwszy komputer. Książka wyjaśnia również, czym jest i jak funkcjonuje Unia Europejska. Ciekawe zdjęcia i ilustracje sprawiają, że zarówno witryna internetowa, jak i materiały drukowane są bardzo atrakcyjne dla dzieci, a gry i kwizy umożliwiają im sprawdzenie swojej wiedzy i współzawodnictwo z rówieśnikami.

Czy te zasoby były przydatne?

Twoja ocena


Security Image

Zamknij

Unia Europejska: z czym to się je? - Strona internetowa

Unia Europejska: z czym to się je?

Strona internetowa

Zabawna mapa interaktywna, która pozwala uczniom dowiedzieć się więcej o Unii Europejskiej. Dzięki niej można m.in. dowiedzieć się, jakimi potrawami delektują się Czesi, jaka dyscyplina sportu jest najpopularniejsza na Słowacji i kto był najsławniejszym malarzem w Holandii!

  • Ta strona jest regularnie aktualizowana.

Czy te zasoby były przydatne?

Twoja ocena


Security Image

Zamknij

Początek strony

Gospodarka i handel

Euroszkoła

Euroszkoła

Witryna internetowa

Przeskakując z dachu na dach mogą Państwo zbierać po drodze monety euro. Należy dopasować monetę euro do kraju albo sprawdzić, czy jest się w stanie odróżnić sfałszowany banknot od prawdziwego. Dzięki tej i innym grom nauka o euro staje się zabawą dla wszystkich.

Uwaga: w materiałach nie uwzględniono jeszcze Chorwacji jako 28 państwa członkowskiego UE ani faktu, że 1 stycznia 2014 r. Łotwa została 18. członkiem strefy euro.

  • 2009

Czy te zasoby były przydatne?

Twoja ocena


Security Image

Zamknij

Anna i Aleks stają do walki z fałszerzami banknotów - Broszura

Anna i Aleks stają do walki z fałszerzami banknotów

Broszura

Kiedy Filip nieświadomie zostaje wplątany w plan wydania fałszywych banknotów euro, Anna i Aleks ruszają mu na pomoc. Dzięki pomocy policji udaje im się złapać podstępnego Billego Foxhama, a Anna wyjaśnia, jak rozpoznać fałszywy banknot.

Czy te zasoby były przydatne?

Twoja ocena


Security Image

Zamknij

Początek strony

Żywność i rolnictwo

Wakacje to zdrowie! - Broszura

Wakacje to zdrowie!

Broszura

Komiks o trójce dzieci, które poznają odmienny styl życia w czasie spędzania letnich wakacji ze swoimi kuzynami. Dzieci zmieniają złe nawyki, uczą się zdrowego odżywiania się i gimnastykowania. Przykładając wagę do swojego zdrowia, nabierają sprawności, poprawiają swoje samopoczucie i mogą wziąć udział w wielkim biegu. Jak mawia ich trener „Organizm to silnik, nie działa bez odpowiedniego paliwa!”

Czy te zasoby były przydatne?

Twoja ocena


Security Image

Zamknij

Początek strony

Bezpieczeństwo

112 – wspólny europejski numer alarmowy - Witryna

112 – wspólny europejski numer alarmowy

Witryna

Poprzez quizy, łamigłówki, kolorowanki i przydatne rady witryna pomaga dzieciom zapamiętać wspólny europejski numer alarmowy 112 i zrozumieć, kiedy należy go używać.

  • Ta strona jest regularnie aktualizowana.

Czy te zasoby były przydatne?

Twoja ocena


Security Image

Zamknij

Początek strony

Ostatnia aktualizacja: 30/07/2014
Informacja prawna | Indeks | O portalu EUROPA | FAQ | Szukaj | Kontakt | Początek strony