Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - Pranešimas

Pirmojo Komisijos pirmininko pavaduotojo F. Timmermanso ir Komisijos narės V. Jourovos bendras pareiškimas Europos visų totalitarinių ir autoritarinių režimų aukų atminimo dienos proga

Briuselis, 2018 m. rugpjūčio 22 d.

Kiekvienais metais šią dieną pagerbiame visų totalitarinių režimų aukas ir su liūdesiu prisimename siaubingas 1939 m. rugpjūčio 23 d. nacistinės Vokietijos ir Sovietų Sąjungos pasirašyto Molotovo-Ribentropo pakto pasekmes. Šis paktas dar giliau panardino Europą į vieną tamsiausių laikotarpių. Išžudyta milijonai žmonių ir sužalotos ištisos kartos europiečių.

Mūsų pareiga – išsaugoti milijonų persekiotų žmonių vardus ir išsaugoti jų atminimą. Ypač dėl to, kad šiandien, praėjus 79 metams, mūsų bendroms vertybėms – žmogaus orumui, pagrindinėms teisėms, teisinei valstybei ir demokratijai grėsmę vėl kelia ekstremistinė, nacionalistinė ir supriešinimą kurstanti retorika.

Saugodami ir perduodami atminimą apie praeities žiaurumus kitoms Europos kartoms, padedame apsisaugoti nuo to, kad jų nepakartotume ir primename, kaip svarbu yra ginti kiekvieno europiečio žmogaus teises.

Turime ir toliau pasakoti apie tai, kas vyko Europos praeityje, kad nekartotume klaidų ateityje.“

Pagrindiniai faktai

Po Molotovo–Ribentropo pakto pasirašymo 1939 m. rugpjūčio 23 d. dešimtys milijonų žmonių tapo totalitarinių režimų vykdyto priverstinio išsiuntimo, kankino ir žudymo aukomis.

Nors Antrojo pasaulinio karo pabaigoje nacistinis režimas buvo nugalėtas, daugybė Europos gyventojų keletą dešimčių metų vis dar kentėjo nuo totalitarinių režimų.

Daugiau informacijos

Vaizdo įrašas. Pirmasis Komisijos pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas apie bendras mūsų vertybes

STATEMENT/18/5041

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar