Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE ET LT PL

Eiropas Komisija - Paziņojums

Enerģētikas savienība: Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācija ar Eiropas sistēmu nostiprinās solidaritāti un reģionālo energoapgādes drošību.

Briselē, 2018. gada 22. martā

Kopīgs paziņojums

Polijas un Baltijas valstu vai valdību vadītāji tikās ar Komisijas priekšsēdētāju Ž.K. Junkeru un no jauna apliecināja savu stingro apņēmību līdz 2025. gadam Baltijas valstu elektrotīklus sinhronizēt ar kontinentālās Eiropas tīklu. Valstu vai valdību vadītāji aicināja ministrus, sistēmu operatorus un ekspertus veltīt visas pūles tam, lai neatpaliktu no saskaņotā grafika. Viņi nosprieda vasarā tikties vēlreiz un noslēgt politisku vienošanos par vēlamāko variantu, kā Baltijas valstu elektrotīklus sinhronizēt ar kontinentālās Eiropas tīklu.

Šodien, 2018. gada 22. martā, Eiropas Komisijā notika sanāksme, kurā piedalījās Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass, Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis un Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis; sanāksmes dalībnieki uzsvēra, cik liela nozīme ir sinhronizācijas procesam, kas ļaus Baltijas valstu tīklus fiziski integrēt kontinentālās Eiropas energosistēmā, turklāt ievērojami sekmēs Eiropas Savienības vienotību un enerģētisko drošību. Dalībnieki pasvītroja, ka šis uzskatāms par vienu no simboliskākajiem enerģētikas savienības projektiem un par taustāmu solidaritātes izpausmi enerģētiskās drošības jomā.

Viņi bija vienisprātis, ka 2018. gads būs izšķirošais gads, un pauda gatavību līdz 2018. gada jūnijam panākt politisku vienošanos par vēlamāko variantu, kā Baltijas valstu elektrotīklus sinhronizēt ar kontinentālās Eiropas tīklu. Projekta sekmīga īstenošana nebūs iespējama bez finansiāla atbalsta no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta.

Valstu vai valdību vadītāji atzinīgi vērtēja sekmīgos sagatavošanās darbus, pie kā strādā šo valstu enerģētikas ministri kopā ar Marošu Šefčoviču, Komisijas priekšsēdētāja vietnieku enerģētikas savienības jautājumos, un Migelu Ariasu Kanjeti, klimata politikas un enerģētikas komisāru.

 

 

STATEMENT/18/2142

Kontakti presei:

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct tālrunis 00 800 67 89 10 11 vai e-pasts


Side Bar