Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE ET LV PL

Europos Komisijos - Pranešimas

Energetikos sąjunga. Sinchronizavus Baltijos valstybių elektros energijos tinklą su Europos sistema padidės solidarumas ir energijos tiekimo saugumas regione.

Briuselis, 2018 m. kovo 22 d.

Bendras pareiškimas

Lenkijos ir Baltijos valstybių ar vyriausybių vadovai susitiko su Pirmininku J.-C. Junckeriu pakartotinai pareikšti tvirto pasiryžimo iki 2025 m. sinchronizuoti Baltijos valstybių elektros energijos tinklą su žemyninės Europos elektros energijos sistema. Valstybių ar vyriausybių vadovai paragino ministrus, sistemos operatorius ir ekspertus dėti visas pastangas, kad būtų laikomasi darbo grafiko. Jie susitarė dar kartą susitikti vasarą ir sudaryti politinį susitarimą dėl pasirinkto Baltijos valstybių ir žemyninės Europos elektros energijos sistemų sinchronizavimo būdo.

Šiandien, 2018 m. kovo 22 d., Europos Komisijos rūmuose Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude‘as Junckeris su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite, Estijos Ministru Pirmininku Jüriu Ratasu, Latvijos Ministru Pirmininku Māriu Kučinskiu ir Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu pabrėžė, koks svarbus sinchronizavimo procesas – tai pagrindinis fizinio Baltijos valstybių integravimo į žemyninės Europos energetikos sistemą elementas, labai prisidėsiantis prie Europos Sąjungos vienybės ir energijos tiekimo saugumo. Jie akcentavo, kad tai vienas ryškiausių energetikos sąjungos projektų ir konkreti solidarumo išraiška siekiant energijos tiekimo saugumo.

Jie susitarė, kad 2018 m. bus lemiami metai, ir pareiškė esą pasiryžę iki 2018 m. birželio mėn. sudaryti politinį susitarimą dėl pasirinkto Baltijos valstybių ir žemyninės Europos elektros tinklų sinchronizavimo būdo. Siekiant sėkmingai įgyvendinti projektą, labai reikės Europos infrastruktūros tinklų priemonės lėšų.

Valstybių ar vyriausybių vadovai pasidžiaugė geru parengiamuoju darbu, kurį nuveikė atitinkamų šalių energetikos ministrai bendradarbiaudami su Komisijos pirmininko pavaduotoju Marošu Šefčovičiumi, atsakingu už energetikos sąjungą, ir su Komisijos nariu Migueliu Ariasu Cañete, atsakingu už klimato politiką ir energetiką.

 


STATEMENT/18/2142

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar