Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija - Paziņojums

Komisijas priekšsēdētāja pirmā vietnieka Fransa Timmermansa un komisāres Veras Jourovas paziņojums visu totalitāro un autoritāro režīmu upuru Eiropas atceres dienā

Briselē, 2017. gada 23. augustā

Šodien, 23. augustā, mēs atzīmējam visu totalitāro un autoritāro režīmu upuru Eiropas atceres dienu. Mēs pieminam tos, kas cietuši no šādiem režīmiem, un atkārtoti apliecinām, ka noraidām ideoloģijas, kas bija šo režīmu pamatā.

Nacistiskā Vācija un Padomju Savienība 1939. gada 23. augustā parakstīja Molotova-Ribentropa paktu, ar ko aizsākās viens no tumšākajiem posmiem mūsu kontinenta jaunāko laiku vēsturē. Totalitārie režīmi visā Eiropā ierobežoja iedzīvotāju brīvību, pārkāpa viņu tiesības un padarīja miljoniem iedzīvotāju par šo režīmu ideoloģijas upuriem.

Ir jāatceras pagātnes šausmas, tādējādi gūstot zināšanas un spēku, lai noraidītu tos, kuri cenšas atdzīvināt šīs ideoloģijas. Eiropas Savienības pamatā ir tādas kopīgas vērtības kā cilvēka cieņa, pamattiesības, tiesiskums un demokrātija, kā arī ekstrēma nacionālisma noraidīšana. Mēs nekad nedrīkstam šīs tiesības un brīvības uzskatīt par pašsaprotamām. Mēs apņemamies cīnīties par tām dienu no dienas.

Ekstrēmisms, nacionālisms, ksenofobija un naids joprojām parādās publiskajā telpā Eiropā. Šo atmiņu saglabāšana nozīmē ne tikai apliecināt cieņu upuriem, tas ir arī veids nodrošināt, ka šādas ideoloģijas tiek stingri noraidītas un šādi noziegumi nekad vairs neatkārtojas.

Mēs nelokāmi aizsargājam mūsu demokrātiju, tiesiskumu un pamattiesības Eiropā un visā pasaulē. Eiropas Savienībā nav vietas ekstrēmismam, neiecietībai un apspiešanai.

Konteksts

Molotova-Rībentropa pakta parakstīšana 1939. gada 23. augustā izraisīja deportācijas, spīdzināšanu un slepkavības, kas skāra desmitiem miljonu cilvēku totalitārajos režīmos.

Kaut arī Otrais pasaules karš noslēdzās ar nacisma režīma sagrāvi, daudzi eiropieši vēl gadu desmitiem cieta no totalitārajiem režīmiem.

Video: Priekšsēdētāja pirmais vietnieks Franss Timmermanss par mūsu kopējām vērtībām

STATEMENT/17/2722

Kontakti presei:

Sabiedrībai: informatīvais dienests Europe Direct tālrunis 00 800 67 89 10 11 vai e-pasts


Side Bar