Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisija - Paziņojums

Priekšsēdētāja pirmā vietnieka Timmermansa paziņojums par Pastāvīgās šķīrējtiesas Arbitrāžas tribunāla 29. jūnija galīgo nolēmumu strīda izšķiršanā starp Horvātiju un Slovēniju

Strasbūrā, 2017. gada 4. jūlijā

Šodien Komisija apsprieda Pastāvīgās šķīrējtiesas Arbitrāžas tribunāla 29. jūnija galīgo nolēmumu par jūras un sauszemes robežām starp Horvātiju un Slovēniju.

Šis jautājums tika risināts ilgāk nekā 20 gadus.

Komisija vienmēr ir atbalstījusi robežstrīdu starp dalībvalstīm mierīgu izšķiršanu. Šajā konkrētajā procesā mēs arī darbojāmies kā starpnieks, kā rezultātā 2009. gadā tika uzsākts šķīrējtiesas process.

Šajā konkrētajā lietā tagad, kad lēmums ir pieņemts, Komisija pienācīgi ņem vērā galīgo nolēmumu un sagaida, ka abas puses to īstenos.

Tāpat Komisija atzinīgi vērtē to, ka Slovēnijas un Horvātijas premjerministri tiksies 12. jūlijā un ir vienojušies, ka pirms tam netiks veikti vienpusēji pasākumi. Komisija cer, ka abi premjerministri varēs vienoties par to, kā vislabāk īstenot nolēmumu.

Protams, Komisija pauž gatavību veicināt šo procesu vai būt tajā par starpnieku. Kad process būs sācies, kolēģija atgriezīsies pie šā jautājuma, lai apspriestu gūtos panākumus un izvērtētu, kā Komisija var palīdzēt pilnīgi un taisnīgi īstenot nolēmumu.

STATEMENT/17/1911


Side Bar