Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos - Pranešimas

Panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčiai Bendras trijų institucijų pareiškimas

Briuselis, 2017 m. birželio 14 d.

Nuo rytojaus, 2017 m. birželio 15 d., Europos Sąjungoje neliks tarptinklinio ryšio mokesčių. Europos Parlamento Pirmininkas Antonio Tajani, Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Maltos Ministras Pirmininkas Josephas Muscatas ir Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris paskelbė šį pareiškimą:

„Europos Sąjunga siekia telkti žmones ir daryti jų gyvenimą patogesnį. Todėl tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimas – tikras Europos laimėjimas.

Dabar po Europos Sąjungą keliaujantys piliečiai už skambučius, teksto žinutes ir duomenų perdavimą judriojo ryšio prietaisais mokės tiek pat, kiek savo šalyje. Tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimas – vienas iš geriausių ir naudingiausių įgyventos ES politikos rezultatų.

Pastarąjį dešimtmetį mūsų institucijos dirbo ypač intensyviai, kad užtaisytų šią rinkos spragą. Anksčiau į kitą ES valstybę atostogauti, dirbti, mokytis ar tiesiog dienai išvažiavęs Europos pilietis nerimaudavo, kiek galės naudotis mobiliuoju telefonu ir kokio dydžio sąskaitą už tarptinklinio ryšio paslaugas gaus grįžęs namo. Nuo šiol apie tarptinklinio ryšio mokesčius galime kalbėti vien būtuoju laiku. Jau nuo rytojaus keliaudami po Europos Sąjungą už judriojo ryšio paslaugas mokėsite tiek, kiek savo šalyje.

Procesas buvo ilgas, o dalyvių daug. Tačiau glaudus jų ir Europos Sąjungos bendradarbiavimas davė Europos piliečiams konkretų teigiamą rezultatą. Didžiuojamės, kad Europos Sąjungos pastangomis panaikinti dideli tarptinklinio ryšio mokesčiai, ir dėkojame visiems, kurie ryžtingai sprendė daugybę uždavinių, kad būtų pasiektas šis tikslas.

Europos Sąjungai pavyko tinkamai suderinti tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimą ir būtinybę užtikrinti vietinių judriojo ryšio paslaugų paketų konkurencingumą ir patrauklumą. Tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimui operatoriai galėjo pasirengti per dvejus metus, todėl neabejojame, kad jie nedelsę pasinaudos naujų taisyklių teikiamomis galimybėmis savo klientų labui.

Tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimas – vienas iš pagrindinių Europos Sąjungos bendrosios skaitmeninės rinkos uždavinių ir dar vienas žingsnis kuriant visiems mūsų piliečiams atvirą, vieningą ir darnią Europos skaitmeninę visuomenę.“

Daugiau informacijos

Atsakymai į dažnai pateikiamus klausimus

Bendroji informacijos apie tarptinklinio ryšio mokesčius suvestinė

Detalioji informacijos suvestinė. Kaip tai veikia?

STATEMENT/17/1590

Žiniasklaidai:

Visuomenei: Europe Direct , tel. 00 800 67 89 10 11 e. paštas


Side Bar